İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
istanbul Pergole Tente Fiyatları

istanbul Pergole Tente Fiyatları

Eski dönemler den bu güne kadar, değişime uyum sağlayarak pek çok tente modeli olmuştur. Eski zamanlar da gölgelik olarak tercih edilen tenteler, yapılan uygulamalara göre, dört mevsim kullanılabilir. Hem yaz hem kış konforlu alanlar yaratmaktadır. Tenteler genellikle, olumsuz hava şartlarından etkilenmemek için imal edilen, bazen de dekor olarak kullanılan, farklı sistem mekanizmaları olan uygulamalara verilen […]

Eski dönemler den bu güne kadar, değişime uyum sağlayarak pek çok tente modeli olmuştur. Eski zamanlar da gölgelik olarak tercih edilen tenteler, yapılan uygulamalara göre, dört mevsim kullanılabilir. Hem yaz hem kış konforlu alanlar yaratmaktadır.

Tenteler genellikle, olumsuz hava şartlarından etkilenmemek için imal edilen, bazen de dekor olarak kullanılan, farklı sistem mekanizmaları olan uygulamalara verilen isimdir.

Balkon Tente Modelleri ve Fiyatları - Arma Tente

Tente Nerelerde Kullanılır

Tenteler çeşitlidir. Hem ev tipi hem de, endüstriyel olarak tente modelleri bulunmaktadır. Ev tipi tenteler genellikle, balkon, teras, pencere, restoran, kafe gibi alanlar da kullanılırken, endüstriyel tenteler daha çok, şantiye tipi alanlar da kullanılmaktadır. Yine butik, market, mağaza gibi işletmeler de de sıklıkla tente modelleri görmek mümkündür.

Tente kullanırken bir yapı ruhsatı almaya gerek duyulmaz, spor tesisleri oteller gibi açık alan olan yerlerde de tercih edilebilir.

Tente Modelleri Hangileridir

Tenteler, uygulama alanlarına göre pek çok çeşitte olabilir. Manuel ve otomatik olarak iki sistem de yapılmaktadır. Genel olarak en çok kullanılan tente modelleri şunlardır; Mandallı tente, pergole tente, karpuz tente, körüklü tente, mafsallı tente, motorlu tente, branda tente, tek ve çift taraflı tente olmak üzere, pek çok tente modeli bulunmaktadır.

Pergole Nedir

Pergole, herhangi bir açık alan da ya da bahçe gibi yerlerde, gölgelik oluşturulması amacıyla, iaml edilen ve kurulan bir uygulama biçimidir. Pergole sistemler, bir metal maddeden yapılabildiği gibi, ahşap ve bitkiden de yapılabilir. En çok görülen pergole modelleri ahşaptır. Kamelya benzetilebilir ama aralarında fark vardır. Pergole in üzeri tam ve ya yarı açık biçimdedir.

Kamelya ise üzerin de çatı olan ve tamamen kapalı olan bir sistemdir. Pergole tente sistemin de, genel de tavan da bir sarmaşık bitki görülür. Bu gölge sağlaması için yapılır. Böylece hem serin hem de daha havadar bir yer oluşturulmuş olur. Pergole tente özetle, gölgelik yapmak için, bir iskelenin üzerine yapılan monte sistemidir.

Pergole Sistem Nasıl Uygulanır

Son dönemler de, en çok alışılmış olan pergole sistemi, ahşap ve bitki ile kurulmuş olan sistemdir. Bazen bu sistemde, pergole tentenin üzerine, mafsallı tente ve ya sabit tente uygulanarak daha sağlam olması sağlanır. Bu şekil de örneklere de rastlamak mümkündür. Yine bazen pergole sistemi kurulup, üzerine bitki değil de, akıllı çatı sistemi de kurulabilir.

Aynı şekilde, bu sistemde de, ayrı açık ve ya kapalı olarak pergole tenteyi kullanmak mümkündür. Pergole sistemleri kaliteli, dayanıklı ve güvenilir olan tente sistemleridir.

Pergole Tente İçin Doğru Ahşap Seçimi

Pergole sistemlerin de bilindiği üzere, ağaç daha çok kullanılır. Burada önemli olan hususlardan birisi, doğru ağaç seçimidir. Doğru ahşap seçimi ile pergole tentenin ömrü belirlenmiş olur. Pergole sistemleri için, en uygun olan ahşap modeli karaçam olarak bilinmektedir. Fakat farklı seçenek olarak, gün kaliteli ahşaplardan, sarıçam, ladin ve Rus çamı gibi ahşaplar da kullanışlı olacaktır.

Eğer bu aşama da ucuz olsun diye, dayanıksız bir ahşap modeli seçilirse, pergole sistemi dayanıksız olur. Hava şartlarına göre bozulup, ahşabın da çürüme gibi problemler ortaya çıkabilir. Yani pergole tente ahşap seçimi hassas bir konudur ve özen gösterilmesi gerekir.

Hem ekonomik olup, hem de kaliteli pergole tente yapan firmalar mevcuttur. Pergole tente yaptırmak istiyorsanız, küçük çaplı bir araştırma yapabilir, bütçenize göre bir pergole tente yaptırabilirsiniz.

Şeffaf Kış Bahçesi,cafe, Şeffaf Mika Branda, Fermuarlı Branda Fiyatları

Pergole Tente Fiyatı

istanbul pergole tente fiyatı da, diğer tente modelleri gibi, farklı farklı fiyatlar da görülebilir. Sabit bir fiyatının olduğu söylenemez. Pergole tente de kullanılacak olan malzemeler, fiyatı da belirleyen unsurlardır. Bilindiği üzere, istanbul pergole tente fiyatı belirlemek için gerekli olanlar, iskele ve ahşaptır. İskele için fiyatlar hemen hemen aynıdır fakat ahşaplar kalite olduğu için, fiyat değişecektir.

Mesela, bir sarıçam ve ya karaçam, kaliteli ağaçlar olduğu için fiyatı biraz pahalıdır. Bunlar dışında ki ahşaplar, fazla dayanıklı değildir. Bunların kullanılması önerilir. Yine monteleme için de, ücrete ekleme yapılacaktır. İşçilik emeği fazla olan bir tente modelidir. Eğer siz de yaptırmak istiyorsanız, firmamızı arayarak istanbul pergole tente fiyatı ile ilgili gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM