İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
istanbul Pergole

istanbul Pergole

Pergole, Latince dilinde ‘’saçak” anlamına gelmektedir ve bu kelimeden türetilmiştir. Aslında pergole açıklıkların yatay olduğu çatı şeklinde bulunan gölgeliklere verilen isimdir. Özellikle güneşten koruma özelliği sayesinde yaz ayında çok sık tercih edilir. Tavan kısmı açılır kapanır olduğu için yağmurlu havalarda ve güneşli havalarda da tercih edilme sebebidir. Tavan bölümü kapatıldığı zaman hiçbir şekilde içeriye su […]

Pergole, Latince dilinde ‘’saçak” anlamına gelmektedir ve bu kelimeden türetilmiştir. Aslında pergole açıklıkların yatay olduğu çatı şeklinde bulunan gölgeliklere verilen isimdir. Özellikle güneşten koruma özelliği sayesinde yaz ayında çok sık tercih edilir. Tavan kısmı açılır kapanır olduğu için yağmurlu havalarda ve güneşli havalarda da tercih edilme sebebidir. Tavan bölümü kapatıldığı zaman hiçbir şekilde içeriye su geçirmez. Böylece hava yağışlı bile olsa bahçede oturan kişiler hiçbir sıkıntı çekmez. istanbul pergole sahip olmuş özellikleri ile hem yaz bahçesi hem de kış bahçesi yapmak için oldukça ideal bir sistemdir.

Pergole sistemleri kış bahçesi yapmak isteyenlere camlı tavan alternatifi de sunuyor. Ana malzemesi ahşap olan bu sistemin tavanına cam döşenerek daha sağlam hale getirilebilir ve böylece kış aylarında kullanımı daha rahat oluyor. Yaz kış demeden her mevsim kullanılan bu sistem özellikle bahçe ve teras gibi alanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Kullanıldığı ortama bambaşka bir hava katarak otantik ve doğal bir hava oluşturur.

Pergole Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Pergole sahip olduğu özellikler ve sunmuş olduğu konforu ile dört mevsim kullanım imkânı sunar. Bu sebepten dolayı pek çok alanda kullanım tercihi olur. Balkon ve bahçe kullanımını uzatan bu sistem ev ortamlarında da rahat bir ortam sağlıyor. Balkon, bahçe, teras, sahil yolu, yürüyüş yolu, belediye kapıları ve mesire alanları pergolenin kullanıldığı alanlardan bazılarıdır. Dış mekânlarda da güneşi ve yağmuru geçirmemesi nedeni ile çok rahat bir şekilde kullanılıyor.

Kullanılmış olduğu mekânlarda çok hoş bir görünüm yaratır. Ahşap olduğu için de uzun ömürlüdür ve kaliteli kullanım sunar. Güneşten ve yağmurdan bulunduğu alanı koruduğu için ve dört mevsim kullanılma imkânı sunduğu için ev sahiplerine bahçe ve balkonlarını tüm yıl boyunca kullanma imkânı sunar. Bu sistem sayesinde kışın balkon ya da bahçelere veda etmeye gerek kalmıyor.

Pergole Nasıl Yapılır?

istanbul pergole başta olmak üzere pek çok firma son zamanlarda pergole yapımını yaygınlaşmıştır. Alanda uzman kişiler tarafından yapışması gereken pergole sistemleri oldukça zahmetli bir iştir. Genel olarak hem ahşap gem demir malzeme kullanarak yapılan pergole sistemi doğru şekilde kurulum yapışmalıdır aksi takdirde hiçbir işe yaramaz. Pergolenin yapımında ahşap malzeme tercih edildiyse yüksek kalite ahşap malzeme kullanmak gerekir.

Farklı ağaçlardan yapılan pergole sisteminde ahşabın dayanıklı olması büyük bir önem arz eder. Aksi takdirde suya dayanıklılık, güneşte korunma gibi özelliklerin hiçbiri bu üründe olmaz. Ahşap seçimi doğru yapılırsa eğer kullanıcılarına kırk yıla varana kadar kullanım ömrü sağlar. Pergole sistemi daha çok fabrika ortamında yapılsa da el emeği ile yapan kişiler de vardır.

Pergole Sisteminin Avantajları

Pergole sistemi kullanıcılarına hoş bir görünüm sağlamasının yanı sıra pek çok avantajı da beraberinde getirir. Pek çok insan hava şartları el vermediği için aylarca bahçesini ya da balkonunu kullanamıyor. Çamaşır asmak, oturup kahve içmek ya da kahvaltı yapmak gibi ihtiyaç duyulan işleri yapamıyor. Pergole sistemleri de tam olarak bu fırsatları kullanıcılarına sunuyor.

Evinde ya da bahçesinde, açık alan işyerinde farklı bir ortam yaratmak isteyen ya da değişiklik yapmak isteyen kullanıcılar da pergole sistemini kullanarak hayalindeki yaşam alanına kavuşabilir. Sizler de pergole avantajlarından faydalanmak istiyorsanız istanbul pergole firmasını tercih edebilirsiniz. Buradan istediğiniz renk ve ölçülerde pergole yaptırabilirsiniz. Fiyatlar için ya da pergole sistemi hakkında detaylı bilgi almak için firmayı arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM