İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Gaziosmanpaşa Branda Tente

Gaziosmanpaşa Branda Tente

Gaziosmanpaşa branda tente kullanımı için başvurulacak yerlerden biridir. Brandalar, bazı eşyaları dış etkilerden korumak için üzerlerine örtülerek kullanılıyor. Çoğu sektörde tercih edilen branda, farklı kumaşlar kullanılarak üretiliyor. Bu kumaşlar genellikle kalitelerine göre sınıflara ayrılıyor. Tenteler ise kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik, evlerin balkonları, teraslar, çay bahçeleri ve havuz başları gibi yerlerde yağmur, kar ve dolu gibi […]

Gaziosmanpaşa branda tente kullanımı için başvurulacak yerlerden biridir. Brandalar, bazı eşyaları dış etkilerden korumak için üzerlerine örtülerek kullanılıyor. Çoğu sektörde tercih edilen branda, farklı kumaşlar kullanılarak üretiliyor. Bu kumaşlar genellikle kalitelerine göre sınıflara ayrılıyor.

Tenteler ise kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik, evlerin balkonları, teraslar, çay bahçeleri ve havuz başları gibi yerlerde yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava şartlarından korunmak için veya yaz aylarında güneşten korunmak için tercih ediliyor. Ayrıca tenteler kullanılacağı yere göre farklı modellerde üretiliyor. İşletmeler bazen bu tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla da kullanabiliyorlar. Bunun için farklı renk ve desenlerde tente kullanan işletmeler, tenteleri müşteri çekme aracı olarak görüyorlar.

Balkon Tentesi | Melsa Branda Tente Fiyat 399 TL

Branda Nerelerde Kullanılır?

Gaziosmanpaşa branda tente birçok yerde kullanılıyor. Brandaların kullanım alanlarından bahsedecek olursak tekstil sektörü, mobilya sektörü, inşaatlar, yat ve tekneler, otomotiv sektörü ve fındık sektörünü örnek verilebilir. Tekstil sektöründe brandalar taşıma torbası olarak kullanılıyor çünkü brandalar kaliteli ve dayanıklı ürünlerdir bu yüzden ağır yük taşımak için uygundur. Mobilya sektöründe ise mobilya dükkânlarında toz olmaması için mobilyaların üzerlerine örtülüyor.

Yine otomotiv sektörüne bakıldığında, özellikle dolu yağdığı zaman arabaların üzerlerine branda örtülerek korumaya alınıyor. İnşaatlarda yapı malzemelerini korumak için kullanılan brandalar yat ve teknelerin üzerlerini örtmek için de tercih ediliyor. Ayrıca fındık toplanan yerlerde fındıkların koyulduğu bez olarak kullanılan brandalar fındıkları yağmurda koruyor. Ayrıca brandalardan çeşitli çadırlar veya plaj, bahçe şemsiyeleri gibi ürünler de elde edilebiliyor.

Branda Modelleri

Gaziosmanpaşa branda tente farklı kalite sınıflarındaki kumaşlar kullanarak farklı alanlarda kullanılmak üzere brandaları piyasaya sunuyor. Brandalar genel olarak kullanıldıkları alanlara göre anılıyorlar. Örneğin inşaatta kullanılan brandalar inşaat koruma brandaları iken, yat ve tekneleri korumak için kullanılan brandalar yat koruma brandası veya tekne koruma brandası olarak biliniyor.

Diğer branda modelleri ise fındık toplama brandası, çatı koruma brandası, beton koruma brandası ve mobilya koruma brandası olarak sayılabilir. Daha birçok farklı modelde brandalar vardır. İsteğe göre farklı özelliklerde üretilen brandalar genellikle su ve ışık geçirmez özellikte oluyor. Bunun yanında yanmayan brandaların da üretimi var. Bazı brandaların su geçirmemesi için mum eritilerek suya karşı dayanıklılık sağlanıyor.

Sima Tente ve Çadır Sistemleri Arnavutköy Tenteci Hizmetleri -

Tente Nerelerde Kullanılır?

Tenteler genel olarak kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılmakla beraber evlerin balkon, teras ve bahçelerinde de kullanılıyor. Bunun yanında bazı parklarda, havuz başlarında, çay bahçelerinde de tenteleri görmek mümkün.

Tenteler kullanım amaçlarına göre üretiliyor ve her tente her alanda kullanılamayabiliyor. Örneğin manuel tenteler genellikle evlerde tercih edilirken otomatik tenteler daha çok kafe ve restoranların açık alanlarında tercih ediliyor.

 

Tente Modelleri

Tente modelleri denildiği gibi kullanım amacına göre farklılaşıyor. Bunlardan mafsallı tenteler daha çok dar alanlarda kullanılırken kasetli tenteler her formatta üretilebiliyor ve her alanda kullanılabiliyor. Pergola tente dediğimiz bir diğer model, ahşap veya alüminyum kullanılarak üretiliyor ve bahçe ve teras gibi yerlerde daha çok karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında körüklü tenteler güneş vuran yerlerde daha çok kullanılırken raylı tenteler ise kış bahçelerinde tercih edilen bir modeldir. Bir diğer tente modeli ise çift açılır tentelerdir ve bunlar da alandan tasarruf edebilmek için tercih ediliyor.

Tente ve Branda Alınırken Dikkat Edilecekler

Tente ve branda temin edilmeden kullanılacak alan iyi keşfedilmelidir. Boyutları, özellikleri ve görünümü göz önüne alınarak karar verilecek tente modeli, kullanılacak mekânın rengine ve dekorasyonuna uyumlu olarak seçilmelidir. Brandalarda önemli olan şey de nerede kullanılacağıdır. Brandalar kullanılacakları yerlere göre üretilir.

Örneğin mobilya sektöründe kullanacağınız brandalar mobilya koruma brandaları iken, inşaat sektöründe kullanacağınız brandalar inşaat koruma brandalarıdır. Brandalar kullanım amaçlarına göre farklı kalitede kumaşlardan elde ediliyor ve bu yüzden alırken ne amaçla kullanılacağı iyi bilinmelidir. Yağmurdan korunmak için alınan brandaların su geçirmez özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

Örneğin hayvan yemlerini saklamak için alınacak olan brandanın su ve ışık geçirmez özellikte olanlarından tercih edilmelidir. Son olarak branda ve tenteler seçilirken kullanılacak alanın veya eşyanın boyutuna uygun formattaki branda ve tenteler seçilmelidir. Böyle yapıldığında gereksiz maliyetten kaçınılmış olur. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM