İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Körüklü Tente

Körüklü Tente

Körüklü tente diğer tente çeşitlerinden farklı olarak körük mekanizmasına sahiptir. Körüklü tente yapılırken kullanılan malzeme sert yapıdadır bu yüzden dayanıklı bir tente modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yıllar boyunca kullanım ömrü bulunan körüklü tenteler kafe, restoran gibi işletmelerin açık ve kapalı alanlarında kötü hava koşullarından korunmak için veya dekor amaçlı tercih edilir. Körüklü tentelerde bulunan körük […]

Körüklü tente diğer tente çeşitlerinden farklı olarak körük mekanizmasına sahiptir. Körüklü tente yapılırken kullanılan malzeme sert yapıdadır bu yüzden dayanıklı bir tente modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yıllar boyunca kullanım ömrü bulunan körüklü tenteler kafe, restoran gibi işletmelerin açık ve kapalı alanlarında kötü hava koşullarından korunmak için veya dekor amaçlı tercih edilir.

Körüklü tentelerde bulunan körük sayesinde kolay açılır kapanır olan bu tente modeli daha sağlıklı ve daha kalitelidir. Evlerin balkon ve teraslarında da kullanılan bu tente modeli genellikle küçük alanlarda kullanılıyor.

Pergola Tente Sistemleri - Sözan Branda Sistemleri

Körüklü Tente Özellikleri

Körüklü tente modeli yapısı açısından çok kaliteli bir iskelete sahiptir ve manuel olarak kullanılır. Elle açılıp kapanan körüklü tente bu özelliğinden dolayı fiyat olarak da uygundur. Hem işletmeler tarafından hem de bireysel olarak kullanılan körüklü tenteler tek bir hamlede açılır ve tek bir hamlede kapanır. En fazla tercih edilen modeller arasında olmasının sebebi hem açılıp kapanmasının kolay olması hem de birçok alanda kullanımının uygun olmasından kaynaklıdır.

Körüklü Tente Neden Kullanılır?

Körüklü tente iç ve dış mekân fark etmeksizin her yerde kullanılabilir. Kafe ve restoranlarda ek bir alan elde etmek veya açık alanların üstünü kapatmak amacıyla da kullanılır. Özellikle sigara içilen havasız ve kapalı ortamlarda havalandırma amaçlı körüklü tente kullanılabilir. İstediğiniz zaman açabileceğiniz ve kolay mekanizmaya sahip bu tente modeli evlerin balkonlarında, teraslarında ve bahçelerde de çokça karşımıza çıkıyor.

Bahçelerdeki oturma alanlarını yağmur sularından korumak veya rüzgârı önlemek amacıyla kullanılan körüklü tenteler aynı zamanda güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için de tercih edilebilir. Dekoratif ve şık durması sebebiyle de bu tenteler işletmeler tarafından kullanılabilir. İşletmelerin bir diğer kullanma sebebi ise reklam ve tanıtım yapmaya olanak tanımasıdır.

Körüklü Tente İmalatı

Körüklü tenteler manuel veya otomatik olarak imal edilebiliyor. Manuel olanları elle açılıp kapanırken otomatik olanlar uzaktan kontrol edilebilir ve bir kumanda yardımıyla açılıp kapanabilir özellikte oluyor. Körüklü tenteler imal edilirken tentesi için farklı malzemeler kullanılabilir.  Körüklü tentelerin yapımı seri üretim şeklinde veya isteğe göre de yapılabilir.

Örneğin reklam ve tanıtım amaçlı işletmesinde körüklü tente kullanmak isteyen biri tenteye herhangi bir simge, slogan veya resim bastırmak isteyebilir. Bu gibi durumlarda körüklü tenteler isteğe göre dizayn edilebiliyor. Farklı özellikler eklenmek isterse de ona göre üretilebiliyor. Örneğin bahçede kullanılacak körüklü tenteler için spot ışıklar taktırılarak bahçeler aydınlatılabilir ve şık bir görünüm oluşturulabilir.

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Körüklü tenteler birçok farklı yerde kullanılabilir. Özellikle dış mekanlarda kullanılan körüklü tenteler dükkan önleri, açık oturma alanları, kafe ve restoranlar, butikler ve mağazalar gibi işletmelerde hem dış etkilerden korunmak hem de şık bir görünüm için çok tercih edilir. Bireysel olarak körüklü tente kullanan kişiler bu tenteleri evlerinin balkonlarında, teraslarda, bahçelerde veya havuz başlarında kullanıyorlar. Özellikle bahçelerde kötü hava koşullarına ve güneşten gelen UV ışınlarına karşı koruma sağlamak için çok fazla tercih ediliyor. Körüklü tentelerin farklı çeşitleri var ve bunların hangisinin kullanılacağına karar verilirken tentenin kullanılacağı mekân göz önünde bulundurulmalıdır.

Gazebo Kubbeli Çadır | Akbayrak Tente

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü tentelerin hem fonksiyonel özelliklerine göre hem de boyut ve görünümlerine göre fiyatları farklılık gösterebilir. Körüklü tentelerin birçok çeşidi vardır. Otomatik veya motorlu körüklü tenteler manuel olanlara göre daha yüksek fiyatlı olacaktır. Aynı zamanda körüklü tenteler yapılırken kullanılan malzemeler çok sert ve dayanıklı malzemelerdir bu yüzden bu tenteler uzun ömürlüdür ve bu yüzden en çok tercih edilen tentelerin başında gelir. Büyük işletmeler özellikle manuel olanını tercih etmektedirler. Ancak dar manevra alanlarına sahip kalabalık yerlerin manuel körüklü tente kullanması doğru olmayacaktır.

Bu gibi ortamlarda otomatik körüklü tenteler kullanılarak uzaktan açılıp kapatılmalıdır. Hem kullanımı kolay olacaktır hem de insanların rahatsız olmasına engel olunacaktır. Ancak bu tenteleri evinizin balkon, teras veya bahçesinde kullanacaksınız manuel olanını tercih edebilirsiniz. Otomatik tenteye göre daha düşük fiyatlı olan manuel tenteler, tek hamle ile açılıp kapanabilir özelliktedir ve bahçeler için kullanımı pratik ve kolaydır. Körüklü tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM