İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Kadıköy Branda Tente

Kadıköy Branda Tente

Kadıköy branda tente hem işyerlerinde hem de evlerin açık oturma alanlarında kullanılmak üzere branda ve tenteler üretiliyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık oturma alanlarını kötü hava koşullarından koruyarak yağmur veya kar gibi hava olaylarında ıslanmasını engellemek için kullanılıyor. Aynı zamanda bireysel kullanımı da olan tenteler evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarında tercih […]

Kadıköy branda tente hem işyerlerinde hem de evlerin açık oturma alanlarında kullanılmak üzere branda ve tenteler üretiliyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık oturma alanlarını kötü hava koşullarından koruyarak yağmur veya kar gibi hava olaylarında ıslanmasını engellemek için kullanılıyor.

Aynı zamanda bireysel kullanımı da olan tenteler evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarında tercih ediliyor. Tentelerin kullanım amacı kullanıldığı alanı dış etkilere karşı korumak olsa da bazı yerlerde dekorasyon amacıyla veya reklam amacıyla da kullanılabiliyor.

İşletmeler işyerlerine farklı bir hava katmak ve müşterileri için konforlu ve güvenli bir ortam sağlamak için tente kullanabiliyor. Brandalar ise korunmak istenen eşyaların üzerlerinde veya çadır, şemsiye gibi ürünlerin yapımında kullanılıyor. Aynı zamanda brandalardan tente de üretilebiliyor.

Tente Çeşitleri, Branda, Tente, Çadır Çeşitleri, Fiyatları

Branda Kullanım Alanları

Kadıköy branda tente kullanım alanlarına göre farklı malzemelerden branda ve tenteler üretiyor. Brandalar genel olarak dış etkilerden korumak istenilen eşyaların veya mekânların üzerlerini örtmek için kullanılıyor. Bunlar mobilyalar, inşaat malzemeleri, arabalar veya bitkiler olabilir. Aynı zamanda brandalar plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri veya şantiye çadırlarının yapımında da kullanılan malzemelerden biridir.

Aynı zamanda bahçe masaları ve sandalyelerinin üzerleri de bu brandalar ile örtülüyor.  Tekstil sektöründe de kullanılan bu brandalar taşıma poşeti olarak değerlendiriliyor. Bunun yanında otomotiv sektöründe de karşımıza çıkan brandalar arabaları korumak için üzerlerine örtülüyor. Branda denilince akla ilk gelen şey naylon olsa da kumaş kullanılarak yapılır. Bu kullanılan kumaşlar kalitelerine göre sınıflandırılıyor.

İşlevi Fazla Branda Modelleri

Kadıköy branda tente kaliteli kumaşlar kullanarak branda üretiyor ve ürettikleri brandalar kullanılarak tente üretiliyor. Brandalar muşambaya benzer yapıya sahip, kalın pamuklu iplerle dokunan kaliteli kumaşlardan elde ediliyor. Brandalar yapılırken nerelerde kullanılacağına göre üretiliyor. Bunun nedeni kullanılan bu kumaşların birçok farklı özelliğinin olması olarak söylenebilir.

Örneğin yağmurdan korunmak için kullanılan brandalar su geçirmez malzemelerden elde edilirken, bazı ürünlerin bozulmaması için kullanılan brandalar ışık geçirmeyen malzemelerden üretiliyor. Bunun yanında birçok farklı özellikte brandalar var. Aleve dayanıklı yanmayan brandalar da farklı sektörlerde tercih edilebiliyor.

Aynı zamanda su ve ışık geçirmeyen brandalar mum eritilerek elde ediliyor. Eriyen mum, brandanın su geçirmesini engelliyor. Brandalar kullanıldıkları alanlara göre isimlendiriliyor. Bunlardan bazılarına inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, saman koruma brandaları, fındık toplama brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları örnek verilebilir.

İnşaatlardaki yapı malzemelerinin üstüne branda örtülerek dış etkilere karşı koruma sağlıyor. Boş kalan evlerde toz olabilecek mobilyaların üzerlerine örtülen brandalar da mobilya koruma brandaları olarak isimlendiriliyor. Fındık toplarken de bu brandalar toplama aracı olarak kullanılıyor. Birçok alanda kendine yer bulan brandalar yat ve teknelerin üzerlerinde de karşımıza çıkar.

Kullanışlı Tente Modelleri

Tenteler de aynı brandalar gibi farklı türdeki malzemelerden, farklı fonksiyonlarla donatılarak üretiliyor. Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin açık alanlarını her mevsim oturulabilir alanlar yapabilmek için kullanılırken aynı zamanda evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık yerlerini de kapalı alanlara dönüştürüyor. Tenteler birçok farklı modelde üretiliyor. Mafsallı tenteler, körüklü tenteler, pergola tenteler, kasetli tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler bu tente modellerine örnek verilebilir.

Tente Kullanım Alanları

Tentelerin bu kadar farklı modelde üretilmesinin sebebi kullanılacağı alana uyumlu olabilmesidir. Hem işlevsel olarak hem de görünüm olarak kullanıldığı mekâna uyumlu olabilmesi için isteğe göre farklı şekillerde üretiliyor. Modellerine göre kullanım alanlarını açıklayacak olursak raylı tenteler genellikle kış bahçelerinde kullanılırken pergola tenteler bahçe ve teras gibi yerlerde kullanılıyor.

Pergola tenteler ahşaptan üretilen ve şık görünüme sahip olan tente modelidir. Körüklü tentelerin özelliği ise yan taraflara doğru çıkıntıları sayesinde her yönden gelebilecek güneş ışınlarını engellemesidir. Bu tenteler de kafe ve restoranlarda çok tercih ediliyor. Tenteler genel olarak işletmelerde kullanılıyor ancak evlerde kullananlar da var.

ANTALYA DGN; Serik tente imalatı,kumandalı tente,çift açılır tente, şeffaf branda,kasetli tente,raylı tente,balkon tentesi,,mafsallı tente

Tente ve Branda Fiyatları

Tente ve brandaların fiyatlarını etkileyen kullanılan malzemelerin kalitesidir. Kaliteyi belirleyen ise malzemelerin dayanıklılığıdır. Örneğin kaliteli bir kumaşın kalitesini belirleyen şey ipin dayanıklılığıdır. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise tentelerde kullanılan mekanizmalardır. Motorlu ve otomatik tenteler daha yüksek fiyatlıyken manuel olanların fiyatları daha düşüktür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM