İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Korona Virüs Sedyesi

Korona Virüs Sedyesi

Tıpta bilinen coronavirüs alt formlarından farklı olarak, Aralık-2019’da Çin’in Wuhan kentinde hayvan pazarından insanlara bulaşarak yayılan ve 2019 yılında çıktığı için Covid-19 olarak isimlendirilen bu yeni form can almaya devam etmektedir. İlk Çin’de ortaya çıkarak insanlara bulaşan bu virüs, Çin dışında ülkemizde dâhil olmak üzere tüm dünya ülkelerinde görülmüş ve hızla yayılmaya devam etmektedir. Yüzbinlerce […]

Tıpta bilinen coronavirüs alt formlarından farklı olarak, Aralık-2019’da Çin’in Wuhan kentinde hayvan pazarından insanlara bulaşarak yayılan ve 2019 yılında çıktığı için Covid-19 olarak isimlendirilen bu yeni form can almaya devam etmektedir. İlk Çin’de ortaya çıkarak insanlara bulaşan bu virüs, Çin dışında ülkemizde dâhil olmak üzere tüm dünya ülkelerinde görülmüş ve hızla yayılmaya devam etmektedir. Yüzbinlerce insan şu an bu hastalıktan dolayı tedavi görmekte ve binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Tüm dünya ülkeleri corona virüsten kurtulmak için devlet yetkilileri tedbirler almaya devam etmektedir. Bu tedbirler, karantina süreci ve izolasyon görevi gören korona virüs sedyesi ile hastaların sağlık birimlerine taşınması gibi önlemleri içermektedir.

Havda hastalardan çıkan damlacıkların hastaya yakın mesafedeki kişilere temas etmesiyle yayılan bu virüs, yayılma hızı sürekli artmaktadır. Virüsün ilk çıktığı zamanlarda yabancı ülkeler zamanında gerekli tedbirleri almadıklarından tüm dünyayı kuşatan bir duruma gelmiştir. Devlet yetkililerin aldıkları önlemlerle birlikte insanların da gerekli önlemleri alması ve özellikle mecburi kalmadıkça evden dışarıya çıkılmaması ve kimseyle temas edilmemesi gibi faktörler virüsün yayılmasını engelleyen en önemli tedbirlerdir. Maalesef insanlar bu hassasiyeti göstermediklerinden ülkemizde de görülen coronavirüs (Covid-19), enfekte olan insan sayısı artmaktadır.

Gerekli izolasyon şartları sağlanmadan yapılacak mücadeleler yetersiz olacaktır. Hastaların sağlık birimlerine nakilleri sırasında tam izolasyon sağlayan korona virüs sedyelerinin kullanılması hayati önem sahiptir.

Korona virüs Nasıl Bulaşır?

Covid-19, genel bulaşma yolu solunum yolları hastalıklarına benzer bir şekildedir. Solunum yolu hasatlıklarında bulaşma, genellikle hava yoluyla olmaktadır. Coronavirüs de bulaşma ise insanların ağızlarından, burunlarından, aksırmak ya da öksürmek suretiyle çıkan damlacıkların hava yoluyla diğer insanlara bulaşması ve damlacıkların sirayet ettiği nesnelere dokunmak yoluyla yayılmaktadır. Bu yüzden ciddi önlemlerin alınması ve hastaların izole edilmesi gerekir.

Nitekim ülkemizde de yurtdışından gelen insanlar ve test sonucunda pozitif çıkan diğer illerdeki hastalar ve yakınları da karantinaya alınmıştır. Corona virüs’ün kuluçka süresi, 2 gün ile 14 gün arasında değiştiğinden karantinaya alınanlarda 2 hafta olmak üzere devletin belirlediği yerlerde karantinaya alınmış ve alınmaya da devam edilmektedir. Yapılan testlerde Coronavirüs tespit edilenler, hastanelere taşınarak tedavi süreci başlatılmaktadır. Pozitif vaka olarak tespit edilen hastaların, bu süreçte tamamen dış ortamdan izole edilmeleri ve taşınma sırasında sağlık çalışanlarına ve diğer insanlarına bulaşma riskini azaltacak maksimum düzeyde tedbirler alınması özellikle korona virüs sedyesi kullanılma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

İzolasyonun Korona Virüsün Önlenmesindeki Etkileri

Coronavirüs (Covid-19), bulaştığı insanların özellikle akciğer fonksiyonlarını zayıflatmakta ve duru ağırlaşan hastalar nefes almakta zorlandıklarından solunum cihazları ile desteklenmektedirler. Kronik rahatsızlığı olanlar, 65 yaş üstü yaşlılar, bağışıklık sistemi zayıf olan insanlardan şu an binlerce insan hayatını kaybetti ve ölümleri virüsün akciğerleri felce uğratmasıyla nefes alamamaktan, boğularak olmaktadır. Bu kadar tehlikeli olan bu virüsün yayılmasını engellemek, tedavi sürecinde iyileşmeyi destekleyici tedbirlerin alınarak ve gerekli izolasyonun sağlanması gerekir.

Özellikle hastaların etrafa yaydıkları damlacıkların hastanın çevresindeki kişilere temas etmesiyle yayılma hızı arttığından izolasyonun ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Corona virüse yakalandığı tespit edilen hastaların uygun koşullarda sağlık merkezlerine taşınması gerekir. Bunun için özel olarak tasarlanan ve birçok fonksiyonel özelliğiyle üretilen korona virüs sedyesi, izolasyon için gerekli tüm şartlar sağlanmaktadır.

Korona Virüs Sedyesinin Özellikleri

Damlacıkların öksürme ve hapşırma yoluyla insanlara sirayet etmesi y ada damlacıkların temas ettiği nesnelere dokunulmak suretiyle yayılan bir virüsten etkili mücadele yöntemleri ile mücadele edilmelidir. Bunun için yakın temastan uzak durulmalıdır. Eşyalar üzerinde bile günlerce yaşayan bir virüsün yayılmasın engellemek ciddi izolasyon ortamı sağlamakla mümkündür. Hastaların taşınması sırasında azami derecede izolasyonun sağlanması gerekir. Hastaların taşınması sırasında kullanılmak üzere her detay düşünülerek üretilen korona virüs sedyesi izolasyon ortamının sağlanması için en ideal medikal ürünlerdir. Korona virüs sedyesinin özellikleri şunlardır:

 • Hava yoluyla bulaşıcı hastalıklara karşı mükemmel bir izolasyon ortamı sağlar.
 • Korona virüs etkilerinden hastayı ve hasat çevresi arasında izole bir ortam oluşturarak, en etkili önlemi sağlar.
 • Dış ortamdan tamamen izole bir şekilde hasta taşınmaktadır.
 • Özel kabin içerisindeki hastaya dışarıdan temiz havayı ulaştırır ve hastanın kabin içerisine çıkardığı enfekte hava özel filtrelerden geçirilerek temizlenir ve dışarıya aktarır.
 • Pozitif vakalarda hastanın taşınması için en ideal muhafaza aracıdır.
 • Hastanın taşınması süresinde düşmemesi için dört tarafında olmak üzere yan korkuluklar bulunmaktadır ve bu yan korkuluklar açılır-kapanır özelliktedir.
 • Korona virüs sedyesinde hastanın yatırılacağı sırt bölgesinde özel ortopedik malzeme kullanılmıştır.
 • Sedye üzerindeki özel kabin üzerinde, hastaya ani müdahale yapılması gerektiği durumlarda müdahaleyi kolaylaştırıcı açıklıklar bulunmaktadır.

Korona Virüs Sedyesini Nereden Satın Alınır?

Medikal ürünlerin alınacağı firmaların kalitesi ve piyasadaki güvenilirlik durumlarına dikkat edilmelidir. Satılan ürünlerin garanti kapsamında verilip verilmediği, profesyonel hizmet sunup sunmadıkları gibi hususlara dikkat edilerek firma seçimi yapılmalıdır. Tüm dünyada pandemi düzeyindeki coronavirüs yayılmasını engellemek, hastaların taşınması sırasında tam bir izolasyon görevi gören korona virüs sedyesi üretimi firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Firmamız, özel olarak tasarladığı korona virüs sedyelerin hem üretimin hem de satışını yapmaktadır. Korona virüs sedyesi satın almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz ve firmamız müşteri memnuniyetini benimseyerek hizmet sunar, hastalarınızın güvenliği ve sağlığı ön planda tutularak ürettiğimiz sedyeler konusunda bizden her türlü desteği alabilirsiniz. Satılan tüm ürünler garanti kapsamındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM