İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Esenyurt Branda Tente

Esenyurt Branda Tente

Esenyurt branda tente hem işletmeler hem de bireysel kullanımlar için branda ve tente temin edebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Brandalar ve tenteler genellikle kullanıldığı yeri veya eşyayı dış etkilere karşı korur. Üretilme amacı bu olsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Bazı işletmeler tenteleri dekorasyon için de tercih edebiliyor. Bir diğer kullanım amacı ise yine işletmelerin […]

Esenyurt branda tente hem işletmeler hem de bireysel kullanımlar için branda ve tente temin edebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Brandalar ve tenteler genellikle kullanıldığı yeri veya eşyayı dış etkilere karşı korur. Üretilme amacı bu olsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Bazı işletmeler tenteleri dekorasyon için de tercih edebiliyor.

Bir diğer kullanım amacı ise yine işletmelerin reklam ve tanıtım yapmasıdır. Farklı baskılar kullanılarak reklamını veya tanıtımını yapan işletmeler tenteler sayesinde müşterilerin ilgisini çekiyor. Brandalar yapılırken çok farklı özellikteki malzemeler kullanılıyor. Tenteler de brandalar kullanılarak yapılıyor ancak sadece branda değil ahşap, cam, demir veya alüminyum da kullanılabiliyor.

Pergola Sistemleri – Erdem Çadır

Tente Özellikleri

 Esenyurt branda tente ihtiyacı olanların sipariş verebileceği birçok yerden sadece biridir. Tenteler genellikle kafe ve restoran gibi oturma yerlerinin açık alanlarında tercih ediliyor. İşletmeler bu alanları sadece yaz aylarında değil kış aylarında da değerlendirmek istiyorlar ve bu da tenteler ile mümkün oluyor. Tenteler şekillerine ve fonksiyonlarına göre farklı modellerde üretiliyor. Fonksiyonlarına göre tenteleri açılır kapanır tenteler ve sabit tenteler olarak ikiye ayırabiliriz.

Sabit tenteler açılıp kapanmayan takıldığı yerde şekil değiştirmeden duran tenteler iken açılır kapanır tenteler kendi içinde de farklı çeşitlere sahip. Açılıp kapanma şekillerine göre manuel, otomatik veya motorlu olarak sınıflandırabiliriz. Manuel tenteler elle açılıp kapatılabilirken otomatik tenteler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

Bir diğer model olan motorlu tenteleri tek tuş ile açık kapatmak mümkün. Bazı tenteler de vardır ki bunlar sensörlü olarak üretilir. Yağmur veya kar yağdığında siz olmasanız bile sensörleri sayesinde dış etkiyi anlayıp kendisi açılıp kapanabilir.

Tente Modelleri

Esenyurt branda tente çeşitli özelliklerle ve fonksiyonlarla donatılmış birçok model üretiyor. Tente modellerinden bahsetmek gerekirse en fazla kullanılan model olan kasetli tenteler, kaset şeklindeki görüntüsüyle en şık bulunan tente modelidir. Aynı zamanda kapatıldığında yer kaplamaz. Bir diğer tente olan mafsallı tenteler de güzel görünümüyle özellikle işletmelerde çok fazla tercih edilir.

Mafsal yapısı sayesinde eklemli bir görünümü olan bu tente modeli daha çok dar alanlarda kullanılır. Pergola tenteler de genellikle ahşap veya alüminyumdan elde edilen ve bahçe ve teras gibi yerlerde oldukça fazla kullanılan bir modeldir. Ahşaptan yapılan pergola tenteler çay bahçelerinde kullanılarak doğayla iç içe bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Körüklü tente dediğimiz bir diğer model ise yan taraflarında olan çıkıntılar sayesinde güneş ışınlarından korur. Diğer modeller ise çift açılır tenteler ve raylı tentelerdir. Çift açılır tenteler her iki tarafa da uzanabilen şekliyle dış etkilere karşı yüksek koruma sağlar. Son olarak raylı tenteler de genellikle kış bahçelerinde tercih edilen tente modelidir.

Flat Cassette Awning | Mega Tente Sistemleri İnşaat ve Sanayi Limited Şirketi

Branda Nasıl Yapılır?

Brandalar farklı kalitedeki kumaşlardan elde ediliyor. Bu kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmez özellikte oluyor. Her renk ve desende seçilebilen bu kumaşların çeşitleri polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı ve teflon branda kumaşı olarak sıralanabilir. Bu kumaşlar kalın iplerle dokunur ve bu yüzden ağırlıkları fazladır. Bazı brandalar yapılırken bu kumaşların üzerlerine mum eritilir ve böylece su geçirmez branda elde edilmiş olur. Brandalarda kullanılan kumaşların bazıları yanmaz özellikte de olabilir. İsteğe göre seçilebilen brandalardan birçok ürün elde edilebiliyor. Çadır bezi olarak de bilinen brandalardan şantiye çadırları da yapılıyor. Plaj ve bahçe şemsiyeleri de bu brandalar kullanılarak üretiliyor.

Branda Modelleri

Branda modellerini hangi amaçla kullanıldıklarına göre sınıflandırabiliriz. Bunlar inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, fındık toplama brandaları, saman koruma brandaları ve beton koruma brandalarıdır. Bu brandalar aynı zamanda kalitelerine göre de sınıflandırılmıştır çünkü kullanım alanlarına göre farklı kalitelerde üretilirler. Örneğin mobilya koruma brandaları daha ince yapılıyken inşaat koruma brandaları çok daha kalın kumaşlardan elde ediliyor.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar tekstil sektöründen otomotiv sektörüne birçok alanda kullanılıyor. Fındık toplarken bu brandalar ile fındıklar taşınabiliyor. Tekstillerde taşıma poşeti olarak kullanılan brandalar saman gibi hayvan yemlerinin güneş ve yağmurdan korunması için de tercih ediliyor. İnşaatlarda yapı malzemelerinin korunması da bu brandalar ile sağlanıyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM