İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.792,5900
 • EURO
  $0,7273
 • ALTIN
  $40.232,5600
 • BIST
  $142,3500
Kasetli Tente istanbul

Kasetli Tente istanbul

Kasetli tente istanbul şehrinde hizmet veren işletmeler, kafe ve restoranlar veya bahçeli evi olanlar tarafından çok tercih edilen bir tente çeşididir. Kasetli tenteler güzel görünümü sebebiyle, estetiğe önem veren kişiler tarafından çok kullanılır. Kasetli tenteler diğer sabit tentelere göre daha yüksek bir koruma sağlar. Bunun nedeni tente kapalı konuma getirildiğinde kasetin tente üzerine gelmesi ve tenteyi […]

Kasetli tente istanbul şehrinde hizmet veren işletmeler, kafe ve restoranlar veya bahçeli evi olanlar tarafından çok tercih edilen bir tente çeşididir. Kasetli tenteler güzel görünümü sebebiyle, estetiğe önem veren kişiler tarafından çok kullanılır. Kasetli tenteler diğer sabit tentelere göre daha yüksek bir koruma sağlar. Bunun nedeni tente kapalı konuma getirildiğinde kasetin tente üzerine gelmesi ve tenteyi korumasıdır.  Genellikle kapalı alanlarda kullanılan kasetli tenteler kötü hava şartlarına veya güneşten gelen UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Kasetli Tente Kullanım Alanları

Kasetli tente istanbul bölgesinde kültürel etkinlerde kullanıldığı gibi farklı işletmelerde de kullanılır. Kasetli tenteler işletmeler tarafından reklam ve tanıtım amaçlı kullanılmakla beraber koruma amaçlı da kullanılır. Bunun yanında kafe ve restoran gibi işletmeler açık veya kapalı alanlarda bu tentelerden kullanabilirler. Özellikle sigara içilen kapalı alanları kolay havalandırabilmek için kasetli tenteler kullanılır. Dekorasyon amacıyla da kullanılan bu tenteler havuz başlarında, balkon ve teraslarda, bahçelerdeki kamelya ve veranda gibi oturma alanlarında şık bir görünüm için tercih edilebilir.

Kasetli Tente İzmir - Kasetli Tente Fiyatları - Otomatik ve Motorlu Sistemler

Kasetli Tente Nasıl Alınır?

Kasetli tente istanbul ve diğer şehirlerde hazır alınabileceği gibi özel olarak da yaptırılabilir. Alırken dikkat edilmesi gereken şey ise kullanım amacınız ve kullanacağınız yer olacaktır. Kullanılacak olan alanın boyutuna göre yaptırılacak olan kasetli tenteler, mekânın renk ve dekorasyonuna göre de seçilebilir. Birçok farklı renk ve desende kumaşlardan yapılan kasetli tenteler seçilirken şık olması da önemlidir. Kasetli tenteler zaten genel itibariyle görünüm açısından şık bulunan tentelerdir. Üstlerinin düz görünümü sayesinde dekor olarak da kullanılabilir.  Kasetli tenteler, tente imalatı yapan yerlerden veya tente ve branda gibi malzemeler satan yerlerden temin edilebilir.

Kasetli Tente Çeşitleri

Kasetli tentelerin özelliklerine göre birçok çeşidi vardır. En basit olanı manuel kasetli tentelerdir. Bu tenteler elle açılıp kapanır özelliktedir ve küçük alanlarda çok kullanım gerektirmeyen mekanlarda kullanılabilir. Bunun yanında ev ve bahçelerde, teraslarda oldukça şık görünen spotlu kasetli tenteler de vardır. Bunlar aydınlatmalı tentelerdir ve özellikle bahçelere aydınlık bir ortam sağlar. Bunun yanında kullanım kolaylığı açısından özellikle restoran ve kafelerin tercih ettiği kasetli tenteler motorlu olanlarıdır.

Bu tente çeşidi, uzaktan kumanda edilerek kontrol edilebilir olması sebebiyle kolay açılıp kapanabilir. İşletmeler açısından kolaylık sağlayan bu tenteler, müşterileri rahatsız etmemek amacıyla çok fazla tercih edilir. Ayrıca çok güneş alan mekânlarda eğim ayarlı tenteler de kullanılabilir. Bunların özelliği ise güneşin geldiği yöne göre kasetli tentenin eğiminin ayarlanabilmesidir. İçindeki eğim mekanizması sayesinde güneşten tam koruma sağlayan bu eğim ayarlı kasetli tenteler işletmeler için büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Bir diğer kasetli tente çeşidi de körüklü kasetli tente olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun işlevi ise, eğim ayarlı tentelere ek olarak güneşten tam koruma sağlar. Körüğü sayesinde yön ayarlama imkânı sunan tenteler yandan gelen güneşten korunmak için de olanak tanır. Kullanımı kolay olan bir diğer tente çeşidi şüphesiz çift taraflı kasetli tentelerdir. Bu tenteler de ayaklara sahiptir ve iki tarafa da açılabilir. Ayrıca bu tentelerin tekerlekli ayaklara sahip olan çeşitleri de vardır. Bu sayede kasetli tenteleri kolayca taşıma imkânı olur. Motorlu tentelere benzer bir diğer kasetli tenteler de elektrikli olanlarıdır. Bunlar da uzaktan kumanda sayesinde kolayca açılıp kapanabiliyor. Elektrikli kasetli tenteler de özellikle kapalı alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Kasetli Tente Kullanmanın Faydaları

Kasetli tenteler hem işletmelere hem de bireysel amaçlı kullananlara birçok avantaj sağlıyor. Bu avantajlardan diğer tentelerle ortak olanı dış etkenlere karşı koruma sağlamasıdır. Yağmur, kar, don ve güneşten gelen UV ışınlarına karşı koruma sağlayan tenteler bu avantajından dolayı özellikle açık alanlarda çok fazla kullanılır. Bunun yanında işletmelere reklam ve tanıtım yapma olanağı sunan kasetli tenteler üzerlerine desen veya slogan yazdırılarak kullanılabiliyor. Bahçelerinde veya teraslarında kullanmak isteyen kişiler için de güzel bir dekor olmasından dolayı avantaj sağlıyor.

Kasetli Tente - Arma Tente

Kasetli Tente Fiyatları

Kasetli tentelerin fiyatları özelliklerine ve fonksiyonlarına göre çeşitlilik gösterebilir. Manuel kasetli tenteler daha ucuz olurken elektrikli ve motorlu olan tenteler daha pahalı olabilir. Ayrıca özel olarak yaptırılan kasetli tentelerin fiyatları daha yüksek olurken, hazır alınan tenteler daha ucuz olacaktır. Kasetli tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM