İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Kadıköy Mafsallı Tente

Kadıköy Mafsallı Tente

Mafsallı tente, tente sistemi çeşitlerindendir. Mafsallı tenteye geçmeden önce tente sistemlerinin açıklanmasında fayda var. Tente, İtalyanca kökenli bir kelimedir ve çadır anlamına gelir. Tente sistemleri de anlamına uygun olarak kafe, restoran, AVM, mağaza, kafeterya, balkon, teras, bahçe gibi alanlarda kullanılarak bu alanların güneş ışınları, kar, yağmur, kasırga gibi meteorolojik olaylardan korunmasını sağlarlar. Tente sistemleri kullanım […]

Mafsallı tente, tente sistemi çeşitlerindendir. Mafsallı tenteye geçmeden önce tente sistemlerinin açıklanmasında fayda var. Tente, İtalyanca kökenli bir kelimedir ve çadır anlamına gelir. Tente sistemleri de anlamına uygun olarak kafe, restoran, AVM, mağaza, kafeterya, balkon, teras, bahçe gibi alanlarda kullanılarak bu alanların güneş ışınları, kar, yağmur, kasırga gibi meteorolojik olaylardan korunmasını sağlarlar.

Tente sistemleri kullanım alanlarına ve özelliklerine göre birçok çeşide ayrılır. Bunlar; motorlu tente, pergola tente, mafsallı tente, çift açılır tente, sabit dekoratif tente, körüklü tente, kasetli tente olarak sıralanabilir. Mafsallı tente sistemleri ise sahip olduğu mafsal sayesinde açılıp kapanma özelliğine sahiptir. En çok kullanılan tente sistemlerinden birisi olan mafsallı tenteler kullanıcılarına büyük olanaklar sunarlar. Kadıköy mafsallı tente sistemlerinin en çok tercih edildiği ilçelerdendir.

Foça Tente | 1007 Rehber

Mafsallı Tente Özellikleri

Mafsallı tente sistemleri, mafsal denilen mekanizmalara sahiptir. Mafsalın kelime anlamı eklem demektir. Eklemler, vücudumuzdaki kemikleri birleştirip hareket etmemize yardımcı olan yapılardır. Mafsalların çalışma mekanizması da eklemler gibidir.

Tentelerin açılıp kapanmasını ve hareket etmesini sağlarlar. Mafsallı tentelere bu sebeple çevrime kollu tente de denilir. Mafsallı tente sistemleri, açılıp kapanma özellikleri sayesinde gerekli durumlarda açılıp kapanabilirler. Böylece çok fazla alan kaplamazlar. Mafsallı tenteler, genellikle alüminyum malzemelerden üretilirler.  Bu nedenle, dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdırlar. Uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Ayrıca çeşitli renk ve tasarımlarda üretilerek kullanıldığı ortama canlılık katarlar.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Klasik mafsallı tentelere dilenirse bazı özellikler eklenebilir. Modern üretim teknikleriyle farklı çeşitlerde mafsallı tenteler elde edilebilir. Klasik mafsallı tentelere motor eklenerek motorlu bir mafsallı tente üretilebilir. Böylece kullanımı daha pratik hale getirilir. Bunun yanı sıra klasik mafsallı tentelere rüzgâr ve güneş sensörlü de eklenebilir. Bu sen sörlerin rüzgâra ve güneşe duyarlılığı sayesinde hava durumuna bağlı olarak mafsallı tente kendiliğinden açılıp kapanabilir. Ayrıca farklı renklerde ve desenlerde tasarlanarak üretilebilen mafsallı tenteler, birçok farklı çeşitte bulunabilir.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri, günümüzde en çok kullanım alanına sahip tente sistemlerindendir. Kullanım alanları saymakla bitmez. İlk ortaya çıktığı zamanlarda bu kadar geniş bir kullanım alanına sahip olmayan mafsallı tenteler, sağladığı avantajlar sebebiyle bugün hemen hemen her yerde kullanılabilir hale gelmiştir.

Mafsallı tenteler genellikle küçük işletmelerde, dükkânlarda, kafelerde, mağaza ve butiklerde kullanılır. Bunun yanında evlerin balkonlarında, bahçelerinde, teraslarında da kullanılarak bu alanları çeşitli dış etkenlere karşı korurlar. Mafsallı tente sistemleri bunların haricinde daha birçok alanda kullanılabilir nitelikte tente sistemlerindendir. Ataşehir, Esenyurt, Pendik, Kadıköy mafsallı tente sistemlerinin kullanım oranının en yüksek olduğu yerlerdendir. Bu ilçelerde birçok işletmede ve evde kullanılarak kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunarlar.

Mafsallı Tente Avantajları

Mafsallı tente sistemleri, en çok avantaja ve en çok kullanım alanına sahip olan tente çeşitlerindendir. Öncelikle, diğer tente çeşitlerinde de olduğu gibi kullanıldığı alanın güneş ışınları, yağmur, kar, fırtına gibi çeşitli hava olaylarının olumsuz etkilerinden korurlar. Böylece ortamın daha güvenli ve konforlu olmasını sağlarlar. Ayrıca bu sayede yazın güneşlik, kışın yağmurluk alma derdinden kurtuluruz. Mafsallı tente sistemleri açılıp kapanma özelliği bulunan tente sistemlerindendir.

Bu nedenle şartlara göre gerektiğinde açılıp, gerektiğinde tek bir hareketle kapatılabilirler. Böylece çok fazla alan kaplamazlar. Aksine, dış ortamların da kullanım alanına dâhil olmasını sağlayarak yerden fayda edilmesini sağlarlar. Mafsallı tente sistemleri açılır kapanır özellikte oldukları için temizlik ve bakımlarını yapmak da kolaydır. Bunun yanında, birçok farklı renk ve tasarımda üretilirler. Bu sayede, her zevkten kullanıcının beğenisine sunulurlar. Bu kadar farklı renk ve tasarımda üretilen mafsallı tenteler, kullanıldığı ortamın daha hoş ve daha estetik bir görünüm elde etmesine yardımcı olurlar. Bu da bir diğer avantajlarıdır. Mafsallı tente sistemleri, sunduğu bu kadar avantaja rağmen birçok tente çeşidine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulurlar. Kadıköy mafsallı tente sistemlerinin son derece uygun fiyatlarla bulunabileceği semtlerden birisidir.

Otomatik Katlanır Tente | Sistem Tente istanbul Tenteci

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente sistemleri en uygun fiyatlı tente sistemlerinin başında gelir. Mafsallı tente sisteminin boyutu, kalitesi, çeşidi, kumaşının özellikleri, işlevselliği fiyatını belirleyici faktörlerdendir. Mafsallı tente sistemleri için firmamız üzerinden hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM