İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.982,7000
 • EURO
  $1,0061
 • ALTIN
  $58.542,4900
 • BIST
  $180,7000
Kadıköy Motorlu Tente

Kadıköy Motorlu Tente

Motorlu tente sistemleri, kullanım alanı en geniş olan tente sistemlerindendir. Motorlu tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin açıklanması yerinde olacaktır. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe anlamı gölge demektir. Tente sistemleri kafelerde, kafeteryalarda, marketlerde, okullarda, restoranlarda, kasaplarda, mağazalarda, balkonlarında, pencerelerde, teraslarda kullanılan ve bu yapı ve konutların daha konforlu olmasını sağlayan sistemlerdir. Tente […]

Motorlu tente sistemleri, kullanım alanı en geniş olan tente sistemlerindendir. Motorlu tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin açıklanması yerinde olacaktır. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe anlamı gölge demektir. Tente sistemleri kafelerde, kafeteryalarda, marketlerde, okullarda, restoranlarda, kasaplarda, mağazalarda, balkonlarında, pencerelerde, teraslarda kullanılan ve bu yapı ve konutların daha konforlu olmasını sağlayan sistemlerdir. Tente sistemleri birçok çeşide ayrılır.

Tente sistemleri çeşitleri; motorlu tente sistemleri, pergola tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, kasetli tente sistemleri olarak sıralanabilir. Sağladığı birçok avantaj sebebiyle motorlu tente sistemleri en çok tercih edilen tente sistemlerinin başındadır. Kadıköy motorlu tente sistemlerinin en çok kullanıldığı semtlerden biridir.

Motorlu Tente Özellikleri

Motorlu tente sistemlerinin birçok özelliği bulunur. Motor sistemi sayesinde kolaylıkla açılıp kapanma özelliğine sahip oldukları için bulunduğu ortamın olumsuz dış etkilerden korunmasını sağlarlar. Motorlu tente sistemlerine halk arasında otomatik tente de denilmektedir. Motorlu tente sistemleri uzaktan kumanda ya da elektrik motoru yardımıyla açılıp kapanırlar. Motorlu tenteler, 150-300 cm arasında ileri açılabilirler. Paslanmaz alüminyum plakalardan ve profillerden üretilirler.

Bu nedenle şiddetli dış etkilere karşı son derece dayanıklıdırlar. Motorlu tente sistemlerinin üretiminde alüminyum enjeksiyonlu döküm parçalara da yer verilir. Bu parçalar motorlu tenteye ekstra bir sağlamlık katarlar. Motorlu tentelerin montajı sırasında paslanmaz cıvatalar ve pimler kullanılır. Ayrıca 45 dereceye kadar kademesiz ayarlanabilir eğimleri sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlarlar. Bunlara ek olarak, çeşitli renk ve tasarımda üretilen motorlu tentelerin kumaşları akrilik ya da ithal olarak tercih edilir. Estetik tasarımlara sahip olan motorlu tente sistemleri, bulunduğu ortamın dış görünüşünü de olumlu etkilerler.

Motorlu Tente Avantajları

Motorlu tente sistemleri çok fazla avantaja sahiptir. Elektik motor ve uzaktan kumanda sistemi ile kolayca açılıp kapanabilirler. Bu sebeple son derece konforlu ve pratiktirler. Kullanıldığı alanlarının güneş ışını, rüzgâr, yağmur, kar, fırtına gibi çeşitli meteorolojik olaylardan korunmasını sağlarlar. Motorlu tenteler kolay bir şekilde açılıp kapandıkları için bakımları ve temizlikleri de bir o kadar kolay yerine getirilir. Motorlu tente sistemleri, birçok farklı renk ve desenleriyle bulundukları ortamın estetik bir görünüm kazanmasına katkıda bulunurlar. Ayrıca, motorlu tente sistemlerine güneş ve rüzgâr sensörlü de eklemek de mümkündür.

Böylece rüzgârlı ya da güneşli hava durumlarına bağlı olarak motorlu tente otomatik olarak açılıp kapanabilir. Buna ek olarak, paslanmaz alüminyum ve çelik malzemelerden üretildikleri için her türlü olumsuz dış etkiye karşı kullanıldıkları alanı muhafaza ederler. Motorlu tente sistemlerinin kumaşları da son derece kalitelidir. Bir tentenin kumaşı ne kadar kaliteliyse, tente de  o derece dayanıklı olur.

Motorlu Tente Kullanım Alanları

Motorlu tente sistemleri diğer tente sistemlerine göre çok daha avantaja sahip oldukları için kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde birçok işletme ve evde motorlu tente sistemlerine rastlarız. Motorlu tente sistemleri çoğunlukla kafelerde, kafeteryalarda, restoranlarda, barlarda, kahvaltı salonlarında, marketlerde, manavlarda, mağazalarda ve butiklerde tercih edilir. Ayrıca evlerin balkonlarında, verandalarında, yaz ve kış bahçelerinde de sıklıkla kullanılır. Motorlu tente sistemleri evlerde çoğunlukla terasları kapatmak amacıyla tercih edilirler. Sağladığın büyük konfor sayesinde kullanım alanı en geniş olan tente sistemlerinin başında motorlu tenteler gelir. Ataşehir, Pendik, Esenyurt, Kadıköy motorlu tente sistemleri açısından zengindir.

Motorlu Tente Tercih Edilme Sebepleri

Motorlu tente sistemleri farklı sebeplerle tercih edilir. Asıl tercih edilme sebebi dış etkilere karşı ortamların korunmasını sağlamak olan motorlu tente sistemleri, otomatik oldukları için pratik bir kullanıma sahiptir. Böylece herkes tarafında kolayca kullanılabilirler. Özellikle kalabalık işletmelerde zaman tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılırlar. Ayrıca ortamın daha şık görünmesini sağlamaları da tercih edilmelerine sebeptir. Bunlara ek olarak, motorlu tente sistemleri dış alanı da kullanım alanına kattıkları için kullanım alanını genişletirler. Bu da tercih edilme sebeplerindendir.

Motorlu Tente Fiyatları

Motorlu tente sistemleri, daha modern üretim teknikleriyle üretildikleri ve daha konforlu oldukları için fiyat açısından da sabit tente sistemlerine göre daha pahalıdır. Motorlu tente sistemlerinin fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler; tentenin kalitesi, çeşidi, boyutu, uzaktan kumanda kalitesi, işlevselliği olarak sıralanabilir. Kadıköy motorlu tente sistemlerinin en uygun fiyatlarla satışa sunulduğu ilçelerdendir. En hesaplı motorlu tente sistemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM