İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Korona Virüs İçin Özel Sedye Fiyatları

Korona Virüs İçin Özel Sedye Fiyatları

İnsan hayatını ciddi manada tehdit eden korona virüsü dünyanın dört bir yanında hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bu virüs önceki virüslerden farklı olarak ortaya çıktı. Virüsün hayvanlardan insanlara bulaştığı tespit edildi. Fakat virüs zamanla insandan insana da damlacık yolu ve temas ile bulaşmaya başladı. Hastalığa yakalanan insanların bir kısmı hastalığı hafif semptomlar ile atlatırken özellikle […]

İnsan hayatını ciddi manada tehdit eden korona virüsü dünyanın dört bir yanında hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bu virüs önceki virüslerden farklı olarak ortaya çıktı. Virüsün hayvanlardan insanlara bulaştığı tespit edildi. Fakat virüs zamanla insandan insana da damlacık yolu ve temas ile bulaşmaya başladı. Hastalığa yakalanan insanların bir kısmı hastalığı hafif semptomlar ile atlatırken özellikle yaşlılar bu hastalıkta daha fazla zorlanıyorlar.

Bu sebeple yaşlı insanların ölüm oranları daha fazladır. Hastalık hızlı bir şekilde yayıldığından dolayı dikkatli olmak ve temizliğe önem vermek gerekiyor. Kimin taşıyıcı olduğu geç öğrenildiği için insanlarla yakın temasta bulunmamak en önemli husustur.

Korona Virüs Hastalığının Belirtileri

Korona virüsü hastalığı ilk zamanlar anlaşılamıyor. Çünkü bu hastalı8ğın 14 günlük bir kuluçka süresi bulunuyor. Gribe benzeyen özellikleri bulunan hastalığın en büyük belirtisi yüksek ateş, halsizlik, kuru öksürük ve solunum yetmezliği şeklinde kendini gösteriyor. Bu belirtileri bulunan kişilerin en kısa zamanda maske ve eldivenlerini takarak hastaneye gitmelidir.

Burada yapılan testler sonucunda hastalık teşhis edilir. Bu hastalık boğaz içerisinde alınan sıvıların incelenmesi veya kısa sürede sonuç veren kitler yardımıyla yapılır. Hastalığın taşıyıcısı olan kişilerin de yakınları karantinaya alınırlar. Çünkü hastalık temas yolu ile hızlı bir şekilde yayılıyor.  Hastaların kendilerini iyi bir şekilde izole etmeleri gerekir.

Korona Virüs Sedye Nasıl Olur

Bulaşıcı bir hastalık olması sebebiyle korona virüse yakalanan bireyler güvenlik önlemleri alınarak hastaneye sevk işlemleri gerçekleşir. Bu tür hastalıklar için Türkiye’de üretilen özel izole edilmiş sedyeler bulunur. Bu sedyelerin normal kullanılan sedyelerden farklı aparatları bulunur. Öncelikli olarak hasta özel bir kaplama ile hazırlanmış sedye içerisine alınır. Etrafı kapalı olan bu sedye hastaların rahat nefes alabilecekleri özellikte hazırlanmıştır.

Bu sedye yardımı ile hastanın etrafındaki kişiler ile teması önlenmiş olur. Bu sedyeler daha çok nakil ve hastane içi taşıma işlerinde korona virüs hastalar için kullanılır. Hasta bu sedye yardımı ile temiz bir hava alacağı aparatı bulunur. Aynı şekilde hastanın zararlı olan nefesi hava filtrelerinden temizlenerek dışarı verilir.

Özel Sedye Fiyatları

Sedyeler hasta ve yaralıları taşımaya yarayan ve çeşitli fonksiyonları bulunan katlamalı hasta yataklarına verilen isimdir. Oldukça kolay bir kullanım sağlayan sedyeler medikal firmalar tarafından imal ediliyor. Sedyelerin kullanım alanları geniş olması sebebiyle fiyatları değişkenlik gösteriyor. Korona virüs hastalığının ortaya çıkması ile sedyelerin de yapısı değişmeye başladı.

Bu hastalık daha Türkiye’de görülmeye başlamadan önce üretime başlandı. Hastalığın Türkiye’de görülmesi ve hızla artması ile beraber korona virüs hastalarını taşıyan özel izole edilmiş sedyeler kullanılmaya başlandı. Korona virüs için özel sedye fiyatları kullanılan malzemelerin kalitesi ve aparatların özelliğine göre değişkenlik gösteriyor.

Negatif Basınçlı Sedyeler

Bu sedyeler sağlık bakanlığı onaylı üretilmeye başladı. Bu sedyeler teknolojik gelişmeler ışığında donanımlı bir şekilde üretilmeye başladı. Bulaşıcı hastalıklar sırasında kullanılan özel donanımlı sedyeler ilk olarak ebola hastalığı şüphesi taşıyan kişide kullanılmıştı. Şimdi ise hızlı bir şekilde yayılan korona virüsü hastalarını taşıma işlemlerinde kullanılmaya başladı. Bu sedyenin üzeri şeffaf bir malzeme ile kapatılarak hasta dış ortamdan tamamen izole edilmeye çalışılıyor.

Çok özellikli bir yapıya sahip olan sedye negatif basınç sistemi ile çalışır. Bu sisteme göre hastanın dışarıdan temiz hava almasını sağlarken aynı şekilde içeride bulunan bakteri ve virüs gibi hava dışarıya filtrelenerek çıkarılıyor. Yani dışarıya da steril bir hava verilmiş oluyor. Bu şekilde bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmiş olur. Korona virüs için özel sedye fiyatları bu özelliklerinden dolayı diğer sedyelerden ayrılıyor.

Bulaşıcı Hastalıklara Karşı Alınan Önlemler

Bulaşıcı hastalıkların yeni bir çeşidi olan korona virüs temas ve damlacık yolu ile bulaşıyor. Bu hastalık solunum sistemi ya da sindirim sistemi bozukluklarına neden oluyor. Bu hastalıktan korunmanın en etkili yolu yaşam alanlarının temiz olmasına büyük önem verilmeli ve insanlar kendilerini diğer insanlardan izole ederek yaşamaya devam etmeliler.

Alkol bazlı temizlik malzemeleri oldukça etkilidir. Dışarıya çıkarken herkesin ilk olarak ellerini korumak için eldiven takmaları gerekir. Çünkü eller gün içerisinde birçok noktaya temas eder. Korona virüs cansız eşyalar üzerinde de yaşayabildiğinden dolayı bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir. Aynı şekilde solunum yoluyla bulaşacağından maske kullanmak insanları koruyacaktır.

Sedye Üretimi

Sedyeler hastaların güvenli bir şekilde taşınmasında kullanılan tekerlekli ürünlerdir. Bu sedyeler çok farklı özelliklerde üretilmektedir. İnsanlar için üretilebildiği gibi veterinerlerin hayvanları muayene etmesi içinde üretilir. Sedye imalatçısı firmalar genellikle medikal firmalardır. Sedye alırken insanların dikkatli olması ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı sedyeleri tercih etmeleri gerekir. Sedyelerin son zamanlarda özellikleri değişmeye başlamıştır. Çünkü korona virüs gibi hızlı yayılabilen salgın hastalıktan korunmak için hastayı izole eden şeffaf örtülerin kullanıldığı sedyeler üretilmeye başladı. Bu sedyeler kendini kanıtlamış önemli firmalar tarafından yapılıyor.

İhtiyaç duyuldukça da temin ediliyor. Üretilen korona virüs için özel sedye fiyatları üretici firmalar tarafından belirleniyor. Bu sedyelere son zamanlarda ihtiyaç oldukça artmıştır. Çünkü bu özel sedyeler sağlık çalışanlarının sağlığı ve güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sedyeler taşınan hastalar için de büyük önem taşırlar. Sedyelerin üretimi başarılı bir şekilde firmamız tarafından yapılıyor. İsteyen kişiler bizimle iletişime geçebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM