İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Kadıköy Pergole Tente

Kadıköy Pergole Tente

Eski yıllardan, günümüze kadar her zaman tercih edilen, genel de yağmur, güneş ısısı ve rüzgar gibi hava şartlarına karşı koruma sağlayan, bazen de dekoratif olarak kullanılan, konfor ve güvenli alanlar oluşturan sistemlere tente ismi verilmektedir. Tenteler le hayatın her alanında karşılaşmak mümkündür. Pratik uygulamalardır. Mevsimlik ya da dört mevsim kullanılabilirler. Tenteler Nerelerde Kullanılır Tenteler genel olarak, evlerin […]

Eski yıllardan, günümüze kadar her zaman tercih edilen, genel de yağmur, güneş ısısı ve rüzgar gibi hava şartlarına karşı koruma sağlayan, bazen de dekoratif olarak kullanılan, konfor ve güvenli alanlar oluşturan sistemlere tente ismi verilmektedir. Tenteler le hayatın her alanında karşılaşmak mümkündür. Pratik uygulamalardır. Mevsimlik ya da dört mevsim kullanılabilirler.

Tenteler Nerelerde Kullanılır

Tenteler genel olarak, evlerin balkon ve teras katların da, verandalar da, spor tesislerin de, restoran ve kafeler de, küçük işletmelerde, market ve dükkân gibi yerler de, kır bahçelerin de ve mağaza gibi pek çok yerde kullanılmaktadır. Hatta pencere önlerine ve kapı önleri de dekoratif olması açısından tente yaptırılır Tenteler genel olarak, otomatik ve ya manuel sistem olmak üzere, iki tür de imal edilir.

Bunların dışında, oteller de, eğitim ve sağlık kuruluşların da, şantiye gibi yerlerde de tenteler oldukça talep görmektedir ve popülerdir. Bu alanlar da daha çok, cam tente ve gölgelik şeklim de tasarımlar yapılmaktadır.

Güniş Branda Çadır Tente Pergole | branda, tente, çadır, pergole, katlanır tente, kasetli tente, kamyonet tentesi, kamyonet branda imalatı, kamp çadırı imalatı, körüklü tente, mafsallı tente, şantiye çadırları, yarasa tente, kış bahçesi

Uygun Tente Nasıl Seçilir?

Hem kullanılacak alanlara göre hem de, dekorasyon özelliklerine göre belirlenen tenteler, tercih edilirken, kullanımının pratik olmasına ve ekonomik olmasına göre tercih edilir. Bazı kişiler de tenteyi sadece görsel olarak kullanmak isterler ve buna göre tente seçerler. Yani tente seçimin de öncelik, kullanım amacı olmalıdır. Pergole tenteler,  genellikle kullanılacak olan işletmelerin, niteliklerine göre belirlenmelidir.

Eğer ev için tente düşünülüyorsa, genel de körüklü tente gibi sistemler daha uygundur. Manuel sistemler daha uygundur. Şeffaf kaplamadan yapılan tenteler ise, daha çok restoran ve kafeler de, daha çok tercih edilir. Bunun nedeni de, soğuk havalar da, açık yerleri kapatmak ve rahat bir ortam sağlamak içindir.

Kasetli tenteler otel ve turizm alanların da daha uygun bir sistemdir. Tesisler de kullanılabilir. Yine geniş balkonu olan alanlarda da kullanıma uygundur. Pergole tenteler ise, yazın gölgelik alan yaratmak istenilen yerler de tercih edilmelidir. Ahşap sistemler olduğu için tek mevsime daha çok hitap eder.

Pergole Tente Nedir?

Pergole sistemleri, ahşap ve metal olmak üzere, iki çeşit malzemeden de yapılabilir. Pergole tente ile kamelya arasında bazı farklar vardır. Pergole tente de üzeri, yarı ya da tamamen açıktır. Kamelyalar da ise, üzeri çatı şeklin de olan kapalı bir sistem vardır.

Pergole tente yapılacaksa, tavana genellikle, sarmaşık ve benzeri bir bitki ile kapatmak gerekmektedir. Bu gölge bir alan oluşmasına yardımcı olur. Mekân daha havalı, daha konforlu ve serin olur. Pergole esasın da, güneşten korunmak için, gölgelik alan yaratmaya yarayan bir tente modelidir.

Pergole Tente Uygulamaları Nelerdir?

Son dönemler de, sıkça görmeye alışık olduğumuz pergole tente, gene olarak bitki ve ya ahşap kullanilara, hem görselliği güzel olan, hem de fonksiyonel olarak ise yarayan bir tente modelidir.

Özellikle yaz mevsimin de tercih edilir. Tek mevsimliktir denilebilir. Bazen pergole tentenin üzeri, mafsallı ve sabit tenteyle de kapatılabilir. İsteğe göre, Kadıköy pergole tentenin üzeri akıllı çatı denilen sistemle kapatılabilir. İşçiliği olan bir tente modelidir. Yazları istenilen konforlu alanı sağlayacaktır.

Ahşap Pergole Nedir?

Ahşap Pergole bilindiği üzere, ahşaptan yapılmaktadır. Burada seçilen ahşabın kaliteli ve dayanıklı olması önemli bir konudur.

Eğer Kadıköy pergole tente yaptırmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi ahşap türü, karaçamdır. Ladin, sarıçam ve Rus çamı denilen ahşaplar da uygun olan ve tavsiye edilen seçeneklerdendir. Bu ahşaplarım fiyatları biraz pahalıdır ama dayanıklı ve sağlamdır. Uygun olması için, dayanıksız malzeme kullanılırsa, pergole tente zamanla, çürüyecektir ve çok çabuk bozulacaktır.

Tente | Hexa Otomatik Tente Sistemleri

Pergole Tente Fiyatları

Pergole tente fiyatları da diğer tenteler gibi, kullanılacak olan malzeme kalitesi ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Pergole tenteler ahşap malzeme kullanılarak yapıldığı için, hangi ağacın kullanıldığı fiyatı belirleyen bir unsurdur. En pahalı olanı genel de karaçamdır. Ayrıca monte işlemi ücreti de, toplam ücrete dâhildir.

Eğer Kadıköy pergole tente yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak gerekli araştırmaları yapıp, malzeme için sipariş vermeniz gerekmektedir. İstediğiniz bir gün de kurulumu yapılacaktır. Eğer siz de firmamızdan hizmet ve bilgi almak isterseniz arayabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM