İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Körüklü Tente istanbul

Körüklü Tente istanbul

Körüklü tente istanbul, pencere ve balkonların dış tarafından; daha çok küçük işletmelerde giriş bölümünde sıkça tercih edilen bir tente biçimidir. Şekil itibari ile oval olması; yanlardan da gelen güneş ya da yağmuru kesme özelliğine sahip olup, artı avantaj sağlar. Mekanizması ipli olduğundan açılıp kapanma sistemi de istenilen düzeyde durdurularak sabitlenebilme farkı yaratır. Körüklü tenteler genel […]

Körüklü tente istanbul, pencere ve balkonların dış tarafından; daha çok küçük işletmelerde giriş bölümünde sıkça tercih edilen bir tente biçimidir. Şekil itibari ile oval olması; yanlardan da gelen güneş ya da yağmuru kesme özelliğine sahip olup, artı avantaj sağlar. Mekanizması ipli olduğundan açılıp kapanma sistemi de istenilen düzeyde durdurularak sabitlenebilme farkı yaratır. Körüklü tenteler genel olarak marketlerde, bakkallarda, kafelerde, bahçeli evlerde, manavlarda güneş ışığı ve yağmuru kesmek için kullanılır.

Körüklü Tente Özellikleri

Körüklü tente modellerinde var olan körük sistemi ile açılıp kapanabilme mekanizmasına sahiptir ki, bu da çok daha sağlıklı bir kullanıma cevap verebilme özelliği taşıyor demektir. Körüklü yapısı bu sistemin sık tercih edilme sebebi olmasının yanı sıra manuel özelliği de olması nedeniyle kullanım konusunda sıkıntı yaratmaz. Yani tente tek bir hamleyle rahatlıkla açılıp kapanabilir.

Körüklü Tente istanbul modelleri dış mekân etkenlerinden korunmasını sağlayan; mevsimsel her etkiden koruyan özelliktedir. Yağmur, kar, rüzgâr gibi doğal mevsimsel dönüşümler kuşkusuz mekânlarda zarar verici hallerdir. Bir mekânda iken karşılaşılan bir durum olduğunda var olan güzel ortamdan ayrılmak zorunda bile kalınabilir. İşte bu noktada tente hem görsel katkısı hem de avantajları ile var olacaktır. Körüklü tente hem pratik hem de ekonomik çözümler sunmada etkilidir. Diğer sistemlerle karşılaştırıldığında oval görüntüsüyle hem bir estetik görünüme sahip olması hem de her yönden koruma açılarının var olması kazancı vardır.

Körüklü Tente Kullanımı

Körüklü tenteler dükkânlarda bir tabela işlevi görür. Bu işlevi ona aynı zamanda estetik bir görüntü sağlar. Diğer bir alternatif ise gölgeleme açısından verdiği katkıdır. Güneş ışınlarını kesme özelliği de ayrı bir görevdir.

Körüklü Tente istanbul kapsamında var olan tenteler tüm açılardan koruma özelliğine sahiptir. Yani özellikle güneş ışıklarına karşı bir kalkan görevini üstlenir. Beraberinde de şık bir görüntü çizer. Genelde tente rengi olarak koyu yeşil her zaman tercih edilen ve görülen seçenektir. Ancak renk ve desen modelleri de tamamen kişiye özeldir. Tenteler ister tam açık istenilirse yarı açık kullanılsın, her kullanışa uygun bir mekanizmaya sahiptir. Bakımı da kullanımı gibi kolay olup; yağmur suyuyla ya da normal su ile temizlenebilir. Önemli olan ıslak ya da nemli iken tentenin kapatılmamasıdır.

Körüklü Tente Uygulamaları

Körüklü tenteler demir profil üzerinde bir akrilik kumaş ile tamamlanan ürünlerdir. Kumaşı güneşe, yağmura, sıcağa dayanıklı olan bir kumaştır. Bu nedenle de bu kumaşlar en az 5 yıl kullanılabilir. Uygulanacak yere öncesinde uygun model tercihi için bir seçim yapılmalıdır.

Körüklü Tente istanbul bölgesinde yapılan ürünler modelleri ile de çeşitlidir. Her şeyden önce önemli olan kullanım süresidir. Doğru bir kullanım ile uzun yıllar faydalanabilme özelliği vardır. Hava geçiren fakat su geçirmeyen bir kumaş kullanılması, neredeyse 5 metreye yakın bir cepheyi kaplayabilmesi, öne açılabilir payının fazla olması, manuel özelliği sayılabilen önemli detaylardır. Körüklü tenteler mekâna estetik bir görüntü vermesi açısından değerlendirildiğinde kullanımın tente üzerinde mekânın logosunun uygulanması ile ortaya koyar. Körüklü tenteler genelde logolu kullanılır. Bu tenteler genel olarak Avrupa ülkelerindeki sık kullanımı sonrasında Türkiye de de kafe kültürünün artması ile birlikte artış göstermiştir.

Körüklü Tentelerin Diğer Tentelerden Farkı

Körüklü tenteler çok daha fazla hareket etme özelliğine sahiptir. Bu da diğer tentelere göre farklılık kazandırır. Standart olan tenteler yalnızca belirli bir alanı koruma özelliği varken körüklü modellerde dört bir yandan gelen dış etki engellenir. Özellikle kafe ve restoranlarda yaz mevsimlerinde güneşten kaçabilme adına yaşanan kaos anları düşünülecek olursa körüklü tenteler fark yaratır.

Körüklü Tente istanbul modelleri itibari ile son zamanlarda ev balkonları için de ideal seçimler haline gelmiştir. Böylelikle güneş ışığı balkona hangi açıdan gelirse gelsin gölgelendirme başarı ile sağlanacaktır. Hem başarılı bir korunma hem mekân estetiği kaçınılmaz gerçektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM