İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
istanbul İzolasyonlu Sedye

istanbul İzolasyonlu Sedye

istanbul İzolasyonlu Sedye, özelikle salgın hastalıklar için kullanılan sedye türüdür. İzolasyonlu sedyeyi diğer sedye modellerinden ayıran birçok özelliği bulunmaktadır. Salgın hastalık şüphesi olan kişiler bu sedyelerin içine konularak hastaneye götürülür. İzolasyonlu sedyenin etrafı tamamen kapalıdır. Özel olarak üretilen bu sedyeler sayesinde salgın hastalığı bulunan kişinin, diğer kişilere ve sağlık personeline hastalığı bulaştırması engellenir. Hasta, hastaneye […]

istanbul İzolasyonlu Sedye, özelikle salgın hastalıklar için kullanılan sedye türüdür. İzolasyonlu sedyeyi diğer sedye modellerinden ayıran birçok özelliği bulunmaktadır. Salgın hastalık şüphesi olan kişiler bu sedyelerin içine konularak hastaneye götürülür. İzolasyonlu sedyenin etrafı tamamen kapalıdır. Özel olarak üretilen bu sedyeler sayesinde salgın hastalığı bulunan kişinin, diğer kişilere ve sağlık personeline hastalığı bulaştırması engellenir.

Hasta, hastaneye götürülünceye kadar izole edilmiş olur. Aynı zamanda hastalarında transferi esnasında dış ortamdaki olası risklerden de korunması sağlanır. Bulaşıcı hastalıklarda kullanılan ve hem hastaya hem de sağlık personeline büyük kolaylık sunan izolasyonlu sedyeler, firmamız tarafından üretimi yapılmaktadır.

İzolasyonlu Sedyeleri Özelikleri

Dünyada ilk kez ebola salgının da izolasyonlu sedyeler kullanılmaya başlanmıştır. Ardında SARS ve MERS salgın hastalıklarında da kullanılmıştır. Günümüzde ortaya çıkan dünyayı etkileyen Corona virüsü ile birlikte izolasyonlu sedyelerin kullanımı tekrar insanların merak konusu olmuştur. İzolasyonlu sedyeler diğer bir adıyla negatif basınçlı enfekte kontaminasyon hasta sedyesi özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Hastaların dış ortamdan izole edilmesi için kullanılan bu sedyeler 3 parça şeklindedir. Salgın hastalığı bulunan veya şüphe edilen kişiler bu sedyelere yerleştirilir. Ardından hastanın nakli bitene kadar üzeri şeffaf özel yapı ile kapatılır ve fermuar kapatılır. Hastanın teneffüs ettiği hava ekipmanın hepa filtre sistemi çalıştırılarak süzülür ve akım cihazı ile de dış ortama atılır. İzolasyonlu sedyeler her ambulansın içerisine girebilecek şeklide üretilmektedir.

İzolasyonlu Sedye İle Hasta Taşınması

Sedyenin etrafı şeffaf çadır ile kaplıdır. Bu çadır fermuarlıdır ve bu sayede çadır komple açılabilmektedir. Sağlık personeli tarafından fermuarlı çadır açılır, hasta içerisine yerleştirilir. Hasta içine yerleştirilirken tüm ekipmanlarda beraberinde yerleştirilir. Hasta ve ekipmanlar yerleştirildikten sonra fermuar kapatılır. İzolasyonlu sedye ambulansa taşınır ve hastaneye götürülür. Hasta hastaneye gidene kadar asla fermuar açılmaz.

Hastada bulaşıcı bir hastalık varsa ve bu hastalık hava yoluyla bulaşıyorsa izolasyonlu sedye ile diğer kişilere bulaşması engellenir. Hastaya sedye içerisinde müdahale etmek gerekirse eldivenle aparatlı bölmelerde müdahale edilmektedir.

İzolasyonlu Sedyenin Avantajları

Salgın hastalıklar genellikle hava yoluyla bulaşmaktadır. Ayrıca bu hastalıklar çok hızlı yayılmaktadır. Hava yoluyla bulaşan hastalıklar, genellikle hastanın aksırmasından ve öksürmesinden havaya saçılan damlacıkların hastaya yakın mesafede bulunan kişiler bulaşması ile salgın yayılmaktadır. Diğer bir bulaşma şekli ise hastanın temas ettiği nesnelere dokunmak ve bu nesnelere temas eden elin yüze, ağza ya da buruna temas ettirilmesiyle olmaktadır.

Bu tür durumların önüne geçebilmek için hastaların, evde, hastanede, hastaneye taşınırken izole edilmesi gerekmektedir. İzolasyonlu sedye sayesinde hastanın merkeze gitmesi esnasında etrafında bulunan kişilere bulaştırması engellenmektedir. Hem hasta için hem de etrafında kişilerin güvenliği için izolasyonlu sedyeler çok önemlidir. Hasta kişinin sağlığı açısından da izolasyonlu sedyeye ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca hastayı merkeze götürecek sağlık ekibine de hastalığın bulaşması engellenir.

Sağlık ekibi hastayı almaya geldiklerinde koruyucu ekipmanlar kullanmak zorundadır. İzolasyonlu sedyenin bataryası uzun süre çalışmaktadır. Ambulans çalıştığı esnada enerji sorunu yaşanmaz, bu da hastanın sağlık merkezine kadar güvenli ve konforlu şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

Salgın Hastalıklarda İzolasyonlu Sedyenin Önemi

Salgın hastalık dediğimiz hastalıklar, hem çok tehlikeli hem de çok çabuk yayılırlar. Bu tür hastalıklarda çok dikkatli olunması gerekmektedir. Aksı takdirde bu tür hastalıklar çok hızlı yayılır. Kişiden kişiye, hava yoluyla ve temas yoluyla bulaşabilir. Bu tür hastalıklarda gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok büyük oranda can kaybı yaşanır.

Hastanın ve etrafında kişilerin sağlığı için hastane ortamında, ev ortamında, hastanın taşınması esnasında çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tür salgın hastalıklarda, hastanın evden alınıp hastaneye götürülmesi veya bir hastaneden başka hastaneye nakli esnasında izolasyonlu sedye ile taşınması büyük önem taşır. Hasta evden çıkarılıp ambulansa ve ardından hastaneye götürülmesi esnasında hastanın öksürmesi, hapşırması veya yanındaki kişilerle teması olası hastalığın yayılmasına sebep olabilir. Aynı şekilde hastanın da sağlığı için ve enfeksiyon kapmaması için izolasyonlu sedyenin kullanılması zorunludur.

Corana Virüsü ve İzolasyonlu Sedye

istanbul İzolasyonlu Sedye Corona virüsü şüphesi taşıyan ve test sonucu virüs tespit edilen pozitif vakalarda hastalar için kullanılmaktadır. Tüm dünyayı sarsan Corona virüsü, oldukça tehlikeli ve öldürücü bir salgın hastalıktır. İnsandan insana geçen bu hastalıkta, hastaların izolasyonlu sedye ile taşınması büyük önem taşımaktadır. Bu salgın hastalığa yakalanan veya hastalık şüphesi bulunan kişiler hastaneye izolasyonlu sedye ile taşınmaktadır.

Corona virüs şüphesi taşıyan hastaların, kendi imkânlarıyla hastaneye gitmesi büyük hata ve çevresindeki kişiler için çok yanlış bir durumdur. Corona virüs şüphesi taşıyan kişiler sağlık ekipleri tarafından sedyeye yerleştirilir. Solunum cihazı, oksijen gibi ekipmanlar hastanın yanındaki özel bölmelere konulur ve fermuar çekilir. Hastanın dış dünya ile teması kesilir. İzolasyonlu sedye sayesinde hava ve temas yoluyla bulaşan Corona virüsünün yayılmasının büyük oranda önüne geçilmiş olur.

İzolasyonlu Sedye Nereden Alınır?

istanbul izolasyonlu sedye satışı ve üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Firmamız izolasyonlu sedyeleri salgın hastalıklar ve bulaşma riski yüksek hastalıklar için özel olarak tasarlamaktadır. Hastanın konforu ve güvenliği için tüm detaylar düşünülerek tasarlanmıştır. Ürünlerimiz oldukça kaliteli ve dayanıklı ürünlerdir. Firmamız tarafından üretimi yapılan izolasyonlu sedyeler uzman kişiler tarafından kontrol edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM