İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Kamp Çadırı istanbul

Kamp Çadırı istanbul

Kamp çadırı istanbul şehrinde birçok yerde satılıyor. Kamp çadırları kamp malzemeleri içinde belki de en önemlisidir. Kötü hava koşullarından koruyan, kuru ve güvenli bir ortam sağlayan kamp çadırları açık alanlarda özel bir kapalı alan yaratır. Kamp çadırlarının kullanım amacı özellikle hava şartlarından ve sinek ve böceklerden korunmaktır. Bu yüzden kamp çadırının kalitesi önemlidir. Kamp Çadırı Seçilirken […]

Kamp çadırı istanbul şehrinde birçok yerde satılıyor. Kamp çadırları kamp malzemeleri içinde belki de en önemlisidir. Kötü hava koşullarından koruyan, kuru ve güvenli bir ortam sağlayan kamp çadırları açık alanlarda özel bir kapalı alan yaratır. Kamp çadırlarının kullanım amacı özellikle hava şartlarından ve sinek ve böceklerden korunmaktır. Bu yüzden kamp çadırının kalitesi önemlidir.

Kamp Çadırı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp çadırı istanbul gençleri tarafından kamp yapmaya giderken alınıyor. Kamp çadırı alacağımız zaman dikkat etmemiz gereken bazı özellikler var. Bunların biri kamp çadırının kapasitesidir. Buna karar verirken çadırda kaç kişi kalacağınıza karar vermeniz önem arz ediyor. Kamp çadırları genellikle 2 kişilik olmakla beraber 3-4 veya 5 kişilik olanları da var. Çadır ölçülerinin belli bir standardı yok bu yüzden birçok farklı boyutta çadır bulabilirsiniz.

Çadır alırken kapasitesini anlayabilmek için kaç kişi kalınacaksa o sayıda uyku tulumu koyularak kalan boş alana bakılmalıdır. Aynı zamanda 2 kişilik tüm çadırlar aynı boyutta olmayabiliyor. Bazı 2 kişilik çadırlar çok dar ve basık olurken bazılar 2 kişilik olmasına rağmen daha geniş ve ferah olabiliyor. Kapasite ile ilgili bir diğer önemli şey ise çadırın genişliğinden ziyade yüksekliğidir.

İKİ ODALI İÇTEN KURMALI KAMP ÇADIRI YEŞİL - Uludağ Çadır

 

Çadır Özellikleri

Çadırın iç tentesinin yüksekliğinin eşit olması, çadır içinde otururken konfor sağlayacaktır ve bu özellik genellikle kubbe şeklinde olan çadırlarda vardır. Kamp çadırları bazı kurulum malzemelerine sahiptir bunlar; kamp çadırı, gergi ipleri, metal kazıklar, güneşlik, poller, mumlu branda ve çadır altlığı olarak sayılabilir.

Kamp Çadırı Çeşitleri

Kamp çadırlarında ihtiyaç ve zevke göre birçok çeşit vardır. Bunlardan ilki üç sezon çadır olarak geçen ve üç mevsim boyunca kullanılabilen çadırlardır. En popüler çadır çeşidi olan üç mevsim çadırlar, ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu çadırlarda çift tente mevcuttur ve yaz aylarında kampa gidildiğinde bu tentelerden sadece biri kullanılarak daha serin bir çadır elde edilebilir.  Yaz çadırları genellikle tatilcilerin veya festivale gidenlerin kullandığı bir çadırdır. İnce sentetik polyester malzemelerden üretilen bu yazılık çadırların farklı renk ve modelleri vardır.

Sonbaharın serin akşamlarında ise iki tenteli çadırların iki tentesi de kullanılarak sıcak bir ortam oluşturulabilir. Daha kalın kumaşlardan yapılan kamp çadırları ise 5 mevsim kullanılabilir niteliktedirler. Kışlık çadırlar dediğimiz alpinist çadır, kış mevsimlerinde yüksek yerlerde yapılan kış sporları veya kış kamplarında kullanılır. Isı yalıtımlı çeşitleri de bulunan kışlık çadırlar seçilirken brandasının kalın olması önemlidir. Mevsimlere göre sınıflandırılan çadırların dışında piyasaya sunulan diğer çadır çeşitleri pop-up, iglo, hiker, monodome, kamuflaj ve dome olarak sayılabilir.

Kamp Çadırı Nasıl Kurulur?

Kamp çadırı istanbul kampçıları tarafından kullanılıyor ancak önemli olan kurulumunu yapabilmektir. Kamp çadırı kurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kurulacağı yerin güvenli ve temiz olmasıdır. Eğimli olmaması, kuru olması ve güvenli bir köşede olması son derece önemlidir. Delici taş ve diğer zararlı maddelerin temizlenmesi ve sonrasında kurulmaya başlanması doğru olacaktır. İlk olarak kamp çadırı kurulacak yere serilir ve ayakta tutacak olan poller denilen malzemeler çadıra geçirilir. Rüzgârın çadırı sarsmasına engel olabilmek için metal kazıklar sıkı bir şekilde gerdirilip yere sabitlenmelidir. Son olarak da güneşliği çadırın tepesine koyarak çadır kurulumu tamamlanır.

UV altıgen alüminyum direk otomatik açık kamp vahşi büyük çadır aile seyahat 4 6Persons tente bahçe Pergola|Çadır| - AliExpress

Kamp Çadırında Güvenlik

Kamp çadırlarının güvenliği için öncelikle kamp yapacağımız alanların güvenli olması gerekir. Kamp yapmak için güvenli bir bölge seçildikten sonra yapmamız gereken şey ise kamp çadırımızı güvenli bir alana kurmak olacaktır. Kamp çadırı kurulurken kesici yanıcı parlayıcı maddelerden uzak bir yere kurulum yapılmalıdır. Yaşanabilecek hava olayları da göz önünde bulundurularak kayalık diplerine kamp çadırı kurulmamalıdır. Vahşi ve yırtıcı hayvanların olduğunu düşünerek baraj, akarsu, dere ve gölet gibi su kaynaklarının kenarlarında kamp yapılmamalıdır.

Bunların yanında sık ormanların iç kesimlerinde de kamp yapılması tehlikeli olabilir. Çünkü vahşi hayvanlar genellikle ormanların iç kısımlarında yaşarlar. Yaz aylarında kamp yapıyorsanız kamp çadırını kurmak için ağaç altları güneş gelmemesi açısından uygun olacaktır. Ayrıca çadır toplanırken çadırın hasar görmemesi için altına yapışan zararlı maddeleri temizleyerek atlamak çadırımızın ömrünü uzatacaktır. Kamp çadırları  hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM