İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Korona Sedyesi istanbul

Korona Sedyesi istanbul

Günümüzde görülen hastalık çeşitleri ve vücutta bıraktıkları hasarlar değişmektedir. Bazı hastalıklar kolay atlatılırken bazı hastalıklar kişileri oldukça zorluyor. Bu hastalıklardan biri de tüm dünyayı tedirgin eden korona virüs hastalığıdır. Bu hastalığın herhangi bir tedavi yöntemi ve ilacı olmadığı için insanlar daha da bir korkmaya başladılar. Bulaşıcı hastalıklar gibi korna virüsü de hızlı bir şekilde yayılabiliyor. […]

Günümüzde görülen hastalık çeşitleri ve vücutta bıraktıkları hasarlar değişmektedir. Bazı hastalıklar kolay atlatılırken bazı hastalıklar kişileri oldukça zorluyor. Bu hastalıklardan biri de tüm dünyayı tedirgin eden korona virüs hastalığıdır. Bu hastalığın herhangi bir tedavi yöntemi ve ilacı olmadığı için insanlar daha da bir korkmaya başladılar.

Bulaşıcı hastalıklar gibi korna virüsü de hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Bir kişi, bu hastalığı otuz kişiye bulaştırabilir. Bu hastalıktan dolayı insanlar günlük temizliklerine, kullandıkları eşyalara ve yiyeceklerine dikkat etmek zorundalardır. Yaşı ileri olan kişiler ise bu hastalığa daha çabuk yakalanabiliyorlar ve kimisi ölüm gibi sonuçları yaşıyor. Bu nedenle bulaşıcı hastalıkların etkilerini yaşamamak için insanların kendilerini izole etmeleri gerekir.

Korona Virüsün Belirtileri

Tüm kıtaları tehdit eden korona virüsü Türkiye’de de görülmeye başladı. Fakat hastalık kısa sürede yayılarak ölümlere neden olmaya başladı. Bu hastalığın belli başlı belirtileri vardır. En önemli belirtisi düşmeyen yüksek ateş, solumum yolunda yaşanan nefes darlıkları, halsizlik ve kuru öksürük şeklinde kendini gösteriyor. Bazen hastalık herhangi bir belirti göstermeden bile kendiliğinden geçebilir. Bazen de insanlar tüm belirtileri yaşayarak oldukça sıkıntılı bir süreçten geçerler. Hastalıkta kimin taşıyıcı olduğu bilinmediği için herkesin dikkatli davranması gerekir.

Bu nedenle yakından temastan kaçınmak ve ağızda maske bulundurmak daha doru olacaktır. Çünkü herhangi bir konuşma, öksürük veya hapşırma sırasında ağızdan çıkan su damlacıkları diğer tüm insanları tehdit eder.

Korona Virüse Karşı Nasıl Davranmak Gerekir?

İnsanların korkulu rüyası olan ve yaşamı durduran korona virüsüne karşı herkes üzerine düşeni yaparsa hastalığın olumsuz etkileri atlatılabilir. Öncelikli olarak herkesin kendi temizliğine ve kullandıkları alanların temizliğine dikkat ederlerde virüslerin buralarda yaşama şansı kalmaz. Alkol oranı yüksek temizleyiciler kullanmak virüsleri yok edecektir. Çünkü bu dezenfektanlar içerisinde etkili kimyasal maddeler bulunur.

Korona virüs şüphesi taşıyan kişilerinde etrafındaki insanların salığı ve güvenli açısından sağlık kuruluşlarında tedavi olması gerekir. Bu nedenle korona virüs hastaları ve şüphelileri için özel izolasyonlu sedyeler kullanılmaya başladı. Bu sedyeler taşınan kişilerin diğer kişilerle temasını engelleyen bir şekilde hazırlanmıştır. Korona sedyesi istanbul tüm sağlık kuruluşlarına bu özel sedyelerin satışını yapıyor.

Korona Sedyesinin Özellikleri

Korona virüsü hızlı bir şekilde yayıldığından dolayı insanları tedirgin eden bir hava meydana gelmiştir. Bu nedenle hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında alınan önlemlerin başında korona sedyeleri geliyor. Bu sedyeler diğer kullanılan sedyeler ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat sedyenin üzerinde şeffaf bir yapı bulunur. Hasta bu alana yerleştirilir ve insanlarla her türlü teması kesilir. Korona virüse ve farklı bulaşıcı hastalıklara karşı geliştirilen bu sedyeler içerisindeki hastaya dışarıdan temiz hava verirken hastanın çıkarmış olduğu nefesi hava filtrelerinden geçirerek dışarıya çıkarır. Böylece bulaşıcı hastalıktan hem hasta yakınları hem de çalışan sağlık personelleri korunmuş olacaktır.

Korona Sedyelerin Temini

Korona virüsünün görüldüğü günden beri bu sedyeler hem ambulanslar içerisinde hem de hastanelerde kullanılmaya başladı. Böyle bir salgın hastalığın olduğu dönemde üretici firmalara büyük bir iş düşüyor. Çünkü her geçen gün artan vaka sayıları bu sedyelerin varlığını zorunlu kılıyor. Korona sedyesi istanbul kaliteli üretimleri ile ihtiyaç duyulan tüm alanlara ve bölgelere korona sedyesi temin ediyor. Rahat ve konforlu yapısı ile korona virüs sedyeleri büyük birer ihtiyaçtır. Özellikle bu günlerde korona virüs sedyeleri o kadar önemli bir işleve sahipler ki hastayı izole etmede çok önemli bir paya sahipler. Böylece sağlık çalışanları da işlerini kolayca yapıyorlar.

Firma Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Korona virüs sedyelerinin bir gereklilik olduğu bu günlerde sedyeler kadar temin edilecek üretici firmalar da çok önemlidir. İşini kaliteli şekilde yapmaya çalışan firmalardan destek almak işleri daha kolaylaştıracaktır. Sedyeler hastaların taşındıkları gereçler olması sebebiyle taşıyabilecekleri yük miktarları fazla olacak şekilde imal edilmelidir.

Yani kilolu hastaları rahat kaldırabilecek nitelikte olmalıdır. Ayrıca sedyelerin ayakları istenildiği durumlarda katlanıp açılabilecek özellikte üretilmelidir. Bu nedenle bazı firmalar bu özellikleri göz ardı ederken korona sedyesi istanbul tüm bu nitelikleri ve daha fazla ayrıntıları göz önünde bulundurarak üretimlerini yapıyor. Firma için önemli olan müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple ürünlerde birinci sınıf kalite ve işçilik bulunur.

Sağlık Çalışanları Nasıl Davranmalıdır?

Hastaların taşınasında ve nakillerinde kullanılan korona virüs sedyeleri sağlık çalışanları tarafından kullanıldıkları için onların da kendilerini izole etmesi gerekir. Bu sebeple korona virüsü taşıyan hastalarla yakın temastan kesinlikle yakın temastan uzak durmalılar ve korona sedyelerini taşırken hasta ile konuşmamaları gerekir. Özellikle kullanılan bu özel izolasyonlu sedyeler en çok sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmıştır.

Kimler Tehdit Altındadır?

Korona virüsü tüm dünyayı tehdit ederken en çok 60 yaş üzeri hastaları ve kronik rahatsızlığı bulunan yani kalp, tansiyon, şeker hastalarını tehdit ediyor. Bu nedenle bu grup içerisinde yer alan kişilerin kendilerine daha fazla dikkat etmeleri ve dışarıya çıkmamaları gerekir. Çünkü yaşın ilerlemesi ile bağışıklık sistemi eski dirençli yapısını zaman içerisinde yitiriyor.

Yeni tip bir virüs olan korona virüsü vücutlarını hızlı bir şekilde etkisi altına aldığı gibi yaşamlarını kaybetmelerine bile neden oluyor. İnsanların kendilerini izole etmeleri ve temizlik, bakım ihtiyaçlarını günlük yapmaları gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM