İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Korona Virüs Özel Ambulans Sedyesi

Korona Virüs Özel Ambulans Sedyesi

Ölümcül virüslerden biri olan korona virüs aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. İlk başlarda normal bir zatürre gibi ortaya çıkan korona virüs zaman içerisinde ani ölümlere neden olmaya başladı. Bu şekilde bu virüsün diğer virüslerden farklı olduğu ve tanımlanmamış bir yeni tip korona virüs hastalığı olduğu teşhis edildi. Bu hastalık Çin’de ortaya çıkmış olsa […]

Ölümcül virüslerden biri olan korona virüs aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. İlk başlarda normal bir zatürre gibi ortaya çıkan korona virüs zaman içerisinde ani ölümlere neden olmaya başladı. Bu şekilde bu virüsün diğer virüslerden farklı olduğu ve tanımlanmamış bir yeni tip korona virüs hastalığı olduğu teşhis edildi. Bu hastalık Çin’de ortaya çıkmış olsa da kısa sürede tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

Aynı şekilde korona virüsü vakalarına Türkiye’de de rastlanmaya başladı. Bununla beraber gün geçtikçe hastalığa yakalanan kişi sayları ve ölüm oranları da hızlandı. Ülkemizde korona virüsü ile ilgili sağlık alanında önemli tedbirler alınmaya başladı.

Korona Virüsü Nasıl Bulaşır

Yeni bir virüs türü olan bu hastalık için net bir bilgi olmasa da yapılan araştırmalar hastalığın deniz canlılarından insanlara geçtiği tespit edilmiştir. Hayvanlardan insanlara bulaşan bu hastalık zaman içerisinde insandan insana bulaşmaya da başlamıştır. Hastalığın önüne geçmek ve insanları korumak için henüz geliştirilmiş bir ilaç yoktur.

Hastalık yakın temas ve su damlacıkları aracılığıyla yayılıyor. Korona virüsü tespit edilen kişilerin konuşma, hapşırma ve öksürük sırasında ağızlarını kapatmaları gerekir. Çünkü ağızdan etrafa yayılan virüsler insanları tehdit ediyor. Korona virüsü hastalığı kendini ilk başlarda belli etmez. Daha sonra çeşitli belirtiler ile beraber ortaya çıkmaya başlar.

Hasta Sedyeleri

Hasta sedyeleri hastaların taşınması ve nakil işlemlerinde kullanabilen ayakları olan ve gerektiğinde bu ayakların kapanabildiği özelliklerde üretilen medikal ürünlerdir. Hasta sedyeleri hastane içerisinde kullanılabildiği gibi ambulanslar içerisinde de kullanılıyor. Çünkü bu sedyeler yardımı ile hastalar zedelenmeden hızlı bir şekilde tahliye ediliyorlar. Korona virüsüne özel sedyeler de üretilmeye başladı. Bu sedyeler, yapısı bakımından diğer sedyelere benzer fakat bazı koruma önlemleri ile diğer sedyelerden ayrılır.

Korona virüsü belirtisi olan sedyeler, korona virüs özel ambulans sedyesi şeklinde de üretilmeye başlandı. Firmamız tarafından üretimi yapılan bu sedyelerin birçok özelliği bulunur. En önemli özelliği bulaşıcı hastalığı taşıyan kişinin etrafındaki insanlardan izole edilmiş olmasıdır.

Ambulans Sedyelerinin Özellikleri

Ambulans sedyeleri kaza, yaralanma ve bulaşıcı hastalıklar sırasında hastaları bulundukları alanlardan almaya yarayan özel yapılardır. Bu sedyeler üretici firmalar tarafından teknolojik malzemeler kullanılarak imal edilmişlerdir. Korona virüsü salgını için de kullanılan sedyelerin çeşitli özellikleri bulunur. Korona virüs özel ambulans sedyesi şeffaf bir malzeme kullanılarak tasarlanır. Bu kaliteli malzeme yardımı ile hastanın diğer kişiler ile teması engellenir.

Aynı şekilde hasta şeffaf yapının olduğu alana yerleştirilirken buradan rahat nefes almasını sağlayacak delikler bulunur. Korona virüsü taşıyıcı olan hastanın verdiği nefes ise çeşitli teknolojik yapılar içerisine alınarak zararlı olan hava filtrelenir. Dışarıya bakteri veya virüslerin çıkması engellenir. Böylece bu başarılı çalışma ile insanların hayatı korunmuş olur.

Bulaşıcı hastalıklardan Nasıl Korunmalıyız

Günümüzde hem hastalıklar artmaya başladı hem de yeni hastalıklar görülmeye başlandı. Bu hastalıklardan biri de yeni bir virüs türü olan korona virüs hastalığıdır. Hastalık hızlı bir şekilde yayıldığından dolayı herkesi korkutmaya başlamıştır. Aynı şekilde bu hastalığın tedavi sürecinde kullanılacak bir aşı ve ilaç henüz bulunamamıştır.

Bu hastalıktan korunmanın en iyi yolu bu hastalığa yakalanmamak olacaktır. Bu sebeple yaşam alanlarının ve kişisel temizliğin dikkatli yapılması ve dezenfektan kullanılması gerekir. Evlerin daha çok çamaşır suyu gibi kimyasal ürünler içeren maddeler ile temizlenmesi gerekir. Bu hastalığa karşı her alana temas eden eller sürekli sabunlu su ile yıkanmalıdır.

Korona Virüs Sedye Fiyatları

Sedyeler geniş bir kullanım alanına sahip olmaları sebebiyle alanında yetkili firmalar tarafından üretilirler. Özellikle korona virüsüne karşı üretilen özel donanımlı sedyeler yapısı bakımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sağlık Bakanlığının talimatı doğrultusunda özel üretilen bu sedyelerin fiyatları normal kullanılan sedyelerden farklıdır. Çünkü bu sedyelerde kullanılan malzemeler salgın hastalığın yayıla riskini azaltıyor ve hastanın sağlıklı bir şekilde taşınmasına fırsat tanıyor. Korona virüs özel ambulans sedyesi fiyatı kullanılan malzeme ve içeriğindeki teknolojik ürünler nedeniyle farklılık gösteriyor. Bu sağlam sedyeyi dileyen müşteriler firmamızdan satın alabilirler. Firma olarak başarılı ve kaliteli sedye üretimleri ile piyasada önemli bir konumda bulunuyoruz.

Sedye Üreticisi Firmanın Özellikleri

Sedye üretimi belli bir eğitim ve tecrübe isteyen önemli bir iştir. Çünkü üretilecek sedyelerin fonksiyonlu ve kullanışlı olmaları gerekiyor. Bu nedenle alanında yetkin kişilerin bu önemli iş ile uğraşması gerekir. Firmamız üretim noktasında tasarlayıp ürettiği sedyeler ile önemli başarılara imza atmıştır. Medikal malzemelerin sağlık koşulları nedeniyle kaliteli malzeme kullanılarak üretilmesi gerekir. Firma olarak bu hususa önem veriyor ve kendimizi bu alanda geliştirmeye adıyoruz.

Ülkemizde de yayılmaya başlayan korona virüsü hastalarının taşınmasında kullanılan sedyelerin imalatını da yapıyoruz. Ürettiğimiz bu işlevsel ürünler ile hem hastaların hem de hastayı taşıyan personellerin güvenliğine büyük önem veriyoruz. Sizlerde üretici firmamızdan sedye almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sedyelerin Önemi

Sedyeler hastaların ve yaralıların güvenli bir şekilde taşınması ve nakil işlemlerinde kullanılan çok özellikli medikal ürünlerdir. Bu nedenle sedye ile taşınan hastalar hasar görmeden kolayca taşınabildikleri gibi bir sedyeden diğer bir sedyeye nakilleri de pratik bir şekilde yerine getiriliyor. Bu kullanışlı ürünleri üreticisi olduğumuz firmadan temin edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM