İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Forklift Brandası

Forklift Brandası

  Branda, günümüzde birçok alanda kullanılan, işlevleri bakımından çok kullanışlı ve uzun ömürlü bir materyaldir. Su ve ışığın olumsuz etkilerine karşın tasarlanmış bu kumaş, iç polyesterlerden üretilmiş dayanıklı materyallerdir. Branda Nedir Ve Ne İşe Yarar? Isı, nem ve toza karşı yalıtkanlığı olan bu ürün, 4 mevsim kullanılabilen dayanıklı bir kumaştır. Kullanılacak alana göre istenilen ebat […]

 

Branda, günümüzde birçok alanda kullanılan, işlevleri bakımından çok kullanışlı ve uzun ömürlü bir materyaldir. Su ve ışığın olumsuz etkilerine karşın tasarlanmış bu kumaş, iç polyesterlerden üretilmiş dayanıklı materyallerdir.

Branda Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Isı, nem ve toza karşı yalıtkanlığı olan bu ürün, 4 mevsim kullanılabilen dayanıklı bir kumaştır. Kullanılacak alana göre istenilen ebat ve ölçülerde kesilen bu kumaşlar, uzun ömürlü olması ve ucuz maliyeti ile birçok avantajları bulunur. Brandalar su ve güneş ışığı gibi olumsuz etkilere karşın yalıtkan olarak üretilmiştir.

Bu sayede yaz ya da kış kullananlara kapalı bir alan oluşturarak bu olumsuz şartlardan koruyarak bir konfor alanı yaratırlar. Örtü, kabin, bölme gibi alanlarda kullanılan brandalar iş makineleri ve forklift brandası olarak da kullanılmaktadır.

Vural Tente Branda

Forklift Brandası Nedir?

İş makineleri içinde en çok tercih edilen araçlardan olan forkliftler, ağır materyalleri ve ağır yükleri çatal şeklindeki sistemleri sayesinde kaldıran ve raf ya da araçlara yükleyen pratik bir iş makinesidir. Kaldırabildikleri yük potansiyeline bakıldığında iş sektörünün adeta bir can simidi görevini alan forkliftler, en az 15 kişinin çok daha uzun bir sürelerde bitirebileceği işi tek başına hem daha kısa sürede hem de daha az enerji harcayarak bitirirler.

Düzenli bakımları yapılması ve alanında uzmanlaşmış tecrübeli kişiler tarafından kullanılan forkliftler, uzun yıllar boyunca amacına hizmet edecek, aksi takdirde ise çok tehlikeli durumlar meydana gelebilmektedir.

Hem pratik oluşu hem de boyut olarak avantajları sayesinde en çok kullanılan araçlardan olan forkliftlerde, özellikle hem kullanan operatörün hem de çevrenin sağlığı için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Bu durumda ilk akla gelen ve en hesaplı çözüm forklift brandası olacaktır. Sürücüleri hem tozdan hem de çevresel etmenlerden koruyacak olan forklift brandası başka birçok işleve de sahiptir.

Forklift Brandasının Avantajları Nelerdir?

Forklift brandaları amaçları bakımından birçok büyük işleve sahiptir. Forkliftin ön tarafı ve açık olan diğer yerlerini kapatıp bir kabin görevi gören forklift brandası, sürücüyü çalıştığı alanlara bağlı olarak birçok kimyasal madde, toz, yağmur, güneş gibi olumsuz etkilerden koruyan bir üründür. Açılır kapanır fermuar ile üretilirler.

Hem kolay kullanım imkânı veren forklift brandası hem de sürücü sağlığı açısından büyük önem taşır. Saydam yapısı sayesinde ise sürücünün görüş açısını engellemeyecek ve rahat görmesine imkân verecek olan bu materyal, çoğunlukla bir pencere ile üretilir. Bu pencere sayesinde sürücünün hava alması sağlanır.

 

 

Nasıl Üretilir?

Brandalar, genel olarak naylon, plastik, mika maddeleri ve kalın liflerin bir araya getirilmesiyle üretilen kalın ve dayanıklı materyallerdir. Çok sağlam olan bu ürün, hem kullanan operatörü hem de makineyi koruyan bir duvar gibidir. İş yerlerinin kendi forklift siparişlerini vermesi durumunda özel olarak hazırlanırlar. Birçok farklı boyut ve birçok farklı özelliklere sahip forklift brandası üretilmektedir. Bu boyut ve özelliklere göre de fiyatlar değişmektedir.

Üretimde kullanılan materyaller naylon ve plastik olduğu için ürünün kendisi de çok uygun fiyatlara alınabilen ürünlerdir. Tüm bu çadırların imalat şekli kullanılacak alan ve tüketici taleplerine göre birbirinden farklı üretilmektedir. Büyük sanayi makineleri yardımıyla üretilen bu brandalar daha sonra ise üreticilerin kontrollerinden geçerek müşterilere sunulan materyallerdir.

Üretim safhasında en çok dikkat edilen kriter ise gerilme ve yırtılmalara karşı dayanıklı olmasıdır. Kaliteli fermuar sistemleri ile de bu dayanıklılığa katkıda bulunulmaktadır. Yaklaşık olarak 650 derecelik bir ısıyla yapıştırılır. Sürücü korunmasının yanında makineyi de koruyan bu materyal, forkliftin de temiz kalmasını sağlayarak çalışanlara yardımcı olmaktadır. Brandanın araca monte işlemi yaklaşık olarak 1 saat kadar kısa bir sürede bitirilmektedir.

Forklift Brandası | Forklift Bizim İşimiz

Kullanım Ve Temizlik

Brandalar kullanımı ve temizliği konusunda sizlere zorluk çıkarmayacak ürünlerdir. Piyasada satılan birçok kuru temizleme sıvısı ile branda temizliği hızlı ve pratik bir şekilde sağlanmaktadır.

Brandanın her noktasına kuru temizleme sıvısı sıkılır ve bir temizleme beziyle üstündeki toz ve kirden arındırmak için ön silim işlemi uygulanır. Temizleme bezi kirlendiğinde yenisiyle değiştirilmelidir. Temizlik sıvısıyla ilk işlemin tamamlanmasının ardından sıcak ve sabunlu bir su hazırlanır. Bir fırça yardımıyla bu su sayesinde brandanın tüm kısımları silinir ve ardından soğuk ya da ılık su ile durulama işlemi yapılır.Daha detaylı bilgi almak ve sipariş oluşturmak için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM