İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Kadıköy Karpuz Tente

Kadıköy Karpuz Tente

Karpuz tente çeşidi, ilk bakıldığı zaman, karpuz meyvesini anımsattığı için, bu isim verilmiştir.  Görünümü son derece ilgi çekici ve moderndir. Genel de yurtdışında ki dükkân ve marketlerin önüne bakındığın da çoğunlukla karpuz tente görülmektedir. Her yere uygun renk ve modeller de karpuz tenteler üretilmektedir. Genel de, lokanta kafeterya, yemek satılan yerler ve işletme alanların da […]

Karpuz tente çeşidi, ilk bakıldığı zaman, karpuz meyvesini anımsattığı için, bu isim verilmiştir.  Görünümü son derece ilgi çekici ve moderndir. Genel de yurtdışında ki dükkân ve marketlerin önüne bakındığın da çoğunlukla karpuz tente görülmektedir. Her yere uygun renk ve modeller de karpuz tenteler üretilmektedir. Genel de, lokanta kafeterya, yemek satılan yerler ve işletme alanların da şık şık karpuz tenteyle rastlanabilir.

Kadıköy karpuz tente çeşitleri, öbür tente çeşitleriyle kıyaslandığı takdirde, daha geniş ve uzun alanlara monte edilebilir bir özelliktedir. Pencerelere dahi kurulması son derece basittir. Fakat ilk sıra da tercih edildiği yer genellikle kapıların giriş kısımlarıdır. Genel de dekoratif olarak tercih edilen karpuz tentenin kullanım süresi de oldukça uzundur.

Karpuz Tente Ne İşe Yarar?

Öncelikle görsel olarak çok şık olduğu için, popüler bir tente çeşitlidir. Kıyas yapıldığında, diğer tentelerle göre daha güzel bir görüntüye sahiptir. Yine yaptığı işe bakıldığı zaman da oldukça fonksiyonel bir yapıdadır. Kadıköy karpuz tente, genel olarak bu işlevleri görmektedir.

Pek çok işletme yerlerin de tercih edilir. Genel de bu işletmeler, AVM, dükkân, butik otel, restoran gibi alanlardır.

Kumaşları su ve ısıyı geçirmediğinden son derece dayanıklı kumaşlardır.

 • Karpuz tentenin ömrü uzundur.
 • Fiyat olarak pahalı değildir.
 • Dört mevsim kullanılabilir
 • Montesi kolaydır.
 • Beklentileri fazlasıyla karşılar.

Karpuz Tente Nasıl Üretilir?

Karpuz tenteler iki şekil de çerçeve şeklinde üretilebilir. Bunlar yuvarlak ve düz çerçeve modelleridir.

Çerçeve seçildikten sonra, hazırlanır ve statik fırın boyası ile boyanır. Statik boya ile boyanan malzemeler de paslanma ve çürüme görülmez. Farklı farklı kumaş ve branda çeşidi mevcuttur. Bu yaptıracak olan kişinin zevki ile alakalı bir durumdur. Seçilen branda ve ya kumaşın ardından, tentenin iskelet sistemi kurulmaktadır. Ardından kumaşı vidalama ve zımbalama işlemi yapılmaktadır.

Zımbalama işleminin düzgün yapılması ve gergin olması, son derece önemlidir. Aksi takdir de kötü bir görüntü oluşabilir. Akrilik kumaşlar genel olarak Avrupa’dan ithal olarak kullanılır. Ev tipi alanlar da genel olarak, akrilik kumaş kullanılırken, dükkân tipi yerler de daha çok polyester olan kumaşlar kullanılmaktadır.

Avrupa kumaşların 10 yıla kadar garantisi bulunmaktadır. Bunun nedeni altına elektro statik fırın boya kullanılmasıdır.

Karpuz Tente Kaç Çeşittir?

Karpuz tente iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlar körüklü tente ve tek açılır tentelerdir.

Tek açılır olan tente modelin de, bazen alanlar kısıtlı olduğunda yararlanılır. Hani monte edilecek bir duvar ve ya tavan imkânı yoksa direk ve ona benzeyen iki malzeme birleştirilerek, karpuz tente sistemi oluşturulur.

Bu sayede yağmur ve güneşin sıcağı engellenmiş olur.

Körüklü tente modelin de ise, büyük ölçü de alan kaplanır ve her türlü hava olayın da olumsuzluk yaşanması engellenir. Körüklü tentenin özelliği az alan kaplayıp, fonksiyonel olarak çok kullanışlı olmasıdır. Körüklü tenteler genel olarak evlerin açık alanların da ve spor tesisi gibi yerler de tercih edilir. Bu tente modelleri manuel bir sisteme sahiptir. İpli bir mekanizma ile ayarlanmaktadır.

Yine  Kadıköy karpuz tente modelleri arasın da, uzun karpuz tente ve cam üzeri tente modelleri de, yer almaktadır. Uzun karpuz tente, geniş camekân kullanılan yerlerde, görüntü olarak daha güzel durur. Hem de, yağmurun içeriye girmesini engeller. Cam üstü olan karpuz tenteler ise, genellikle kullanılacak işletmelerin, cam genişliğine göre ayarlanır. Tamamen dekoratif olarak, güzel durması için yapılır. Genel de en fazla bordo renkte karpuz tenteler görürüz fakat istenilen her renkte, Kadıköy karpuz tente de, üretme imkânı vardır.

Karpuz Tente Fiyatları

Her bütçeye uygun karpuz tente fiyatı bulunmaktadır. Fiyatlar üretim âdetine göre değişiklik göstermektedir. Cam olan karpuz tenteler ile branda ve ya kumaş olan tentelerin fiyatları, farklıdır. Monte işlemi ve kumaşların genişlik ölçüleri de, fiyatı belirleyen unsurlar arasın da yer almaktadır. Yani karpuz tentelerin sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Kullanılan malzeme kalitesi ve malzeme sayısına göre, değişiklik göstermektedir. Fakat tenteler arasında ki en ekonomik çeşitlerden birisi olduğu söylenebilir.

Siz de karpuz tente yaptırmak ve gerekli bilgileri almak için, firmamızla iletişime geçerek, en doğru ve kaliteli olan hizmeti alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM