İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Kadıköy Kasetli Tente

Kadıköy Kasetli Tente

Kadıköy kasetli tente diğer birçok tente modeli gibi kasetli tenteleri de dayanıklı malzemelerden üretiyor. Kasetli tenteler diğer tenteler nazaran daha az yer kaplayan ve daha şık görünen bir tente modelidir. Bu yüzden en fazla tercih edilen tente modellerinin başında gelir. Kasetli tente açılır kapanır şekilde de üretilir ve kapatıldığında en az yer kaplayan model kasetli tente […]

Kadıköy kasetli tente diğer birçok tente modeli gibi kasetli tenteleri de dayanıklı malzemelerden üretiyor. Kasetli tenteler diğer tenteler nazaran daha az yer kaplayan ve daha şık görünen bir tente modelidir. Bu yüzden en fazla tercih edilen tente modellerinin başında gelir. Kasetli tente açılır kapanır şekilde de üretilir ve kapatıldığında en az yer kaplayan model kasetli tente modelidir. Tenteler genel olarak kullanıldığı alanları yağmur, kar, dolu gibi kötü hava koşullarından korur.

Ayrıca bazı işletmeler yaz aylarında da tente kullanarak güneş ışınlarının gelmesini engellemek için de tente kullanabilir. Hem şık görünümüyle hem de dış etkilere karşı korumasıyla tenteler işletmenin müşterilerine konforlu ve güvenli bir alan yaratıyor.

Manüel Tente Modelleri | Melsa Branda Tente Fiyat 399 TL

Kasetli Tente Kullanım Alanları

Kadıköy kasetli tente kullanılacak alana göre farklı kalite ve fonksiyonlarda kasetli tenteler yapıyor. Kasetli tenteler genel olarak kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin açık veya kapalı alanlarında kullanılıyor. Açık alanları her mevsim kullanılabilir bir alan yapmak için, kapalı alanları ise istendiğinde açık alana dönüştürebilmek veya gerek olduğunda kolayca havalandırabilmek için kullanılır. Bunların yanında mağaza ve butik gibi yerlerde de kasetli tente kullanıldığı görülür. Ayrıca evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarında sabit tenteler kullanılsa da bazı kişiler kasetli tenteleri tercih edebiliyorlar.

Kasetli Tente Kullanmanın Avantajları

Kadıköy kasetli tente diğer tente modelleri içerisinde en fazla tercih edilen kasetli tente modelinin üretimine daha fazla ağırlık veriyor. Bunun nedeni kullanımının daha kolay olması ve kapandığında en az yer işgal eden model olması olarak söylenebilir. Ayrıca kasetli tenteler düz ve sade görünümleriyle kullanıldıkları alana şık bir görünüm sağlarlar. Bu nedenler birçok işletme işyerleri için kasetli tenteleri tercih ederler.

Aynı zamanda tenteler genel olarak müşteri çekme aracı olarak da kullanılabiliyor. İşletmeler tentelerin üzerlerine reklam veya tanıtımlarını yapmalarına olanak sağlayacak bazı desen veya yazılar bastırarak bu tenteleri kullanabiliyorlar. Bu da işletmenin müşteri potansiyelini arttırarak yarar sağlıyor. Evlerin bahçe ve teraslarında da kullanılan kasetli tenteler bu yerleri her mevsim kullanılabilir alanlara dönüştürüyor.

Kasetli Tente Çeşitleri

Kasetli tenteler genellikle açılır kapanır özellikte yapılıyor. Ancak isteğe göre kaset görünümünde sabit tenteler de yapılabiliyor. Bu tente modeli en şık görünüme sahip olan tente olarak kabul ediliyor. Kasetli tentelerin iki farklı türü var bunlar tam kasetli tente ve yarım kasetli tente olarak adlandırılıyor. Arasındaki fark ise hem estetik hem de gölge sistemleridir.

Tam kasetli tenteler daha estetik görünüyor ve gölgelik olarak kullanıldığında daha kullanışlı oluyor. Yarım kasetli tenteler güneş için tam koruma sağlamayabiliyor. Kasetli tentelerin yapısı genellikle alüminyumdan oluşuyor ve bu da tentelerin temiz kalmasını, bakım yapılmasına gerek kalmamasını sağlıyor. Ayrıca bu alüminyum gövde sayesinde kasetli tente kapatıldığında sade ve şık görüntüsü de ortaya çıkıyor. Bunun yanında kasetli tenteler isteğe göre sensörlü de yapılabiliyor. Kötü hava olaylarına karşı sizin müdahalenize gerek kalmadan kendiliğinden yağmur ve kar gibi hava olaylarını algılayarak kapanabiliyor.

Kasetli Tente Özellikleri

Kasetli tentelerin özelliği kaset şeklindeki düz ve şık görünümüdür. İsteğe göre genişlik ölçüsü ayarlanabilir ancak genellikle 2 ila 7 metre arasında üretilir. Açılıma mesafesi yaklaşık 4 metreye kadar çıkabilir ve bu sayede dış etkilere karşı tam koruma sağlar. Genellikle teflon katkılı olarak üretilir. Bunun yanında güneş ışınlarından korunmak için akrilik kumaş da kullanılarak yapılan brandalar ile üretilirler. Bunun anlamı teflon branda kumaşlarından üretiliyor olmasıdır.

Ayrıca kasetli tenteler yağmur sularının doldukları yerde tahliye kanalları ile bu suyu boşaltabiliyorlar. Kasetli tentenin yapısı olan kumaşın dış yüzeyinde koruma sağlayan gövde bulunur ve kumaşın hasar görmesini engeller. Bazı kasetli tenteler isteğe göre LED aydınlatmalı da olabilir. Bahçenizde kullanacağınız bu aydınlatıcı tentenin LED ışıklarını uzaktan kumanda ile yönetmek de mümkün oluyor.

ETİMESGUT SİNCAN ÇADIR TENTE SİSTEMLERİ | 0 543 882 33 87

Kasetli Tente Fiyatları

Kasetli tentelerin fiyatları yukarıda bahsedilen özelliklerine göre değişiyor. LED olması, açılıp kapanma şekli, sensörlü olup olmaması, üretilirken kullanılan kumaş tipi ve kalitesi kasetli tentenin fiyatına etki ediyor. Aynı zamanda kasetli tentelerin boyasının ve akrilik kumaşının solmayacağına garanti verilebiliyor. Bu garanti çeşitleri de fiyata etki ediyor. Kasetli tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM