İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Eyüpsultan Branda Tente

Eyüpsultan Branda Tente

Eyüpsultan branda tente kullandığı kumaşlar ile dayanıklı ve kaliteli brandalar ve tenteler üretiyor. Brandalar eşyaları dış etkenlerden korumak için kullanılırken tenteler açık alanları kötü hava koşullarından korumak için kullanılıyor. Genel olarak ikisi de dış etkilere karşı üretilen ürünlerdir. Brandalar farklı kalitedeki kumaşlardan elde ediliyor ve bu kumaşlar seçilirken brandanın kullanılacağı yer göz önünde bulunduruluyor. Tenteler de […]

Eyüpsultan branda tente kullandığı kumaşlar ile dayanıklı ve kaliteli brandalar ve tenteler üretiyor. Brandalar eşyaları dış etkenlerden korumak için kullanılırken tenteler açık alanları kötü hava koşullarından korumak için kullanılıyor. Genel olarak ikisi de dış etkilere karşı üretilen ürünlerdir. Brandalar farklı kalitedeki kumaşlardan elde ediliyor ve bu kumaşlar seçilirken brandanın kullanılacağı yer göz önünde bulunduruluyor.

Tenteler de brandalar kullanılarak elde ediliyor. Ancak azı tente modelleri isteğe göre farklı maddelerden de üretilebiliyor. Bunlar alüminyum, cam, demir veya ahşap olarak sayılabilir.

Asma germe çadır; Genellikle yaz aylarında kullanılan küçük kamp Çadırlarından Çok farklıdırlar.

Branda Nerelerde Kullanılır?

Eyüpsultan branda tente kullanım alanları çok geniş olan ürünlerdir. Brandalar genel olarak üstüne örtüleceği eşyanın özelliklerine göre üretiliyor. Örneğin inşaat yapı malzemelerini korumak için kullanılan branda ile arabaların üzerlerine örtülen brandaların özellikleri aynı olmuyor. Brandalar birçok sektörde kullanılıyor.

Tekstil sektöründe de taşım torbası olarak kullanılan brandalar aynı zamanda fındık toplarken fındıkların koyulduğu yer olarak da kullanılıyor. Aynı zamanda yat ve teknelerin üzerlerinde de gördüğümüz brandalar çatıların üzerlerini örtmek için de kullanılıyor. Üzerine konulduğu eşyayı dış etkilere karşı koruyan brandalar çadır bezi olarak da biliniyor ve çadır yapımlarında da tercih ediliyor. Plaj ve bahçe şemsiyeleri gibi ürünlerde de karşımıza çıkan brandaların kullanım alanları oldukça geniştir.

Brandaların Üretimi

Eyüpsultan branda tente üretimini belli standartlar çerçevesinde gerçekleştiriyor. Kullanılan her kumaşın farklı bir özelliği var. Su geçirmez, ışık geçirmez veya yanmaz kumaşlardan elde edilen brandaların aynı zamanda üzerlerine mum eriterek de su geçirmez özellikte olmasını sağlıyorlar. Brandalarda kullanılan kumaşlardan bazıları teflon branda kumaşı, jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşlarıdır.

Bu kumaşların ortak özelliği pamuklu iplerden elde edilmelidir ve oldukça kalındırlar. Aynı zamanda ağır da olan brandaların tam koruma sağlayabilmesi için üretilirken özen gösteriliyor. Kumaşlar arasında en fazla kullanılanları polyester ve jüt branda kumaşlarıdır. Bazı işletmeler özel olarak akrilik kumaştan yapılmasını da talep edebiliyorlar.

Yarasa Tente | Şemsiyeci

Branda Çeşitleri

Branda çeşitlerine göre kullanılan farklı kalitedeki kumaşlar ile dayanıklı brandalar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu çeşitler kullanım amaçlarına göre isimlendiriliyor. Bunlardan bazıları mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, inşaat koruma brandaları ve beton koruma brandaları olarak sayılabilir.

Bunların dışında tekstil ve otomotiv sektöründe de kullanılan brandalar tekstillerde taşıma aracı olarak kullanılırken otomotiv sektöründe arabaların üzerlerine örtülerek kullanılır. Mobilya koruma brandaları da boş kalan evlerde veya mobilya dükkânlarında mobilyaların üzerleri toz olmasın diye tercih edilebilir. Bir diğer kullanım ise fındık toplama sırasında toplanılan fındıkların fındık toplama brandalarına koyulmasıdır.

Tente Modelleri

Tenteler de brandalardan yapılan ve farklı modellerde üretilen koruyucu ürünlerdir. Evlerin balkon, bahçe ve teras gibi yerlerinde veya kafe, restoran ve lokantaların açık alanlarında çokça kullanılan tenteler kullanıldıkları mekâna şık bir görünüm sağlarlar. Tente modellerinden kasetli tenteler genellikle bu kafe ve restoranlarda kullanılan şık görüntüsüyle çok tercih edilen bir modeldir. Kapatıldığında yer kaplamaz ve bu yüzden alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir diğer tente modeli ise körüklü tentelerdir ve bu tentelerin özelliği yanlarına doğru yapılan çıkıntılar sayesinde güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Diğer tente modelleri pergola tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler ve mafsallı tenteler olarak sayılabilir. Pergola tenteler daha çok bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarında kullanılırken raylı tenteler ise kış bahçelerinde kullanılıyor. Çift açılır tenteler ise her iki tarafa doğru uzayabildiği için tam koruma sağlar.

Mafsallı tenteler ise mafsal mekanizmaları sayesinde eklemli görüntüsüyle kullanıldığı alana şık bir hava katar. Mafsallı tenteler genel olarak dar alanlarda kullanılırken çift açılır tenteler her boyuttaki alanda kullanıma uygundur. Bunun yanında sabit tenteler de vardır ve bunlar açılır kapanır özellikte olmayan genellikle dükkânların ön kısımlarında kullanılan tentelerdir. İşyerleri dışında evlerin balkonlarında da kullanılan sabit tenteler evlerde kullanım için daha uygun olacaktır.

Tente Özellikleri

Tenteleri sabit, manuel ve otomatik olarak 3’e ayırabilir. Sabit tenteler açılıp kapanamazken manuel ve otomatik tenteler açılma şekilleridir. Otomatik tenteler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilirken manuel tenteler elle açılıp kapatılır.  Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM