İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.792,5900
 • EURO
  $0,7273
 • ALTIN
  $40.232,5600
 • BIST
  $142,3500
İzolasyonlu Ambulans Sedyesi

İzolasyonlu Ambulans Sedyesi

Hastalık ve virüslerin giderek arttığı günümüzde insan hayatı tehlike altına girmiştir. Özellikle son zamanlarda dünyanın her yanına hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan korona virüs hastalığı ölümlere sebebiyet veriyor. Çünkü bu hastalık hava ve temas yolu ile kısa sürede hem canlılar üzerinde hem de cansız varlıklar üzerinde çoğalmaya başladı. Bu hastalıktan korunmanın en etkili yolu temizliğe […]

Hastalık ve virüslerin giderek arttığı günümüzde insan hayatı tehlike altına girmiştir. Özellikle son zamanlarda dünyanın her yanına hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan korona virüs hastalığı ölümlere sebebiyet veriyor. Çünkü bu hastalık hava ve temas yolu ile kısa sürede hem canlılar üzerinde hem de cansız varlıklar üzerinde çoğalmaya başladı. Bu hastalıktan korunmanın en etkili yolu temizliğe önem vermek ve insanlarla temas etmekten kaçınmak gerekiyor.

Hemen etkilerini göstermeyen bu hastalığın kimde olduğu yani kimin taşıyıcı olduğu belli değildir. Çocuklar ve gençler bu hastalığı kolay atlatabilirken yaşı büyük olan yetişkinler daha fazla zorlanmaktadır. Korona virüsüne karşı hemen yer alanda önemli tedbirler alınmıştır.

Korona Virüs Nedir

Yapılan araştırmalar bu bulaşıcı hastalığın hayvanlardan insanlara geçtiğini ortaya koymuştur. Hastalık adı daha önce bilinse de hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmaya başlayan virüsün yeni bir tip virüs olduğu anlaşılmıştır. Bu nedenle korona virüsü sırasında kullanılabilecek herhangi bir ilaç daha bulunamadı. Bu yüzden herkesin bu bulaşıcı hastalıktan korunması için dikkatli davranması gerekiyor. İnsandan insana da hızlı bir şekilde bulaşabiliyor.

Bu sebeple yakın temastan uzak durulmalı, hapşıran ve öksüren kişilerin yanında durmamak gerekir. Çünkü ağızdan çıkan su damlacıklarının diğer insanlara bulaşması ile korona virüs diğer insanları da tehdit etmeye başlar. Bu hastalıkta en önemli şikâyet kuru öksürük, boğaz ağrısı ve solunum güçlüğüdür. Bu belirtilere dikkat etmek gerekir.

Hasta Sedyesi Nedir

Yaşanan trafik kazaları, iş kazaları ve istenmeyen yaralanmalar sırasında hastaların taşınmasında kullanılan ayakları istenildiği zaman açılıp kapanan mekanizmalı yapılara sedye denir. Sağlık merkezlerinde kullanılan çok özellikli sedyeler hızlı ve pratik yapısından dolayı hayat kurtarma rolüne sahiptir. Sedyeler hastaneler içerisinde ve ambulans araçlarının içerisinde kullanılır. Sedyeler ameliyatlar sırasında kullanıldığı gibi ameliyatı biten hastaların ameliyat sedyesinden alınıp başka bir sedyeye nakil işleminde de sağlıkçıların ve insanların en büyük yardımcısıdır.

Sedye üretimi medikal firmalar tarafından ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılır. Her boyutta üretilebildiği gibi sedyelerin geniş bir kullanım alanı bulunur. Güzellik salonları ve veteriner hekimlerin iş yerlerinde de bu ürünlerden bulunur.

İzolasyonlu Hasta Sedyelerinin Yapımı

Korona virüs hastalığı insan hayatını tehdit eden ve ölümlere sebebiyet veren bir bulaşıcı hastalıktır. Hastalık belirtisi bulunan kişilerin dış ortamdan izole edilmesi gerekir. Yani bu insanın diğer kişiler ile teması engellenmelidir. Korona virüs hastaları hastaneye götürülürken izolasyonlu ambulans sedyesi kullanılır. Bu sedyeler normal kullanılan sedyeler ile benzerlik gösterse de sedyenin üzerine şeffaf bir örtü çekilir. Böylece hastanın ve hasta yakınında bulunan kişilerin bulaşıcı hastalığa karşı güvenliği sağlanmış olur. Hastayı taşıyan sağlık görevlilerinin de böyle zamanlarda koruyucu tulum ve maskeler takmaları gerekir. Daha sonra tek kullanımlık bu koruyucular atık kutusuna atılır ve ambulans ise dezenfektan ile temizlenir.

İzolasyonlu Sedyelerin Önemi

Korona virüs hasta vakalarının Türkiye’de görülmeye başlaması ile Sağlık Bakanlığı bu konuda her türlü tedbirleri almaya başladı. Bu tedbirlerden biri de izolasyonlu sedyelerdir. Bu tür korumalı sedyeler ilk defa sars ve ebola virüslerinin baş gösterdiği dönemde kullanılmıştı. Bu sedyelerin bir diğer ismi negatif basınçlı sedyelerdir.

Bu sedyeler özel olarak izole edilen malzemeler kullanılarak hazırlanır. Hastanın dışarıdan temiz hava almasını sağlarken hastanın verdiği havanın ise hava filtreleri tarafından temizlenerek dışarıya salınımını sağlayan özellikte üretilmiştir. İzolasyonlu ambulans sedyesi hastaların nakil işlemleri sırasında kullanılarak etrafa virüs yayılımı engellenmeye çalışılır.

İzolasyonlu Sedye Tedarikçileri

İzolasyonlu sedyeler özel malzemeler ve parçalar kullanılarak hazırlanır. Teknolojik ve kullanışlı bir şekilde üretilmeye çalışılan sedyeler sayesinde korona virüsü belirtisi olan hastalardan etrafa herhangi bir su damlacığı yayılmasını engellemekte kullanılır. Bu özel ürünleri medikal firmalardan temin etmek mümkündür. Firmamız izolasyonlu ambulans sedyesi denilen yapıların üretimini kaliteli ve teknolojik malzemeler kullanarak hazırlıyor.

İsteyen sağlık kuruluşlarına kısa sürede tedarik edebiliyor. Bu sedyelerin hazırlanmasında kullanılan malzemeler sağlık koşullarına elverişli olduğu gibi malzemeler birinci sınıf işçilik kullanılarak üretiliyor. Alanında başarılı bir firma olarak izolasyonlu sedyeleri sipariş üzerine hazırlıyoruz. Bu sedyelerin özel işlevleri bulunur. Bu nedenle güvenli bir şekilde kullanılır.

Başarılı Ve Kaliteli Firma

Medikal malzeme üretimi yapan kuruluşların iyi seçilmesi gerekir. Çünkü bu konu direk insan salığını içerisinde barındırdığı için firmaların bu hususa özen göstermeleri gerekir. Sağlık kuruluşlarının tercih edecekleri firmaları yakından tanımalar ve üretimlerini, kullanacakları malzemeleri önceden görmesi daha doğru olacaktır. Hem hastane içerisinde hem de ambulans içerisinde bulunan sedyelerin yapım işlerini firma olarak kaliteli bir şekilde yapıyoruz.

Özellikle son dönemlerde artan korona virüsü için özel sedyelerin üretimine geçtik. Hazırladığımız sedyeler yardımı ile korona virüsü hastaları ve şüphelileri bu özel izolasyonlu sedyeler yardımıyla kısa sürede sağlık kuruluşlarına taşınacaklardır. İzolasyonlu sedye hizmetimizden yararlanmak isteyen kişiler bizi arayabilirler.

İzolasyonlu Sedyeler Güvenli Midir?

İzolasyonlu sedyelerin bulaşıcı hastalık taşıyıcılarının taşındığı mekanizmalı sitemlerdir. Bu sedyeler son derece güvenlidir ve hastaların diğer insanlar ile temasını engeller. Hasta bu sedye ile hiçbir kimse ile herhangi bir temasta bulunmadan pratik ve hızlı bir şekilde hastaneye taşınır. Sedyenin etrafını saran şeffaf yapı hastayı izole etmede kullanılır. Bu özellikli sedyeyi firmamızdan alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM