İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Kartal Branda Tente

Kartal Branda Tente

Kartal branda tente işletmelerin ve evlerinde branda ve tente kullanmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kaliteli şekilde ürettiği branda ve tenteleri piyasaya sunuyor. Brandalar genellikle bazı eşyaların üzerlerini örtmek ve böylece dış etkenlere karşı korumak için tercih ediliyor. Tenteler ise kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık oturma alanlarını kötü hava koşullarına karşı korumak için tercih ediliyor diyebiliriz. […]

Kartal branda tente işletmelerin ve evlerinde branda ve tente kullanmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kaliteli şekilde ürettiği branda ve tenteleri piyasaya sunuyor. Brandalar genellikle bazı eşyaların üzerlerini örtmek ve böylece dış etkenlere karşı korumak için tercih ediliyor. Tenteler ise kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık oturma alanlarını kötü hava koşullarına karşı korumak için tercih ediliyor diyebiliriz.

Bazı işletmeler tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla kullanabilmek için çeşitli renklerde alarak baskı yaptırabiliyorlar. Kendi reklamlarını koydukları bu tenteler ile müşterilerin ilgisini çekmeyi hedefleyen işletmeler tenteleri aynı zamanda kapalı alanlarda da kullanılıyor. Buralarda kullanmalarının sebebi ise, istenildiğinde kolayca havalandırılabilmesidir. Özellikle sigara içilen yerlerde bu kullanım oldukça fayda sağlıyor. Müşterilerine güvenli ve konforlu bir ortam sunmak isteyen işletmeler birçok farklı modelde tentelerden yararlanıyorlar.

Pencere Balkon Tente Sistemleri

Tente Modelleri

Kartal branda tente işletmelerin tente ihtiyacını karşılamaya yönelik talebe göre farklı fonksiyonlarda tenteler üretebiliyor. Tenteler birçok farklı modelde ve her alana uygun şekillerde üretiliyor. En fazla tercih edilen tente modelleri sırasıyla kasetli tenteler, körüklü tenteler, pergola tenteler, çift açılır tenteler, mafsallı tenteler, raylı tenteler ve sabit tenteler olarak sayılabilir. Kasetli tentelerin bu isimle anılmasındaki sebep kaset görünümündeki düz şekilleridir. Piyasada en şık bulunan tente modelidir ve her türlü alanda kullanılmaya müsaittir.

Bir diğer tente modeli olan körüklü tentelerin özelliği ise sağ ve sol taraflarında çıkıntılarının olmasıdır ve bu çıkıntıları sayesinde güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlıyorlar. Aynı zamanda kademeli olarak ayarlanabilen körüklü tenteler işletmelere kolaylık ve pratiklik sağlıyor. Pergola tenteler ise genellikle ahşap kullanılarak yapılan ve özellikle çay bahçelerinde, teraslarda, havuz başlarında kullanılan bir tente modelidir. Mafsallı tenteler de şık görünümlü olarak kabul edilir. Mafsal şeklindeki eklemli görüntüsüyle dar alanlarda kullanılan bir modeldir. Raylı tenteler genellikle kış bahçesinde kullanılırken bazı işletmeler kafe ve restoranlarında bu tente modelini tercih edebiliyorlar.

Çift açılır tenteler ise alandan tasarruf etmek isteyen kişilerin kullandığı bir model olmakla birlikte her iki tarafa açılmasıyla geniş bir kullanım alanı yaratıyor. Son olarak sabit tenteler ise açılıp kapanmayan sabit duran tentelerdir. Bu tente modeli de dükkânların ön taraflarında kullanılır ve kapı önlerine konulan ürünlerin güneşten dolayı solmasını, yağmurda ıslanmasını engeller. Dükkânların yanında evlerin balkonlarında ve bahçelerinde de kapalı bir alan elde etmek ve her mevsim kullanabilmek için sabit tenteler tercih ediliyor.

Tentelerin Fonksiyonları

Tente modellerinin bazıları farklı fonksiyonlarla donatılmıştır. Bunları manuel, otomatik, motorlu ve sensörlü olarak sıralayabiliriz. Manuel tenteler elle açılıp kapanan tente modellerine denir ve genellikle evlerde tercih edilir. Otomatik tenteler ise uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilen ve özellikle büyük işletmelerin tentelerinde olmasını istedikleri bir özelliktir.

Bir diğer özellik olan motorlu tenteler içlerindeki motor sayesinde tek tuş ile açılıp kapatılabilir özelliktedir. Son olarak sensörlü tenteler büyük kullanım kolaylığı sağlayan ve yağmur veya rüzgâr gibi bir dış etki olduğunda otomatik olarak algılayan kendini açan veya kapatan bir sisteme sahiptir. Pratik kullanım sağlayan sensörlü tenteler evlerin balkonlarında kullanıldığında evde olmasanız bile balkonlarınızın güvende olmasını sağlayacaktır.

Branda Modelleri

Kartal branda tente sınıflara ayırdığı kaliteli kumaşlar ile ürettikleri brandaların bazılarını müşterilerine satarken bazıları ile de tente üretiyor. Branda modelleri genellikle kullanılacağı alana göre tasarlanır ve kullanım alanları çok geniş olan ürünlerdir. En çok tercih edilen branda modelleri inşaat koruma brandaları, otomotiv sektöründe kullanılan brandalar, tekstil sektöründe kullanılan brandalar, fındık toplama brandaları, mobilya koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, beton koruma brandaları, çatı koruma brandaları olarak söylenebilir.

Tente Wintent pencere balkon tente modeli - Branda ve Tente

Branda Kullanım Alanları

Branda modellerinde bahsedildiği gibi brandalar birçok farklı sektörde kullanılıyor. Otomotiv sektöründe kullanımında arabaların üzerlerine örtülerek dolu olaylarından koruma sağlar. Tekstil sektöründe ise taşıma torbası olarak kullanılan brandalar aynı zamanda inşaat yapı malzemelerini de dış etkilerden korur. Bir diğer kullanım alanı olan mobilya sektöründe ise özellikle mobilya dükkânlarında boş duran mobilyaların toz olmasını önlemek için üzerlerine branda örtülebilir. Çatıları korumak için de bazı kişiler brandaları tercih edebiliyor. Bu brandalar çatı üzerinde biriken suyu da yağmur kanalları yardımıyla dışarıya akıtıyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM