İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Korona virüs İçin Negatif Basınçlı Sedyeler

Korona virüs İçin Negatif Basınçlı Sedyeler

2020 yılının başında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs salgını zaman içerisinde Çin’de ciddi bir rakama ulaşmıştır. Çin dışında temas eden insanlar aracılığı ile dünyanın dört bir yanında Corona virüsü taşınmıştır. 11 Mart itibariyle ülkemize de coronavirüs vakaları görülmeye başlamıştır. Şu andaki vaka sayımız ve ölü sayımız yükselse de yetkililer önlemlerin alındığını belirtmektedir. Ülkemizde […]

2020 yılının başında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs salgını zaman içerisinde Çin’de ciddi bir rakama ulaşmıştır. Çin dışında temas eden insanlar aracılığı ile dünyanın dört bir yanında Corona virüsü taşınmıştır. 11 Mart itibariyle ülkemize de coronavirüs vakaları görülmeye başlamıştır. Şu andaki vaka sayımız ve ölü sayımız yükselse de yetkililer önlemlerin alındığını belirtmektedir. Ülkemizde şu anda “evde kal, hayat evi sığar” gibi pek çok kampanya ile izole yaşam önerilmektedir. Korona virüs insanların teması ile ulaşabildiği için izole yaşamak ve karantina içerisinde olmak virüsün yayılmasının önüne geçmek için önemli bir adımdır.

Bu sebeple de pek çok insan bu kurallara uyarak böyle bir şekilde yaşam sürmeyi tercih etmektedir.  Evlerde hayat bu şekilde ilerlerken coronavirüs salgınına yakalanan vakalar ve yaşanan ölümler için de bazı önlemler alınmaktadır. Peki bu önlemler nelerdir kısaca bahsedelim.

Korona Virüs İçin Alınan Önlemler

Ülkemizde coronavirüs belirti göstermeden önce önlemler alınmaya başlamıştır. İlk vakanın görülmesinin ardından ise bu önlemler artırılmıştır. Önemli olan bulaşmayı engelleyecek şekilde temassızlığı sağlamaktır. İnsanların tokalaşması, ellerini burun ağız gibi kısımlara götürmeleri sırasında virüsün yayılması mümkündür. Herhangi bir Corona virüslü kimse ile temas edildiği zaman virüsü buradan kolaylıkla kendi üzerinize almanız mümkündür. Bu sebeple izole bir hayat sürmek oldukça önemlidir. Hastanelerde vaka sayıları ve ölümler gün geçtikçe değişiklikler gösterirken alınacak önlemlerin kolaylığı virüsten kurtulmak için oldukça önemli olduğu da sürekli vurgulanmaktadır.

Corona virüsten korunabilmenin en önemli adımı elleri sağlıklı bir şekilde yıkamaktır. Bunun dışında ise eğer 2 kişide virüs var ise izole bir şekilde tedavi edileceği yere götürülmesi gerekmektedir. Teknolojinin her alanda göstermiş olduğu gelişmeler sağlık alanında da oldukça önemlidir. Bir şekilde hasta taşınmasını sağlayan negatif basınçlı sedyeler bu dönemde en çok kullanılan sedyelerdir.

Negatif Basınçlı Sedye Nedir

Negatif basınçlı sedyeler izole bir şekilde hastanın taşınmasını sağlayan özel sedyelerdir. Bu sedyelerin kullanımı hava yolu ile hastanın virüsü taşımasını engellemektedir. Hastalar bu özel sedyelere yerleştirildikten sonra dışarıdaki hava ile temasları kesilmektedir. Hastanın soluk alıp verme sırasında bırakmış olduğu hava sedyede bulunan Hepa Filtre ile temizlenerek dışarıya temiz bir şekilde aktarılmaktadır. Böylelikle hava yolu ile virüsün başkalarına bulaşmasının önüne geçilmektedir.

Negatif basınçlı izolasyonlu sedyeler Corona virüs salgını yaygınlaştığı bu dönemde sevk sırasında oldukça fazla tercih edilmektedir.  Firmamız coronavirüs için negatif basınçlı sedye üretimi konusunda hizmet veren bir firmadır. Diğer tüm sedye çeşitlerinin üretimi konusunda da firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Negatif Basınçlı Sedye Kullanımı

Negatif basınçlı sedyeye hasta yerleştirildikten sonra dışarı ile teması tamamen kesilmektedir. Bu temas kesilmeden önce gerekli olan bütün ayarlamalar yapılıp sedyenin kapatılması sağlanmalıdır. Hastanın sevki sırasında herhangi bir müdahale gerekli olursa sedyede bulunan kollar aracılığı ile yalıtım şartları sağlanarak hastaya müdahale edilebilir. Bunun dışında ise hastanın bu sedyeden ayrılmaması gerekmektedir. Firmamız izolasyonlu sedye üretimi konusunda vermiş olduğu hizmetlerinde üstün kalite ve gerekli olan standartları kullanarak üretim yapmaktadır.

Fiyatlarımız

Coronavirüs için negatif basınçlı sedyeler satın almak isteyenlerin merak ettikleri konu fiyat aralığıdır. Ülkemizin özellikle zor günlerden geçtiği şu dönemde her türlü sağlık ürününün, ekipmanın satılması konusunda uygun fiyat garantisi vermekteyiz. Firmamızın üretmiş olduğu her üründe  olduğu gibi corona virüs için üretilen bu özel sedyeler için de uygun fiyat garantisi vermektedir. İzolasyonlu sedye alımlarınızda toplu alımlarda veya özel bazı alımlarda uygun fiyat garantisini sizlere sunmaktayız. Birinci önceliğimiz insan sağlığı olduğu için sedyelerin yapımında gerekli olan malzemeler ile kaliteli bir üretim gerçekleştirmekteyiz.

Diğer Sedye Çeşitleri

İzolasyonlu Sedye dışında farklı birçok sedye çeşidini görmek de mümkündür. Bu sedyeler arasında en sık kullanılan ise adi sedyelerdir. Adi sedyeler 4 bölümden oluşmaktadır. Bu sedye katlanamadığı için depolama konusunda sorun oluşturabilir. Bunun dışında hastanın hızlı bir şekilde ambulansa taşınmasında bu sedyelerden yardım alınmaktadır. Hasta ambulansa getirildiği zaman sedyenin ambulans yatağına bağlanması konusunda dikkat etmek gerekmektedir. Bunun dışında kızaklı sedye, kızaksız sedye, teleskopik sedye gibi farklı sedye çeşitlerini de görmek mümkündür. Bu sedyelerin de kendi kullanım amaçlarına göre işlevsellikleri mevcuttur. Hediye satın alırken hastane ihtiyacına göre tercih yapmak işinizi kolaylaştıracaktır

Sedye Çeşitleri ve Özellikleri

Kızaklı sedye ambulansa hastanın direkt bir şekilde yerleştirmesini sağlamaktadır. Bu sedyenin ayak kısımları katlanarak ambulansa monte edilebilmektedir. Ayrıca kızaksız sedyeler de mevcuttur. Bu sedyeler kullanımı ise kızaklı sedyelere göre biraz daha azdır. Teleskopik sedyeler ise özellikle dar alanlarda, dönemeçlerde, merdiven aralarında hastanı rahatlıkla taşınmasını sağlayabilen sedye türleridir. Teleskopik sedyeler iki sırık üzerine oluşturulmuş olan sedye türüdür. Bu sırıkların boyları gerektiğinde küçülüp büyüyerek taşıma kolaylığı sağlamaktadır.

Ayrıca teleskopik sedyeler hızlı bir şekilde toparlanabildiği için ve az yer kapladığı için depolama olarak da kolaylık sağlamaktadır. Teleskopik sedye kullanılmaz dış alanda hasta taşınması konusunda tercih edilmektedir. Coronavirüs için üretilen negatif basınçlı sedyeler ve diğer tüm sedyelerin üretimi konusunda hizmet veren firmamız uygun fiyat garantisi ile müşterilerini memnun etmektedir. Sizler sedye ihtiyacınız olduğu zaman mutlaka iletişim numaralarımızdan ayrıntılı bilgi ve fiyat aralıklarında öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM