İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Giyotin Cam Nedir?

Giyotin Cam Nedir?

Giyotin cam sistemi alüminyum panellerden oluşur ve yukarıdan aşağıya dikey olarak açılır ve kapanır. Sistem üç cam hareketine dayanır, tek bir cam sabitlenir, tüm cam hareketleri veya bazı seçenekler yapılır. Giyotin Cam istanbul yapı bir giyotin gibi yukarıdan aşağıya açılıp kapandığı için en yaygın kullanılan terimdir. Aslında kırık cam sistemi, alüminyum endüstrisinde henüz net bir isim bulunamamaktadır. […]

Giyotin cam sistemi alüminyum panellerden oluşur ve yukarıdan aşağıya dikey olarak açılır ve kapanır. Sistem üç cam hareketine dayanır, tek bir cam sabitlenir, tüm cam hareketleri veya bazı seçenekler yapılır. Giyotin Cam istanbul yapı bir giyotin gibi yukarıdan aşağıya açılıp kapandığı için en yaygın kullanılan terimdir.

Aslında kırık cam sistemi, alüminyum endüstrisinde henüz net bir isim bulunamamaktadır. Türkiye ayrıca giyotin cam korkuluk sistemi için pazar çağrısında bulundu. Kırık cam sistemindeki cam işlevi, çift cam veya tek camın tüm özelliklerini kullanabilir. Katlanır camlar birbirine paralel bağlandığından açılıp kapanırken herhangi bir sorun veya kayma olmamaktadır.

Giyotinli Cam Sistemi İmalatı | Line Cam Balkon

Giyotin Cam Özellikleri Nelerdir?

Giyotin cam sistemi elektrikli olabilir. Motorlar ve kontrol cihazları yardımıyla açılıp kapanmayı daha rahat kontrol edebilirsiniz. Piyasada elektrikli tıraşlama makineleri için ideal motorlar bulunmaktadır.  Giyotin Cam istanbul bu sistemi için kullanılan alüminyum en ideal boyutta olmalıdır. Rüzgâr, yağmur veya çevresel etkenlere dayanıklı olmalıdır. Ayrıca yalıtım sağlamalıdır. Alüminyumun kalınlığı kırık cam sisteminin standart konfigürasyonu olmakla birlikte hava şartlarının daha ağır olduğu yerlerde farklı kalınlık ve kalitede profiller de kullanılabilir. Hem giyotin sistemi hem de kılavuz raylar çok sağlam ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Özellikle ısıcam sistemlerinde estetiğin yanında dayanıklılık da iyice kontrol edilmelidir. Yukarıda ölçüm yaparken zeminin eğimine dikkat etmekle ilgili bahsettiğimiz nokta montajın önemini de ortaya koymaktadır.  Sistemin tüm alüminyum kısımlarında kullanılan kaplamalar parmak izi bırakmayan ve kirlenmeyi önleyici kaplamalardır. Yan kolon profilinin hareketsiz geçişi özel tasarlanmış güzel bir kapak profili ile kapatılmıştır. Ayrıca panellerin tüm bağlantı detayları gizli bağlantılar şeklinde yapılarak görünmez hale getirilmektedir.

Dikey ve yatay profilin kalınlığı minimize edilmiş, sistemin şeffaflık seviyesi iyileştirilmiş ve en geniş panoramik görüntü sağlanmıştır.  Bölünmüş yan dikme şekli ve bağımsız motor kutusu sayesinde tüm sistem çok kolay bir şekilde monte edilebilir. Sistemi tamamen sökmeden hizmet vermek gerektiğinde, sadece ihtiyaç duyulan yerde müdahale edebilmektedir. Sessiz ve rahat hareketi garanti eder. Panel kenarına yerleştirilen tekerlekler, kılavuz raylar üzerinde bulunan tekerlek kanallarında hareket ederek sistemin dengeli hareket etmesini sağlar.

Giyotin Cam Avantajları Nelerdir?

Giyotin Cam istanbul camın sağladığı perspektifle iç içe bir mekân oluşturmada oldukça önemlidir. Mobil kolçak sistemi mekâna göre modifiye edilebilir ve malzeme yapısına göre yüksek derecede güvenlik sağlar. Ayrıca fonksiyonel ürünler oldukları için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler. Çelik şaftlı namlu veya İtalyan kaplan kemeri kullanılarak tasarlanır ve uygulanır. Üstelik ilk günkü kalitesinden ödün vermeden uzun yıllar elektrikli küpeşte olarak da kullanılabilir. Giyotin cam sistemi, motorlu veya manuel fonksiyonlarla, tam olarak insan ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır.

Üstelik cam balkona göre kar, yağmur, rüzgâr gibi olumsuz etkilere karşı daha dayanıklıdır. Pencereler, kapı girişleri ve oda bölücüler için kullanılabilir. Aktif ve sabit parçalardan oluşur. Ayrıca giyotin cam sistemi görüşü engellemez. Tereddüt eden herkesin bilmesi gereken en önemli şey cam sisteminin hareket sensörüdür. Giyotin cam sisteminde kullanılan hareket sensörünün çocuk güvenliği ve hırsızlık önleme amaçlı kullanılabileceği bilinmelidir. Ayrıca alüminyum profil istenilen renge püskürtülebilir. Giyotin cam sisteminin yapısı sayesinde maksimum yalıtım sağlamasını sağlayabilirsiniz. Çift taraflı yalıtım sizi yazın yüksek sıcaklıklardan, kışın aşırı soğuktan korur.

Giyotin Cam Neden Tercih Edilir?

Diğer sistemlere göre daha kullanışlıdır. Tasarımı, bir düğmeye dokunarak iç mekânları açık alanlara dönüştürmeyi mümkün kılar. Yukarı ve aşağı hareket ettirerek sistemi açıp kapatma açısından oldukça avantajlı bir özelliktir. Giyotin Cam istanbul üç kanatlı izolasyon ve tek cam seçenekleri mevcuttur. Kanatlardan biri sabit, diğer iki kanat hareket ediyor. Hareketli kanadı istediğiniz yere park edebilirsiniz. Yarısını veya tamamını açabilirsiniz.

Sistem tercihe göre üstten ve alttan toplanabilir. Kapalıyken asla su geçirmez ve nem geçirmez değildir. Yalıtım camı kullanımı neredeyse mükemmel sonuçlar elde edebilir. Modern ve şık görünümü ile her ortama uyum sağlar. Inorma giyotin cam  benzerleriyle karşılaştırıldığında en sessiz çalışandır. Nedeni özel tasarlanmış kayış ve dişli sistemimizdir. Sistemin üzerinde motor bölümümüz alüminyum profillerle özel olarak tasarlanmış bir kutu içerisinde yer almaktadır. İhtiyaç duyulduğunda sistem sökülmeden sadece motor kutusu kapağı sökülerek kolayca sökülüp tamir edilebilir.

GİYOTİN CAM SİSTEMLERİ -

Giyotin Cam Nerelerde Kullanılır?

Kafeler, restoranlar ve sosyal mekânların yanı sıra birçok alanda da kullanıldığı görülmektedir. Kış bahçelerinde, yazlık bahçelerde, teraslarda, düğün salonlarında, tentelerde veya pergola ve futbol sahalarında kullanılır. Giyotin Cam istanbul kullanıldığı alanlarda güvenlik, kullanım kolaylığı ve iklimlendirme açısından en çok tercih edilen çözümlerden biridir. Giyotin cam sistemi ile klasik cam sistemi arasında pek çok benzerlik olduğunu ve kendi aralarında da farklılıklar olduğunu bilmelisiniz.

Geleneksel camlardan farklı olan en önemli özelliği giyotin cam sisteminin çalışma prensibidir. Geleneksel cam sistemlerinden farklı olan bir diğer husus ise iki yönde açılıp kapanabilmesidir. Üstelik bu gözlükler ihtiyaç duyulan her yere takılabilir. Gerekirse pencereleri yukarı, aşağı, sola ve sağa açabilirsiniz. Giyotin camın çalışması için özel bir motoru vardır. Tüm bu özellikleri bünyesinde bulunduran firmamızdan her türlü hizmeti ve profesyonel ekiplerimizden kurulum avantajlarına sahip olabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM