İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Kasetli Tente

Kasetli Tente

Kasetli tente, estetik güzelliğe önem verenlerin tercih ettiği tente çeşididir. Günümüzde daha da popüler hale gelen kasetli tente, diğer tente çeşitlerinden farklı özelliklere sahiptir. Tenteler genel itibariyle, hava şartları gibi dış etkenlerden korunmak için kullanılan güneşlik formunda bir malzemedir. İşletmeler tenteleri konfor amaçlı kullanmaya başlamış ve restoran ve otel gibi işletmeler açık veya kapalı alanlarda bu […]

Kasetli tente, estetik güzelliğe önem verenlerin tercih ettiği tente çeşididir. Günümüzde daha da popüler hale gelen kasetli tente, diğer tente çeşitlerinden farklı özelliklere sahiptir. Tenteler genel itibariyle, hava şartları gibi dış etkenlerden korunmak için kullanılan güneşlik formunda bir malzemedir. İşletmeler tenteleri konfor amaçlı kullanmaya başlamış ve restoran ve otel gibi işletmeler açık veya kapalı alanlarda bu tenteleri tercih etmeye yönelmişlerdir.

Kasetli Tentenin Özellikleri

Kasetli tente, birçok özelliğe sahiptir ancak diğer tentelerden ayıran en büyük özelliği tente kapandığında kasetli yapısı sayesinde kumaşın daha korunaklı olmasıdır. Tente kumaşı tamamen kapanarak dış etkenlere karşı dayanıklı hale gelir.  Bu da kasetli tenteyi daha kaliteli ve daha uzun ömürlü yapmaktadır. Kasetli tenteler kullanılan kumaşa göre 3,5 metreye kadar açılabiliyor ve PVC malzeme kullanılarak korunuyor. Kaset önüne konulan fırçalar sayesinde de tentelerin temizliği kolay hale geliyor. Tenteler tercihe göre farklı renk ve desenlerde çeşitlere sahiptir ve kullanımı kolaydır. Kasetli tentelerin kaset kısmındaki conta yardımıyla tam kapanma sağlanır ve böylece korunaklı olur.

Berkim Tente, Şeffaf Branda, Fiyatları, Modelleri - iZMiR

Kasetli Tente Avantajları

Kasetli tente birçok avantaja sahiptir. Bunlardan ilki özelliklerinde de bahsedildiği gibi, dış etkenlere karşı dayanıklı ve korunaklı olmasıdır. Yaz aylarında kullanılan kasetli tenteler, güneşin sıcaklığından ve UV ışınlarından korur. Aynı şekilde yağmur, rüzgâr, don ve kar gibi kötü hava koşullarında yüksek seviyede koruma sağlar. Kasetli tenteler kolay açılıp kapanabilmeleri sayesinde pratik kullanım sunar. Şık görünümü sayesinde modern mekanlar oluşturulur. Ayrıca kasetli tenteler, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olduğu için yerinizden kalkmadan ayarlama yapabilirsiniz.

Kasetli Tentelerin Kullanım Amaçları

Tenteler hem dekorasyon hem konfor amaçlı kullanılır ve işletmelere birçok avantaj sağlar. Bu yüzden havuz başında, teras ve balkonlarda, kamelya ve veranda gibi alanlarda da kullanılan tenteler, herhangi bir yapı ruhsatı almayı gerektirmez. Reklam yapabilme olanağı da sağladıklarından çok fazla kullanılırlar. Kasetli tenteler ayrıca sigara içilen kapalı ortamlarda da kolay açılıp kapanabilme özelliğinden dolayı çok tercih edilir.

Kasetli Tente Çeşitleri

Kasetli tente birçok farklı özelliklere sahip çeşitlere sahiptir. Bunlardan en temel olanı sabit kasetli tentedir. Mekânın tavanını kaplayacak şekilde sabitlenen ve açılıp kapanma özelliği bulunmayan tentelerdir ve kafelerde kullanılır. Balkon, teras ve bahçe gibi yerlerde kullanılan kasetli tenteler ise katlanır kollu tente olarak geçer ve bu tenteler istenilen ölçüde yapılabiliyor. Eğim ayarlı kasetli tenteler ise eğimi ayarlamaya olanak sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Çevirme kolu sayesinde güneşin geldiği yöne göre eğim ayarlanabilir. Yandan gelen güneşi de engellemek için kullanılan bir diğer tente çeşidi ise körüklü kasetli tentelerdir.

Körüğü sayesinde güneş gelen tüm yönlere göre ayarlanabilme özelliği vardır. Bahçelerde kullanılan bir diğer kasetli tente de spotlu tentelerdir. Bu tenteler ise bahçede aydınlanmayı sağlar. Kullanım kolaylığı sağladığından çok tercih edilen bir diğer tente de çift taraflı tentedir. Ayak sistemleri sayesinde iki tarafa da açılabilen ve tekerlekleri olduğundan dolay istenilen yere taşınabilen modelleri de olan tentelerdir. Elektrikle kullanılan ve uzaktan kumanda edilebilen tentelerden biri de motorlu tentelerdir. Kullanımı kolay olan bu tente de kolayca kapanıp açılabilmesi sebebiyle kapalı mekanlarda kullanılır. Son olarak kasetli tentelerin manuel olanları da vardır bunlar da elle açılıp kapatılabilen tentelerdir.

Bağcılar Branda Tente | Full Branda

Kasetli Tente Fiyatları

Kasetli tenteler işletmeler tarafından çok kullanılan bir üründür ve kullanımının kolay olması yanında işletmeye de birçok avantaj sağlar. Özelliklerine göre fiyatları değişmekle beraber, kumaşının kalitesi de fiyatına etki eder. Tente sipariş edilirken öncelikle kullanılacak alanın boyutu göz önünde bulundurularak tentenin hangi boyutta olacağına karar verilmelidir. Aynı zamanda kurulacağı alanın eğim özelliklerine göre de tenteler seçilmelidir. Müşteriye özel tente üretilebiliyor ve bu gibi yerlerde sipariş verirken tüm özelliklerini kendiniz tasarlayabiliyorsunuz. Mekanınızın özelliklerine göre seçeceğiniz tentelerin kaliteli olması, uzun vadede maliyetten kar elde etmenizi sağlayacak ve uzun bir kullanım ömrü olacaktır. Kasetli tenteler genel özelliği itibariyle zaten kaliteli ve korunaklıdır. Birçok yaşam alanında kullanılan bu tenteler, modern alanlar yaratmak isteyenler tarafından çok tercih ediliyor ve fiyatları da diğer tentelere göre daha ucuz olabiliyor. Mekanlara farklılık katarak şık bir görünüm sağlayan kasetli tenteler için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM