İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Fatih Branda Tente

Fatih Branda Tente

Fatih branda tente işletmelerin istekleri doğrultusunda farklı özelliklerde tente ve branda üretiyor. Brandalar ve tenteler bir nesneyi veya bir yeri yağmur, kar veya dolu yağdığında ıslanmasını ve hasar görmesini engellemek, açık alanları her mevsim oturulabilir bir alan haline dönüştürebilmek için kullanılıyor. Aynı zamanda reklam ve tanıtım amacıyla da kullanılan branda ve tenteler dekorasyon amacıyla da tercih […]

Fatih branda tente işletmelerin istekleri doğrultusunda farklı özelliklerde tente ve branda üretiyor. Brandalar ve tenteler bir nesneyi veya bir yeri yağmur, kar veya dolu yağdığında ıslanmasını ve hasar görmesini engellemek, açık alanları her mevsim oturulabilir bir alan haline dönüştürebilmek için kullanılıyor. Aynı zamanda reklam ve tanıtım amacıyla da kullanılan branda ve tenteler dekorasyon amacıyla da tercih edilebiliyor. Tentelerin bazıları brandalardan elde ediliyor. Brandalar ise kalın iplerle dokunan kaliteli kumaşlar kullanılarak üretiliyor.

Branda Nasıl Yapılır?

Fatih branda tente farklı türdeki malzemeler kullanarak branda ve tenteleri müşterilerine sunuyor. Bu brandalar farklı kalitedeki kumaşlardan yapılıyor ancak bu kumaşların ortak özelliği su ve ışık geçirmiyor olmalarıdır. Aynı zamanda kullanılan kumaşlar kalın pamuk iplerle üretildiğinden gramajları ağır oluyor. Bunun nedeni brandaların bazı ürünleri korumak için kullanılıyor olmasıdır. Brandalar kullanılırken hasar alabilir ve tüm dış etkenler direkt olarak brandaları etkileyecektir bu etkilerden dolayı çabuk eskimemeleri ve hasar görmemeleri için brandalar yapılırken kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Tenteler yapılırken de ne kadar kaliteli brandalar kullanılırsa tenteler de o oranda kaliteli oluyor. Brandalarda kullanılan kumaş türlerine akrilik, polyester, jüt ve teflon branda kumaşları olarak sayılabilir. Bu branda kumaşları muşamba formundadır ve örtüldüğü eşyanın korunmasına yardımcı olur.

Otomatik Katlanır Şeffaf Branda Modelleri Ve Fiyatları-Koçer Tente istanbul

Brandalar Nerelerde Kullanılır?

Fatih branda tente kullanılacakları alanlara göre çeşitli modellerde branda ve tenteler üretiliyor. Brandaların kullanım alanları çok geniştir ve hemen hemen her sektörde brandaların kullanıldığını görebiliriz. Bu sektörlere tekstil sektörü, mobilya sektörü, inşaat sektörü, otomotiv sektörünü örnek verebiliriz. Tekstil sektöründe taşıma torbası olarak kullanılan brandalar mobilya sektöründe ise boş duran evlerde mobilyaların toz olmaması için kullanılabilir. İnşaatlarda yapı malzemelerinin üstlerini örtmek için de kullanılan brandalar arabaları korumak için üzerlerine örtülüyor. Brandalar aynı zamanda çadır yapımlarında da kullanılıyor. Özellikle şantiye çadırlarında brandalar çok fazla tercih ediliyor. Plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri gibi ürünlerde de brandaların kullanıldığı görülüyor. Kafe, bahçe ve havuz kenarlarında da brandalara rastlamak mümkün.

Branda Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Brandalar yukarıda bahsedilen kullanım alanlarına göre farklı isimlerle farklı modellerde üretiliyor. Üretilirken kullanılacağı alan ve ne amaçla kullanılacağı göz önünde bulundurularak farklı kalitede malzemeler kullanılıyor. Örneğin inşaat yapı malzemelerinin korunması için kullanılan brandalarda jüt kumaşlar kullanılırken bazı çadırlarda şeffaf brandalar kullanılıyor. Tente ve yelken yapımında da kullanılan brandalara çadır bezi de deniliyor. Branda çeşitlerinden bazılarını sayacak olursak inşaat koruma brandaları, fındık toplama brandaları, yat ve tekne koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, saman koruma brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları olarak sayılabilir. Saman koruma brandaları su ve ışık geçirmeyecek şekilde yapılarak samanların uzun süre bozulmadan saklanabilmesine olanak sağlarken inşaatta kullanılan brandalar ısı izolasyonlu olarak üretiliyor.

Tente Çeşitlerinin Avantajları

Tenteler kullanım alanlarına göre farklı fonksiyonlarda ve şekillerde üretiliyor. Tenteler genellikle kafe, restoran, lokanta veya mağaza gibi yerlerde kullanılıyor. Özellikle kafe ve restoranların açık alanlarını her mevsim kullanılabilir alanlara dönüştürebilmek için tenteler tercih ediliyor. Evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da farklı modellerdeki tenteler kullanılabilir. Bu modellerden bahsedecek olursak mafsallı, körüklü, çift açılır, raylı, kasetli, pergola, sabit tenteleri örnek verebiliriz. Mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılırken körüklü tentelerin yanlara doğru yapılan çıkıntıları sayesinde güneşten korunmak için kullanılıyor. Raylı tenteler daha çok kış bahçelerinde karşımıza çıkıyor.  Bir diğer tente modeli olan pergola tenteler ise evlerin teras ve balkonlarında gördüğümüz ahşaplardan elde edilen tentelerdir. Pergola tentelerin açılıp kapanabilirler olanları olduğu gibi sabit olanları da vardır.

Orhan Branda

Tente ve Branda Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tente ve branda alınırken kullanılacak alanın boyutları göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Ayrıca her branda ve tente her alana uyumlu olmayabilir. Örneğin inşaat sektöründe ısı izolasyonlu tenteler kullanılırken çadırlarda ve tırlarda kullanılan brandalar mum brandası olarak geçen su geçirmeyen türden brandalardır. Çadır yapımında kullanılacak brandalar da aynı şekilde su ve ışık geçirmeyen türden olmalıdır. Tente ve brandaların modellerine bakılarak alınmalıdır. Aynı zamanda kullanılacak alanın rengine ve dekorasyonuna uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM