İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Kağıthane Branda Tente

Kağıthane Branda Tente

Kağıthane branda tente ithal veya yerli kumaşlar kullanarak farklı kalitede branda ve tente üretiyor. Branda ve tentelerin üretilmesinin temel amacı bazı mekânları veya eşyaları dış etkilere karşı korumaktır. Brandalar üretilirken pamuklu iplerle dokunan kumaşlar kullanılıyor. Brandalar eşyaları korumak için kullanılırken tenteler ise mekânların açık alanlarında kullanılıyor. Tenteler farklı modellerde ve farklı özelliklerde üretiliyor. Tente seçilirken kullanılacak […]

Kağıthane branda tente ithal veya yerli kumaşlar kullanarak farklı kalitede branda ve tente üretiyor. Branda ve tentelerin üretilmesinin temel amacı bazı mekânları veya eşyaları dış etkilere karşı korumaktır. Brandalar üretilirken pamuklu iplerle dokunan kumaşlar kullanılıyor. Brandalar eşyaları korumak için kullanılırken tenteler ise mekânların açık alanlarında kullanılıyor.

Tenteler farklı modellerde ve farklı özelliklerde üretiliyor. Tente seçilirken kullanılacak mekânın özellikleri dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Brandalar seçilirken ise kullanılan kumaşın özelliğine dikkat edilmelidir. Su geçirmez veya ışık geçirmez brandalar vardır. Eğer yağmurdan korunmak için branda kullanılacaksa su geçirmez kumaşlardan üretilen brandaların tercih edilmesi doğru olacaktır. Bazı gıdaların veya yemlerin korunması için de ışık geçirmeyen brandalar tercih edilebilir.

Tente - Tente Bizim İşimiz

Branda Çeşitleri

Kâğıthane branda tente farklı kalite sınıflarındaki kumaşlardan farklı alanlarda kullanıma uyumlu brandalar üretiyor. Brandalar yapılırken kullanılan kumaş türlerini sayacak olursak bunlar polyester kumaşlar, akrilik kumaşlar, jüt kumaşlar, teflon kumaşlar ve pilsa kumaşlardır. Brandalar genellikle su ve ışık geçirmez kumaşlardan elde ediliyor ve bu brandalar çadır yapımlarında, plaj ve bahçe şemsiyelerinde de kullanılıyor. Branda çeşitlerini sayacak olursak bunlardan bazıları mobilya koruma brandaları, inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları ve fındık toplama brandalarıdır.

Branda Kullanım Alanları

Kağıthane branda tente kullanım alanları çok geniş olduğu için çok fazla üretiliyor. Brandalar koruma amaçlı kullanılıyor ve çeşitleri koruyacağı maddeye uyumlu olarak üretiliyor. Bunlardan tekstil sektöründe kullanılan brandalar taşıma torbası olarak kullanılırken mobilya sektöründe özellikle mobilya dükkânlarındaki mobilyaların toz olmaması için kullanılan brandalar mobilya koruma brandaları olarak adlandırılıyor.

Bir diğer branda çeşidi olan inşaat koruma brandaları ise inşaatlarda yapı malzemelerini korumak için üstlerine örtülüyor. Fındık toplarken de toplama aracı olarak kullanılan brandalara fındık toplama brandaları deniyor. Beton koruma brandalarından çatı koruma brandalarına kadar birçok farklı çeşitte üretilen brandaların kullanım alanları oldukça geniş. Şantiye çadırlarında da bu brandaları görmek mümkündür

Tente Modelleri

Tente modelleri kullanılacak alana göre farklı fonksiyonlarla ve özelliklerle donatılıyor. Kullanıldığı alanlara şık bir hava katan tenteler özellikle işletmeler tarafından tercih ediliyor. Tente modellerinden pergola tenteler ahşap veya alüminyumdan yapılan güzel görünümlü tentelerdir. Mafsallı tenteler, mafsal mekanizmaları sayesinde eklemli görüntüsüyle dar alanlarda kullanıma uygundur. Bir diğer tente modeli ise körüklü tentelerdir.

Genellikle kafe ve restoranlarda kullanılan körüklü tenteler güneş ışınlarından korunmak için kullanılıyor ve körükleri kademeli olarak uzaktan kontrol edilebiliyor. Kasetli tenteler de körüklü tenteler gibi kafe ve restoranlarda tercih ediliyor. Düz ve sade görünümüyle çok kullanılan kasetli tenteler her alanda kullanılabiliyor. Çift açılır tenteler de her iki tarafa açılabilir özelliği sayesinde alandan tasarruf ettiriyor. Kış bahçelerinde kullanılan tente modeli ise raylı tentelerdir.

Bidesenal Teleskopik Tente Sarı-Beyaz 250X130 Cm Güneşten Fiyatı

Tente Kullanımının Avantajları

Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokantalarda kötü hava koşullarından veya güneşten korunmak için kullanılsa da bazı işletmeler reklam ve tanıtım amacıyla da kullanıyor. Üzerine farklı baskı yaptırılan tenteler müşteri çekmek için tercih edilir. Tentelerin manuel ve otomatik özellikte olanları var. Özellikle otomatik olanlar işletmeler için büyük avantaj sağlıyor.

Kalabalık ve sigara içilen kapalı alanların havalandırılabilmesi için tek tuşla tavandan açılan tenteler sayesinde kullanılan mekân kolayca daha konforlu bir hale geliyor. Ayrıca açık alanlarda kullanılan tenteler bu alanları her mevsim kullanılabilir mekânlara dönüştürüyor.

Tente ve Branda Fiyatları

Brandalarda fiyatı en fazla etkileyen şey kullanılan kumaşın kalitesiyken tentelerde fiyatı en fazla etkileyen şey ise tentenin fonksiyonları, açılıp kapanma şeklidir. Tenteler manuel ve otomatik olarak üretilir. Manuel olanlar elle açılıp kapatılırken otomatik tenteler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Manuel tenteler otomatik tentelere daha düşük fiyatlı oluyor ve daha çok evlerin bahçe ve balkonlarında kullanılıyor.

Ayrıca tentelerde istenilen renk ve baskı da fiyatı etkiliyor. Brandalarda ise yukarıda bahsedilen kumaşlardan hangisinin kullanıldığı fiyata etki ediyor. Kumaşların hepsi kaliteli ve dayanıklı olmasına karşın bazı kumaşlar farklı özellikte olabiliyor. Örneğin yanmaz kumaşlar diğer kumaşlara göre daha pahalı olabiliyor. Bunlara ek olarak branda ve tentelerde formatları da fiyatı etkileyebiliyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM