İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
İzolasyonlu Sedye Fiyatı istanbul

İzolasyonlu Sedye Fiyatı istanbul

Hasta taşımak için kullanılan araçlara sedye adı verilmektedir. Farklı kullanım amaçlarına göre farklı özelliklerde üretilebilmektedirler. Sedye çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz; teleskopik, katlanabilir, adi, kızaklı, izolasyonlu ve daha pek çok farklı türleri bulunmaktadır. Burada kullanım özelliklerine göre sedye çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde özellikle sıklıkla duyduğumuz negatif basınçlı izolasyonlu sedyeler de oldukça geniş özelliklere sahiptir. Bu […]

Hasta taşımak için kullanılan araçlara sedye adı verilmektedir. Farklı kullanım amaçlarına göre farklı özelliklerde üretilebilmektedirler. Sedye çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz; teleskopik, katlanabilir, adi, kızaklı, izolasyonlu ve daha pek çok farklı türleri bulunmaktadır. Burada kullanım özelliklerine göre sedye çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde özellikle sıklıkla duyduğumuz negatif basınçlı izolasyonlu sedyeler de oldukça geniş özelliklere sahiptir.

Bu sedyeler ilk olarak ebola salgını sırasında kullanılmaya başlamış ve daha sonra Mers ve Sars salgınların da da sıklıkla kullanılmıştır. Günümüzde ortaya çıkmış olan coronavirüs salgınından dolayı da izolasyonlu sedye kullanımını görmek mümkündür. Peki, bu sedyenin özellikleri nelerdir, fiyatları nelerdir bunlardan kısaca bahsedelim.

İzolasyonlu Sedye Nedir

İzolasyonlu sedye yani bir diğer adıyla negatif basınçlı sedyeler özellikle bulaşıcı hastalıklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sedyeler salgın halinde yayılan bir hastalık durumunda hastadan hava yolu ile hem sağlık çalışanlarına hem de çevreye hastalık bulaşmasını önlemek amacıyla tercih edilmektedir. Bu sedyenin kullanımını ilk olarak ebola salgınında duyduk. Daha sonrasında farklı salgınlarda izolasyonlu sedye kullanımını görmek mümkündür.

Hastadan hava yolu ile bulaşma riski taşıyan virüsü bu sedye engellenmektedir. Özellikle sağlık çalışanları izolasyonlu sedye kullanımında virüsün bulaşmasını önüne geçmektedir. Hasta izole bir şekilde gitmesi gereken hastaneye taşınırken herhangi başka bir virüs ile de karşılaşma olmasının önüne bu şekilde geçilmektedir. Bu sebep ile izolasyonlu sedye kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle coronavirüs salgınının yaygınlaştığı Şu dönemde sevk sırasında bu tarz bir sedyeden yardım almak önemlidir.

İzolasyonlu Sedye Özelikleri

İzolasyonlu sedye özellikleri de tamamen havanın dışarı ile temasını kesecek şekilde düzenlenmiş olmasıdır. Fermuarlı bir şekilde kapatılan bu sedye hastanın nefes alıp verdiği virüslü havayı Hepa filtreler ile temizlenerek dışarıya o şekilde verilmektedir. Böyle bir durumda hasta izolasyonlu sedyeye yerleştirildikten sonra gerekli olan bütün işlemler uygulanır fermuar kapatılır ve iletilmesi gereken yere hasta iletilene kadar tekrar bu sedye açılmaz.

Hastaya müdahale edilmesi gereken bir durum var ise izolasyonlu sedyenin kol kısımları bulunmaktadır Bu kol kısımlarından gerekli izolasyon sağlandıktan sonra sağlık görevlileri müdahale edebilmektedirler. Sedyenin amacı hastada bulunan virüslü havanın dışarı ile bağlantısını kesmektir. İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul olarak araştırma yapanların karşısına farklı firmalar çıkabilmektedir. Firmamız bu konu ile ilgili başarılı hizmetleri ve uygun fiyatları ile oldukça dikkat çekmektedir.

Kızaklı Sedye

Kızaklı sedyeler ambulanstaki kızağa bağlanabilen sedyelere verilen isimdir. Bu sedyeler de yatak, yastık ve yastık kılıfı bulunmaktadır Ayrıca hastayı sedyeye bağlamak için bazı aparatlar da bulunmaktadır. Tekerlekler üzerinde taşınabildiği için bu sedyenin kullanımı İlk yardımda sıklıkla tercih edilmektedir. Kızaklı sedyeler katlanabilir özelliğe sahiptir. Bir de kızaksız sedyeler bulunmaktadır. Kızaksız sedye tekerlekleri sayesinde yaralının hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar.

Teleskopik Sedye

Teleskopik sedyeler in kullanımı ise oldukça pratikte. Bu sedyeler iki sırığın boyunda ayarlanmış olan sedye türleridir. Bulunan bu sırıkların boyu ayarlanabildiği için bazı zamanlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle dar alanlardan geçerken, merdiven aralıklarında sırıklar kısaltılarak kullanım kolaylığı sağlanmaktadır. Ayrıca teleskopik sedyeler katlanabilir özelliğe sahip oldukları için de depolamaları oldukça kolaydır. Tek bir sırık etrafında katlanarak toparlanan Bu sedyelerin herhangi bir durumda kullanımı oldukça pratiktir

Adi Sedye

En sık kullanılan sedye türlerinden bir tanesi adi sedye diyebiliriz. Bu sedyeler katlanma özelliği göstermemektedir. Bu sedyelerin oluştuğu 4 bölüm vardır. Bu bölümler; tutamaklar. Tente, sırık, sabit traverslerdir. Hastalar adi sedye ile taşındıktan sonra ambulansa sedyenin tespiti gerekmektedir. Bunu gerçekleştirdikten sonra rahatlıkla hasta iletilmesi gereken hastaneye taşınılabilir. Adi sedyeler pratik kullanımları sebebiyle çok fazla tercih edilen sedye türleridir. .

İzolasyonlu Sedye Fiyat Aralığı

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Ülkemizde de Corona virüsün etkileri farklı bir şekilde seyretmektedir. İnsanlar corona virüsten korunabilmenin en önemli unsurunun izolasyon ve karantina olduğunu bilmektedir. Ülkemizde ve tüm dünyada her gün farklı vakalar ortaya çıkabilmektedir. Bu vakalar ile temas kurulduğu zaman ise virüsün temas kuran kişiye bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Böyle bir durumda vakaların nakledilmesi gibi işlemlerde ise oldukça hassas davranmak gereklidir.

Bu tarz virüslerde hastaların etrafa bu virüsü bulaştırmaması için izolasyonlu sedyeler in kullanımını görmek mümkündür. İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul araştırmalarında insanlar en çok fiyat aralığını merak etmektedirler. Firmamız uygun fiyata sedye üretimi konusunda başı çeken bir firmadır. Özellikle ülkemizin ve tüm dünyanın zor günlerden geçtiği bu anlarda en üstün kalitede üretmiş olduğumuz sedyeleri uygun fiyatlarla müşterilerimize satmaktayız.

Üretim Aşaması

İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul firmamız bu sedye üretimi konusunda gerekli standartlara uygun malzemeleri kullanarak üretim yapmaktadır. Kullanılan Hepa Filtre ve diğer bütün alanların malzemelerinin en kaliteli ve standartlara uygun olmasına özen göstermekteyiz. İhtiyacınız olduğu zaman firmamız ile iletişime geçerek kaliteli ve uygun fiyatlar ile sedye temini sağlayabilirsiniz. Firmamız diğer sedye türleri ile ilgili üretimlerini gerçekleştirerek satışa sunulmaktadır. Sedye üretimi ile ilgili hizmet almak isterseniz yine firmamız ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. Üretim aşamasında, satış aşamasında tamamen hassas bir hizmet sunmaktayız. Sağlık insan hayatı için en önemli unsurdur bunun farkında olarak hizmet vermekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM