İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Katlanır Tente Sistemleri Ataşehir

Katlanır Tente Sistemleri Ataşehir

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan mekânların çeşitli dış etkenlerden ve kötü hava şartlarından korunması için yaptırılan tenteler, temel olarak güneş ışığına dayanaklı maddelerden üretilir. İlk zamanlar da güneş ışıklarını engellemek amacı ile bez, branda ve çadır gibi ürünlerden üretilmiştir. Fakat zamanla gelişen teknolojinin de etkisi ile daha fonksiyonel kullanım seçenekleri olan sistematik tenteler üretilmiştir. Son zamanlar […]

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan mekânların çeşitli dış etkenlerden ve kötü hava şartlarından korunması için yaptırılan tenteler, temel olarak güneş ışığına dayanaklı maddelerden üretilir. İlk zamanlar da güneş ışıklarını engellemek amacı ile bez, branda ve çadır gibi ürünlerden üretilmiştir. Fakat zamanla gelişen teknolojinin de etkisi ile daha fonksiyonel kullanım seçenekleri olan sistematik tenteler üretilmiştir.

Son zamanlar da gelişen bu sistematik tenteler mekânların vazgeçilmez unsurları arasında yer aldı. Özellikle restoren ve işletmeler, oteller ve etkinlik alanları gibi açık veya kapalı pek çok mekânlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Tente Çeşitleri 

Tenteler yapımlarına ve çalışma mekanizmalarına göre çeşitlilik gösterir. Mafsallı tente sistemlerinin yanı sıra son zamanların gözdesi olan katlanır tente sistemleri, en çok kullanım seçenekleri arasında yer aldı.

Katlanır tente sistemleri Ataşehir, branda korumalı ürünler, kumandalı tenteler, otomatik ve motorlu tente çeşitlerinin yanı sıra çift taraflı tente sistemleri ürünlerini seçiciliğine ekledi. Bu sayede tente ve gölgelendirme sisteminin vazgeçilmezi haline gelen cam sürgü sistemleri de sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer aldı.

Katlanır Tente Sistemleri

Pratik ve aynı zaman da konforlu kullanım olanağı sağlayan katlanır tente sistemleri, özel yaşam alanlarını korumak amacıyla Katlanır tente sistemleri Ataşehir tarafından mekânlara özenle monta edilir. Açık alanlarda konfor sağlayan katlanır tente sistemleri, tek tuşla veya uzaktan kumanda özelliği ile rahat kullanım sağlar. Mevsimsel etkilerden hızlı korunma sağlarken, diğer tentelere göre daha uzun vadeli kullanım imkânı sunar.

Tasarım özelliklerine göre sınıflandırılan katlanır tenteler, katlamalı ve rolü gibi özellikleriyle iki farklı çeşide sahiptirler. Katlanır tenteler deri, kumaş, cam, PVC gibi farklı materyaller ile dizayn edilir. Motor sistemi 230 V çalışır ve açılıp kapanabilen mekanizmaya sahiptirler. Her mevsim kullanılabilirler.

Katlanır Tente Ne İçin Kullanılır?

Kullanılan mekânın hem dekorasyonuna katkı sağlayan hem de açık havada daha rahat bir konfor sağlayan katlanır tenteler, genel olarak mevsimsel etkenlerden mekânı korumak amacı ile yapılır. Özellikle restoran, kafe gibi işletmeler için avantaj olan katlanır tente sistemleri, iç mekânlarda sigara kullanımın uygun olmaması nedeni ile açık alan ve bahçeleri opsiyonel olarak kullanılmasına olanak sağlar.

Havuz başı kullanımları, teras ve balkonlar, veranda ve kamelya gibi alanlarda da sıklıkla kullanılır. Yazın güneşin kavurucu sıcaklarından, kışın kar, yağmur gibi yağış olaylarından koruyan katlanır tente sistemleri, konfor ve güvenlik sağlar.

Katlanır Tente Çeşitleri

Katlanır tente çeşitleri düz formda ya da yanal kısımlara sahip olan tam çatı formunda tasarım edilen ürünlere göre, çeşitlilik gösterirler. Raylı sistemler, geniş açılımlı tente çeşitleri, oval tente modelleri, ışıklı modeller gibi çeşitliliği bulunur. Vertiglass dikey otomatik cam sistemleri ile birlikte üretilen tente çeşitleri, yalıtım özellikleriyle de kullanım olanağı sağlar.

Genellikle elsürsüzyon alüminyum malzemesinden üretilen katlanır tente sistemleri, katlanır tente sistemleri Ataşehir ekiplerince epoksi polyester ile boyanarak imal edilir. Herhangi bir destek panele, konstrüksiyon modüllerine gerek kalmadan kullanım kolaylığı sağlayan katlanır tente sistemleri, sağlam ve güvenilir tutuş sağlar. Statik taşıma kapasitesine sahip olduklarından dolayı uygulanan tüm mekânlarda rahat, ergonomik ve güvenlidir.

Katlanır Tente Sistemi Kullanmanın Avantajları

Yaşanabilecek tüm mevsimsel etkenlerden korunmak için ideal olan katlanır tente sistemleri, genellikle mekânlarda açık ve kapalı kullanımlarında rahatlık sağlar. Mekân havalandırma işlevini en iyi şekilde yapan katlanır tente sistemleri, gerektiğinde kaldırılarak açık hava mekânı, gerek duyulduğunda kapatılarak kapalı mekân avantajı sağlar.

Bu tenteler aynı zaman da doğru branda seçimi ile kış mevsiminin dondurucu soğuklarından korunmaya da yardımcı olurlar. Katlanır tente sistemleri ile mekânlar ikiye bölünebilir ve bu sayede herkesin faydalanabilmesi mümkün olur.

Katlanır Tente Sistemleri Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Katlanır tente yapılacak mekânlar farklılık gösterebilirler. Bu farklılıkların yanı sıra seçilecek tente modeli de fiyatı etkiler. Katlanır tente yapılmaya karar verildikten sonra katlanır tente sistemleri Ataşehir tarafından mekâna gelinir ve mekânın büyüklüğüne göre metrekare hesabı üzerinden fiyat bilgisi çıkartılır.

Çıkarılan bu fiyat bilgisi isteğe bağlı seçilen tente kumaşı, katlanır tente çeşidi ile değişebilir. Tenteler ölçülere göre kesilir ve mekâna katlanır tente sistemleri Ataşehir tarafından monta edilir. Sizde mekânlarınıza şıklık ve konfor katmak isterseniz firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM