İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Gergili Pergola Sistemleri istanbul

Gergili Pergola Sistemleri istanbul

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ili ve ilçelerinde birçok alanda kullanılmaya elverişli sistemlerdir. İşyerleri, mağazalar, restoranlar, kafeler gibi ekonomik faaliyetlerde bulunan yerlerde, estetik bir görünüm kazanmak, işletmeyi olumsuz dış hava koşullarından koruyan, açılır-kapanabilir özellikteki, kumaş vb. malzemelerden yapılan sistemlere pergola sistemleri denir. Yaşam alanlarına dekoratif bir görünüm kazandırmak için yapılan pergola sistemleri, ihtiyaç duyulan ortama ve alana […]

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ili ve ilçelerinde birçok alanda kullanılmaya elverişli sistemlerdir. İşyerleri, mağazalar, restoranlar, kafeler gibi ekonomik faaliyetlerde bulunan yerlerde, estetik bir görünüm kazanmak, işletmeyi olumsuz dış hava koşullarından koruyan, açılır-kapanabilir özellikteki, kumaş vb. malzemelerden yapılan sistemlere pergola sistemleri denir. Yaşam alanlarına dekoratif bir görünüm kazandırmak için yapılan pergola sistemleri, ihtiyaç duyulan ortama ve alana göre farklı tasarımlarda kullanılabilmektedir. İlgi çeken ve kullanımı her geçen gün artan bu sistemler, özellikle yaz aylarında güneşin ışığının etkilerinden ortamı korumakta, kış ayalarında ise yağmur, kar, dolu gibi olumsuz hava koşullarına karşı da dayanaklı olup, sızdırmazlık özelliğine sahip sistemlerdir.

Pergola Sistemi Tasarımları

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ilinde ekonomik faaliyette bulunan birçok işletmede, en yaygın olarak kullanılan ve düz, oval, gergili ve ahşap tasarıma sahip modelleriyle pergola sistemleri, zevke göre beğenilen modelleri kullanılarak mekâna şık ve hoş bir görünüm kazandırılmaktadır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak pergola sistemleri de teknolojiye ayak uyduracak şekilde geliştirilmiş ve uzaktan kumanda modelleriyle olumsuz hava şartlarında kumanda yardımıyla pergola sistemini açıp-kapatmak mümkün hale gelmiştir. Pergola tasarımını ilave işlemlerle kış bahçesi ortamına dönüştürebilmek mümkündür. Pergola sistemlerini birkaç modifiye işlemi ile tasarımın etrafını camla kapatmak suretiyle tente sistemi kış bahçesine dönüştürülebilir.

Gergili Pergola Sistemlerinin Özellikleri

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ili ve ilçelerinde en çok tercih edilen sistem olmasının sebebi, bu sistemlerin özelliklerinin ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olmasından kaynaklanmaktadır. Farlı kalitelerde birçok modeli mevcuttur. Genel özellikleri şunlardır;

 • Pergola tente sistemlerinin kullanılması sebebiyle yapı ruhsatı alınmasına gerek yoktur.
 • Estetik, şık ve modern görünüme sahiptir.
 • Her yerde montajı yapılabilmekte, otel, restoran, kafe, çay bahçeleri gibi birçok alanda kullanılabilen, kullanımı kolay olan sistemlerdir.
 • Dış hava koşullarına ve dış etkilere karşı dayanıklıdır.
 • Şiddetli rüzgârlarda ve lodoslardan etkilenmeyecek mukavemettedir.
 • Tentelerin 2 yılda bir bakımlarının yapılması, kullanım ömrünü uzatacaktır.

Üzerine gelen 30-40 cm’lik kar yükünü taşıyabilecek dayanımdadır. Uzaktan kumandalı olanları ile kumanda yardımıyla olumsuz hava koşullarında rahatlıkla sistemi açıp-kapatabilirsiniz.

Gergili Exclusive Pergola Sistemlerinin Mekanizması

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ilinde işletmelerin birçoğunda kullanılan ve kullanım oranları her geçen gün artan sistemlerdir. Gergili pergola sistemleri içerisinde açılır-kapanır özellikteki Gergili Exclusive tente sistemleri, kullanım kolaylığı bakımından en çok tercih edilen modelidir. Bu model özelikle olumsuz hava koşullarına karşı tenteyi korumak amacıyla tasarlanmıştır. Eğimli versiyon, düz versiyon şeklinde tasarlanan türleri bulunmakla birlikte her bir türün kendine has özellikleri bulunmaktadır. Eğimli versiyonlu gergili exclusive pergola sistemleri 8.dereceye kadar şiddetli rüzgârla karşı mukavemetlidir, düz versiyonları ise 6.derece rüzgârlara karşı koyabilecek nitelikte tasarlanmıştır. Kullanılan kumaş, Dickson Blackout kumaşıdır. Dickson Blackout kumaşı, -25 derce soğuğa ve +70 derece sıcağa dayanıklı, su sızdırmayan, güneş ışınlarını geçirmeyen, üç boyutlu desenlere sahip modelleri bulunan, uzun ömürlü, yosun tutmayan ve koku yapmayan bir kumaştır. Bu kumaş özel olarak üretilen, dayanıklı bir malzeme olup, diğer kumaş türlerine göre daha pahalıdır. Kumaşın krem, beyaz ve gri gibi renkleri bulunmaktadır. Bu pergola sistemlerinin açılıp-kapanması ratio-motor sayesinde hareket kazandırılmıştır.

Gergili Pergola Sisteminin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Gergili Pergola Sistemleri istanbul ili ve ilçelerinde yaygın olarak kullanılmasının sebeplerinden birisi de her bütçeye uygun fiyatta modellerinin bulunmasıdır. Pergola sistemlerinin fiyatı belirlenirken esas alınan faktörler;

 • Kullanılan malzemenin kalitesi,
 • İşçilik durumu,
 • Sistemi meydana getiren malzemenin türü (ahşap, alüminyum, çelik vb.),
 • Kullanılacak kumaşın kalitesi ve çeşidi,
 • Motorlu çeşidinde motorun özellikleri,

Ebatları ve alanı gibi özelliklere göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM