İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Kasetli Tente Nedir?

Kasetli Tente Nedir?

Kasetli tente olarak adlandırılan yapı açılarak istenilen boyda ayarlanabilen, iskelet yapısı (kutu tipi olarak adlandırılır) en küçük alanı kaplayabilen bir tente sistemidir. Opsiyonel elektrikli kutu tente de temin edilmektedir. Sensor sistemi yardımıyla opsiyonel elektrikli tente, tente uygulamasını otomatik olarak açıp kapatabilir. Kasetli Tente, şık ve güzel görünümü ile popüler bir tente modelidir. Adından da anlaşılacağı gibi kutu […]

Kasetli tente olarak adlandırılan yapı açılarak istenilen boyda ayarlanabilen, iskelet yapısı (kutu tipi olarak adlandırılır) en küçük alanı kaplayabilen bir tente sistemidir. Opsiyonel elektrikli kutu tente de temin edilmektedir. Sensor sistemi yardımıyla opsiyonel elektrikli tente, tente uygulamasını otomatik olarak açıp kapatabilir. Kasetli Tente, şık ve güzel görünümü ile popüler bir tente modelidir. Adından da anlaşılacağı gibi kutu tenteden farklı olan diğer bir işlevi de adından da anlaşılacağı gibi kutu yapısı sayesinde tente kapalıyken kumaşı koruyabilmesidir.

Bu sayede tente kumaşı açığa çıkmaz ve daha uzun süre kullanılabilir. Kutu tente modeli hemen hemen her alana sığabilir. Cafe, restoran ve işletmelerde karşılaştığımız tente modelleri müşteri istekleri doğrultusunda istenilen renk ve desende üretilebilmektedir. Tente kullanılmadığında tente kumaşı tutularak güneşin zararlı ışınlarından korunur ve solma ihtimali önemli ölçüde engellenir.

Sakarya Kasetli Tente | Odesa Sistem Odesa Cam Adapazarı

Kasetli Tente Neden Tercih Edilir?

Kasetli Tente olarak adlandırılan yapı sistemleri diğer sistemlere göre daha küçük olduğu için tercih edilmektedir. Kasetli Tente Sistemlerinde kanopi yerine kontur olduğu için adını kanopi kapatıldığında kanopi kumaşını gizlemek için konturda toplanacak şekilde kapatıldıktan sonra alır. En büyük avantajı tente kumaşının profil kutusunda depolanması ve böylece kumaşın kullanım ömrünün uzatılmasıdır. Ancak bu bazen dezavantajlar getirir. Kapalı ıslak çadır kuru iç ortama maruz kalacağından kendine özgü koku, küf ve hatta karşılıklı yapışmadan dolayı kumaşı deforme edebilir.

Kasetli tente sisteminin en büyük avantajlarından biri, kullanılan tente kumaşı kapalı pozisyondayken konturların kaset bandında toplanarak kumaşın dayanıklı ve dış etkenlerden korunmasını sağlamasıdır. Kutu panjurlarına zarar vermemek için sadece kapalıyken ıslanmamasına özen gösterilmelidir. Kapalı halde uzun süre nemli kalan kumaşlar kendine özgü koku ve küf üretebileceğinden, dikkat edilmesi gerekir. Dış mekân tenteleri için yüksek kaliteli akrilik kumaşlar ve alüminyum çerçeveler seçmek, tentenizin uzun yıllar dayanmasını sağlayacaktır.

Kasetli Tente Avantajları Nelerdir?

Kutu tentenin en önemli özelliği, kapatıldığında minimum seviyede olması ve açıldığında ihtiyaç duyulduğunda genişletilebilmesidir. Görünüşte daha şık ve moderndir. Bu nedenle özellikle estetik görünümü nedeniyle dekoratif bir unsur olarak tercih edilmektedir. Kullanılan kumaşın kalitesi ve sistemin sağlamlığından dolayı iyi bir korumaya sahiptir. Tente modelindeki en gelişmiş ve modern üründür. Kutu tente, havuz kenarları, teraslar ve balkonlar, iş yerleri ve diğer birçok gerekli alan için kolayca kullanılabilen koruyucu bir işleve ve yeni bir tasarıma sahiptir.

Kasetli Tente Nerelerde Kullanılır?

Günlük hayatta, evleri ve işyerlerini koruma görevini üstlenmek için genellikle mağazaların önüne veya koruma amacıyla kurulan tenteler görürüz. Kasetli Tente bakımından genellikle müstakil evlerde veya tek katlı ve bahçeli apartmanlarda bahçenin bir kısmını yaşam alanına eklemek için kullanılır. Bu tente  yaz ve kış aylarında güvenle kullanılabilir. Yüksek kalitesinden dolayı dış etkenlere karşı en büyük direnci gösterir. Kutu tenteler birçok farklı model ve renkte yapılabilmektedir. Müşteri istekleri doğrultusunda en uygun renk ve ölçüde üretilebilir. Kutu tentenin bakımı ve temizliği çok kolaydır ve dayanıklı profesyonel bir tentedir.

Kasetli Tente - AY YILDIZ TENTE SİSTEMLERİ

 

Kasetli Tentenin Özellikleri Nelerdir?

Kasetli tente olan en çok tercih edilen tentenin en önemli avantajı, kumaşın kartonun önüne katlanabilmesidir. Bu sistem, tente kumaşının uzun ömürlü olması için gereklidir. Ayrıca gölgeleme sistemleri arasına düzenli olarak yerleştirilir ve kutu tente ithal ile akrilik malzemeler kullanır. Gerektiği gibi otomatik veya manuel ayarlama var.

Teknik açıdan da çok iyi bir sistem olarak bilinmektedir. Bahsi geçen bu sistem sayesinde mekanizma ve kumaş çok dış ve iç etkenlerden  etkilenmez. Son derece dayanıklı ithal veya yerli akrilik kumaş kullanımıyla bu özelliğini gözler önüne sermektedir. Kumaş üzerindeki toz ve kiri önlenmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemeler sayesinde  ürünün sessiz çalışmasını sağlar. Yalıtım sistemi de yapılır. Aynısı bir uzaktan kumanda sisteminin yapısına sahip olup kullanımı kolaydır. Ürün imalatında alüminyum ve enjeksiyon eğrileri de kullanıldı. Karton sistemi Kumaş içeride ve kapatıldığında toplanma yapısına sahiptir.

Mevsim ve çevre şartlarından dolayı aşınmaz. Kapalı konumda ise  binanın mimari atmosferini daha modern hale getiren bir yapı olarak  tasarlanmış ve gizli kutu sistemi sayesinde kötü görüntü ortadan kalkmaktadır. Kutu tente oldukça pratiktir. Tentenin kumaşı bu kutu sistemde toplanarak açılır ve kapatıldığında mekanizması açısından işlevi nedeniyle kumaş üzerinde kir yapısı bulunmamaktadır.  Kirleri sıyırarak daha temiz bir tente deposu sağladığı gözlemlenmiştir. Bu tentenin kurulumu  ve satış açısından siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM