İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Güngören Branda Tente

Güngören Branda Tente

Güngören branda tente hem branda hem de tente ürünlerini kullanılacak alana uygun modellerde üreterek müşterilerine sunuyor. Günümüzde branda ve tenteye olan talep artıyor. Bunun nedeni işletmelerin hem yeni stratejiler geliştirmesi hem de bireysel olarak insanların apartman veya büyük binalarda oturmaktan sıkılıp müstakil evlerde oturmayı tercih etmeleridir. İşletmeler reklam ve tanıtım amacıyla veya daha güzel bir görünüm […]

Güngören branda tente hem branda hem de tente ürünlerini kullanılacak alana uygun modellerde üreterek müşterilerine sunuyor. Günümüzde branda ve tenteye olan talep artıyor. Bunun nedeni işletmelerin hem yeni stratejiler geliştirmesi hem de bireysel olarak insanların apartman veya büyük binalarda oturmaktan sıkılıp müstakil evlerde oturmayı tercih etmeleridir.

İşletmeler reklam ve tanıtım amacıyla veya daha güzel bir görünüm elde edebilmek için tente kullanma yoluna gidebiliyorlar. Bireysel kullanımı ise, kişilerin balkon, bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarında tenteleri tercih etmesinden kaynaklıdır. Bu kullanımların genel amacı ise kullanılan alanı kötü hava koşullarına ve dış etkilere karşı korumaktır.

Branda Nedir? | Favori Branda | Çadır - Branda - Tente - istanbul

Branda ve Tenteler Alınırken Nelere Dikkat Etmeli?

Güngören branda tente standart ölçülerde ve modellerde tente ve branda üretebildiği gibi müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı şekillerde de branda ve tente üretebiliyorlar. Tenteler alınırken dikkat edilmesi gereken şey alınacak tentenin mekânla uyumlu olmasıdır. Tenteler kullanım amacına yönelik üretilir. Her tente her alanla uyumlu olmayabilir bu yüzden alırken ilk olarak kullanılacak alanın boyutu, dekorasyonu, özellikleri ve tentenin hangi amaçla kullanılacağı bilinmelidir.

Yağmura karşı açık alanlarda kullanılacak tenteler açılır kapanır tente olurken, dükkân önlerinde kullanılacak bir tente için sabit tente alınabilir. Yapıldıkları malzemeler de önemli olan tentelerin sadece modelleri değil özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Brandalarda da durum farklı değildir. Brandalar, su geçirmez veya ışık geçirmez özellikte olabiliyor. Hangi amaçla kullanılacaksa o özellikte brandanın alınması doğru olacaktır. Son olarak branda ve tente alınırken kullanılacak alan veya nesnenin boyutu da iyi belirlenmeli ve aynı formatlarda branda ve tente temin edilmelidir.

Branda Çeşitleri

Güngören branda tente kalite sınıflarına göre ayırdığı kumaş çeşitlerini kullanarak branda üretiyor ve bu brandalardan da tente yapılabiliyor. Brandalar genel olarak kullanıldıkları alanlara göre isimlendiriliyorlar. Branda modellerinden bazıları inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, fındık toplama brandaları, beton koruma brandaları ve çatı koruma brandaları olarak sayılabilir. Bunlar dışında tekstil ve otomotiv sektörlerinde de brandalar çok fazla tercih edilir.

Branda Kullanım Alanları

Brandaların çeşitlerinden anlayacağımız gibi birçok sektörde ve alanda kullanılan brandalar kaliteli kumaşlardan elde ediliyor. Bunlardan inşaat koruma brandaları inşaatlardaki yapı malzemelerinin üzerlerini örtmek için kullanılıyor. Otomotiv sektöründe kullanılan brandalar genellikle dolu yağdığında arabaların üzerlerine örtülerek kullanılıyor. Aynı zamanda tekne ve yatların üzerleri de bu brandalar ile örtülerek dış etkilerden korunuyor. Tekstil sektöründe de taşıma torbası olarak kullanılan brandalar fındık toplayan kişilere de yardımcı oluyor.

Brandalar Neyden Yapılır?

Brandalarda kullanılan kumaşlar ise pamuklu iplerden dokunur. Ağır gramajlı olan bu kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmez özellikte olsa da yanmaz özellikte kumaşlardan üretilen brandaları görmek de mümkün. Brandalarda kullanılan kumaşlar başlıca; akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı ve pilsa branda kumaşı olarak sınıflandırılabilir. Bu kumaşlar muşambaya benzer yapıdadır ve çok dayanıklıdır. Bu brandalar farklı renklerde ve farklı desenlerde de üretilebiliyor.

Branda Nedir?, 2020 | Renkler, Alanlar, Baskı

Tente Modelleri

Tenteler özellikle açık alanlarda kötü hava koşullarından korunmak için kullanılıyor. Kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık oturma alanlarında  kullanılan tenteler kullanıldığı alanı dış etkilere karşı koruyor. Açık alanlardan ziyade kapalı alanlarda da kullanılabilen açılır kapanır tenteler sayesinde kapalı alanlar kolayca havalandırılabiliyor. Özellikle sigara içilen kapalı alanlarda tek tuşla açılan üst tavan sayesinde müşterilere konforlu ve güvenli bir ortam sağlanmış oluyor.

En fazla tercih edilen tente modellerini mafsallı, kasetli, körüklü, çift açılır, raylı ve pergola olarak söyleyebilir. Pergola tenteler genellikle alüminyum veya ahşaptan yapılırken körüklü tentelerde kalın kumaşlar kullanılır. Pergola tenteler özellikle çay bahçelerinde ve havuz başlarında kullanılır. Körüklü tenteler ise güneşin vurabileceği yerlerde bu güneş ışınlarından korunmak için kullanılır.

Bunun sebebi körüklü tentelerin kademeli olarak ayarlanabilecek yan çıkıntıları sayesinde tam koruma sağlamasıdır. Bir diğer tente modeli olan çift açılır tenteler sağ ve sol tarafa doğru uzayan tenteleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Bu tente modelleri manuel veya otomatik olarak üretilebilir. Tente ve brandalar hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM