İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Hastanelerde Kullanılacak Corona Sedyeleri

Hastanelerde Kullanılacak Corona Sedyeleri

Sağlık açısından insanlara yardımcı olan sağlık kuruluşlarında farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Hastanelerde hasta yatakları, hasta taşımak için kullanılan sedyeler ve daha pek çok farklı ekipman bulunmaktadır. Özellikle salgın durumlarında kullanılan bu ekipmanlar da ekstra özenli davranmak gerekmektedir. Normal zamanda kullanılan ekipmanlar salgın olduğu zaman kullanılmamaktadır. Çünkü salgınlar eğer bulaşıcı ise hastaların izolasyonlu bir şekilde taşınması gerekmektedir. […]

Sağlık açısından insanlara yardımcı olan sağlık kuruluşlarında farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Hastanelerde hasta yatakları, hasta taşımak için kullanılan sedyeler ve daha pek çok farklı ekipman bulunmaktadır. Özellikle salgın durumlarında kullanılan bu ekipmanlar da ekstra özenli davranmak gerekmektedir. Normal zamanda kullanılan ekipmanlar salgın olduğu zaman kullanılmamaktadır. Çünkü salgınlar eğer bulaşıcı ise hastaların izolasyonlu bir şekilde taşınması gerekmektedir. Tüm bu tarz ihtiyaçlardan dolayı negatif basınçlı yani izolasyonlu sedyeler ortaya çıkmıştır.

Şu anda ülkemiz ve bütün dünya Corona salgını ile baş etmek zorundadır. Coronanın ciddi manada ki yaymış olduğu salgın ölümle sonuçlanmaktadır. Bu sebeple de her konuda hassas olmak gerekmektedir. Burada gerek izolasyon gerek hastanelerde kullanılacak corona sedyeleri özenli bir şekilde seçilmek zorundadır. Bu dönemde kullanılacak olan bütün ekipmanlar özel üretim şeklinde olmak zorundadır.

Sedye Nedir? Sedye Üretimi

Sedyeler hasta taşımak için kullanılan ekipmanlara verilen isimlerdir. Sedyeler geçmişten günümüze göre oldukça farklılaşmıştır. Geçmişte sadece hastayı taşımak için bir bez parçası veya iki tane sopadan oluşan sedyeler günümüzde tamamen farklı bir hale gelmiştir. Günümüzde her hastalık için, her kullanım amacına uygun sedye üretimini görmek mümkündür. Örnek verecek olursak ambulansa hasta taşınırken kullanılan sedyeler ile hastanenin içerisinde kullanılan sedyeler birbirinden farklılık göstermektedir.

Eskiden sedyeler sadece insan gücüyle taşıma gerçekleştirirken günümüzde tekerlekli sedyeler sayesinde daha hızlı ve güvenli taşıma sağlanabilmektedir. Bazı sedyelerin ambulansa monte edilebilir özellikte üretilmesi de değişim yapmadan hastanın kolay bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

Sedye Çeşitleri

Kızaklı ve kızaksız sedyeler ambulanslar için tercih edilmektedir. Kızaklı sedyeler hızlı bir şekilde ambulansa takılarak kullanılabilmektedir. Bunun dışında kızaksız sedyelerde zaman zaman ambulansa kadar hastanın taşınması konusunda tercih edilebilmektedir. Sedyelerin tekerlekli olması hasta taşınmalarına kolaylık sağlamaktadır.

Diğer bir kullanış kolaylığı olan sedye türü teleskopik sedyedir. Teleskopik sedyeler ayarlanabilir özellikteki kolları sayesinde herhangi bir yere götürüp getirilirken kolay bir şekilde taşımayı sağlamaktadır. Özellikle dar alanlarda dönemeçlerde teleskopik sedye tercih edilmektedir. Teleskopik sedyenin rahatça depolanabilmesi sağlanabildiğinden dolayı, tercih edilmesi daha fazla olan bir sedye türlerinden biridir.

İzolasyonlu Sedye

Son dönemlerde Corona salgını ile beraber sıklıkla duyduğumuz bir sedye türü de izolasyonlu yani negatif basınçlı sedyedir. Negatif basınçlı sedye hastanın havayolunun dış dünya ile bağını kesen bir sedye türüdür. Burada önemli olan hastanın nefes yoluyla vücudunda bulunan virüsü başkalarına bulaştırmasının önüne geçmektir. Bu sedyenin üretimi konusunda oldukça hassas davranılmaktadır. Sedyenin üretimi için göstermiş olduğunuz çaba ve özenli hizmet sayesinde sağlıklı, herhangi bir açık olmadan virüsün bulaşmasını önüne geçmektir. Hastanelerde kullanılacak korona sedyeleri hastanın dış dünya ile bütün ilişkisini kesecek şekilde düzenlenmiştir. Burada hasta bu sedyeye alındıktan sonra etrafı tamamen kapatılacak bir sistem düzenlenmiştir.

İzolasyonlu Sedye Özelikleri

İzolasyonlu sedyede hasta sedye içerisine yerleştirilirken bütün ayarlamalar yapılmalıdır. Daha sonrasında sedye fermuarı kapatılarak hastanın dış dünya ile teması kapatılmaktadır. Burada hasta için herhangi bir müdahalenin gerekli olduğu düşünülüyor ise sedye kollarından hastaya müdahale edilebilmektedir. Fakat bu müdahale sırasında da bütün İzolasyon önlemleri almak gerekmektedir. Hastaların sevki sırasında bu sedyelerin kullanılması hem sağlık çalışanlarını hem de çevrede bulunan kişilere hava yolu ile virüsün bulaşmasının önüne geçmektedir. Şu anda ülkemizde pek çok hastanede izolasyonlu sedye kullanımına yer verilmektedir.

İzolasyonlu Sedye Nasıl Temin Edilir

Firmamız izolasyonlu sedye temini konusunda, üretimi konusunda üstün hizmet kalitesi sunmaktadır. Sağlamış olduğumuz sedye üretiminde bütün özelliklere dikkat ederek üretim gerçekleştirmekteyiz. Özellikle virüs taşıyan hasta taşıma konusunda kullanılan bu sedyelerde dış dünya ile temasını tamamen kesilmiş olması oldukça önemlidir. İzolasyonlu sedyede hastanın soluk alıp verme sırasında ki bıraktığı virüslü hava sedyede bulunan Hepa Filtre tarafından temizlenerek dışarıya temiz bir şekilde aktarılmaktadır. Bizler coronavirüs sedyeleri üretimi konusunda kullanmış olduğunuz Hepa Filtreler için gerekli olan tüm standartlardaki en uygun filtreleri kullanmaktayız.

Hasta taşıma sırasında en ufak bir açıklık olmadan hastanın kolay bir şekilde ve güvenli bir şekilde taşınmasını bu sedyeler sayesinde sağlanması oldukça önemlidir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan hastanelere izolasyonu sedye üretimi ve satışı konusunda hizmet vermekteyiz. Bu zor günlerde bu sedyelerin hızlı bir şekilde üretimi ve dağıtımını yapabilecek bir çalışma ekibine sahip olduğumuzu da belirtmeliyiz.

İzolasyonlu Sedye Fiyatları

İzolasyonlu sedyelerin fiyatları normal sedyeye göre oldukça yüksek olmaktadır. Bu tarz sedyelerin üretimi konusunda farklı malzemeler kullanıldığı için ve filtre gibi ek aparatları olduğu için fiyatlara bu noktalarda etki etmektedir. Fakat ülkemizin şu andaki geçmiş olduğu zor günler açısından bizler sedye satışı sırasında uygun fiyat garantisi vermekteyiz. Hastanenizde izolasyonu sedye ihtiyacı olduğu zaman bizlerle iletişime geçerek uygun fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Ülkemizdeki bütün insanların sağlığını tehdit eden bu salgından hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlamak için bizler de sağlık sektörüne katkı sağlama amacı gütmekteyiz. Gerekli olan hastanelerde kullanılacak coronavirüs sedyeleri üretimi ve teslimatı konusunda en hızlı şekilde hizmet sunmaktayız. Firmamızın hem online internet sitesinden hem de iletişim numaralarından irtibat kurabilirsiniz. Özverili çalışanlarımız İhtiyacınız olan sedye miktarında sizler ile iletişim kurduktan sonra üretim aşamasında hızlı bir şekilde sedye temini sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM