İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Körüklü Tente istanbul

Körüklü Tente istanbul

Körüklü tente istanbul şehrindeki dükkân, kafe ve restoranlarda veya evlerin bahçe, teras ve balkon gibi yerlerinde kullanılır. Tentelerin birçok çeşidi vardır ve tentelerin ana kullanım amacı güneşten, yağmurdan veya kardan korunmaktır. Bu konuda en kullanışlı olan tente modeli ise körüklü tentelerdir. Körüklü tenteler açılıp kapanabilen ve güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilen mekanizmaya sahiptir ve işletmeler tarafından […]

Körüklü tente istanbul şehrindeki dükkân, kafe ve restoranlarda veya evlerin bahçe, teras ve balkon gibi yerlerinde kullanılır. Tentelerin birçok çeşidi vardır ve tentelerin ana kullanım amacı güneşten, yağmurdan veya kardan korunmaktır. Bu konuda en kullanışlı olan tente modeli ise körüklü tentelerdir. Körüklü tenteler açılıp kapanabilen ve güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilen mekanizmaya sahiptir ve işletmeler tarafından çok tercih edilen bir modeldir.

Gen Tente | körüklü tente, karpuz tente, körüklü tente fiyatları istanbul, körüklü tente metre fiyatları, körüklü tente malzemeleri, körüklü tente branda, sabit tente, körüklü tente menteşesi, balkon tente fiyatları, balkon tente modelleri

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Körüklü tente istanbul ve çevre illerinde deniz kenarlarında oturan kişilerin evlerinin önündeki açık alanları her mevsim kullanabilmek için tercih ettiği bir tente modelidir. Körüklü tenteler yapıldıkları malzemelere göre uzun süre kullanılabilir ve dayanıklıdır.

Kolay kolay eskimeyen körüklü tenteler diğer tente çeşitlerine göre daha fonksiyonlu ve kullanması daha pratiktir. Bu yüzden kafe ve restoran gibi kapalı alanlarda da ortamın hava almasını sağlamak, güneş girmesini engellemek için işyerleri tarafından çok fazla kullanılır. Mağaza ve butiklerin önlerinde de tercih edilen körüklü tenteler bu gibi yerlerin reklam ve tanıtımını yapmak için de kullanılabiliyor.

Müşteri çekmek için araç olarak tente kullanan işletmeler körüklü tenteler ile müşterilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Büyük lokantaların kapalı alanlarına konulan körüklü tenteler istenildiği zaman açılıp kapanabiliyor ve aynı zamanda yönü ayarlanabiliyor. Uzaktan ayarlanabilen ve yönü değiştirilebilen bu körüklü tenteler kullanım açısından kolaylık sağlıyor.

Körük Tentelerin Avantajları

Körüklü tente istanbul gibi kış aylarında yağış alan yerlerde açık alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Özellikle lokanta ve restoran gibi yerlerin açık ve kapalı alanlarında körüklü tenteler kötü hava koşullarından korunmak ve oturan müşterilerin güneşten rahatsız olmasını engellemek amacıyla kullanılıyor.

Körüklü tentelerin diğer tentelere göre en önemli avantajı yönlerinin ayarlanabilir olmasıdır. Güneşin geldiği yöne doğru ayarlanabilen körüklü tenteler bu açıdan büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. İşletmeler körüklü tenteleri bu özelliği nedeniyle tercih edebiliyor. Körüklü tenteler aynı zamanda işletmeler tarafından müşterilerin ilgisini çekmek amacıyla kullanıldığı için işletmelere avantaj sağladığı görülüyor.

Körüklü Tenteler Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Körüklü tenteler alınırken ilk dikkat edilmesi gereken şey manuel veya otomatik olup olmamasıdır. Körüklü tente koyulacağı yere göre elle açılabilecek alan varsa manuel körüklü tenteler tercih edilebilir. Otomatik açılıp kapanabilen tenteler ise elle açıp kapatmaya müsait olmayan yerlerde kullanılır. İşletmeler müşterilerinin rahatını ve konforunu bozmamak için otomatik körüklü tenteleri tercih ederek uzaktan açıp kapatıyor.

Körüklü tenteler seçilirken boyutlarına da dikkat edilmelidir. Kullanılacak alanın büyüklüğüne ve genişliğine göre seçilecek körüklü tentelerin mekâna tam oturması önemlidir. Estetik görünüm açısından da önem arz eden körüklü tentelerin rengi ve desenleri de mekânların dekorasyonuna veya duvarlarının rengine, konseptine uygun olarak seçilmelidir. Körüklü tenteler seçilirken aynı zamanda yapıldıkları malzemeye de dikkat edilmelidir. Uzun süre kullanımlarda tenteler eskiyebilir veya dışarıdan gelecek herhangi bir darbeye karşı hasar görebilir. Kullanılamaz hale gelen tentelerin güvenlik açısından değiştirilmesi gerekir. Çünkü delinen, kırılan veya çatlayan tenteler birilerinin üzerine düşme riskini de doğurur.

Bir işletmede önemli olan ilk olarak konfordur ancak güvenlik de müşterilerin işletmeye olan güveni ve işletmenin müşteri gözündeki imajı için son derece önemlidir. Bu yüzden körüklü tente seçilirken yapıldığı malzemeler de kritik rol oynar.

Körüklü Tente Modelleri

Körüklü tente modellerini açılıp kapanma şekillerine göre ayırabiliriz. Körüklü tentelerin hepsi açılıp kapanabilir özelliktedir ancak bu elle veya otomatik olarak uzaktan olabilir. Körüklü tenteleri kullanım şeklinden ziyade tentelerinde kullanılan malzemelere göre de ayırabiliriz. Bunlar kumaş, tahta veya demir olabiliyor. İsteğe göre değişen bu tente modelleri işletmelerin zevkine ve ihtiyacına göre şekilleniyor.

Körüklü Tente | Dost Branda

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü tentelerin fiyatları diğer tente fiyatlarına göre daha yüksek olabilir çünkü kullanımı diğer tente modellerine göre daha kolay ve pratiktir. Hızlıca açılıp kapanabilen tente modeli olması sebebiyle sabit tentelere göre daha maliyetlidir. Aynı zamanda körüklü tenteler çok geniş alanlarda kullanılabildiği gibi daha küçük işyerlerinde de kullanılabilir.

Mekân ne kadar büyürse aynı doğrultuda fiyat da artacaktır. Bunların dışında körüklü tenteler temin edilirken özel olarak tasarlanması da fiyatı yükseltecektir. Körüklü tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM