İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Esenler Branda Tente

Esenler Branda Tente

Esenler branda tente özellikle kafe ve restoranların tente ihtiyaçlarını karşılamak için farklı modellerde tenteler üretiyor. Bu tenteleri üretirken kendi ürettikleri brandalardan da yaralanıyorlar. Brandalar farklı kalitedeki malzemelerden farklı şekillerde yapılabiliyor. Ancak brandalarda kullanılan kumaşlar çok kaliteli oluyor. Çünkü kullanım alanlarına bakıldığında eşyaların korunması için kullanıldığını görüyoruz. Tam koruma sağlayabilmesi için dayanıklı kumaşların kullanılması gerekiyor. Tenteler de […]

Esenler branda tente özellikle kafe ve restoranların tente ihtiyaçlarını karşılamak için farklı modellerde tenteler üretiyor. Bu tenteleri üretirken kendi ürettikleri brandalardan da yaralanıyorlar. Brandalar farklı kalitedeki malzemelerden farklı şekillerde yapılabiliyor. Ancak brandalarda kullanılan kumaşlar çok kaliteli oluyor.

Çünkü kullanım alanlarına bakıldığında eşyaların korunması için kullanıldığını görüyoruz. Tam koruma sağlayabilmesi için dayanıklı kumaşların kullanılması gerekiyor. Tenteler de aynı şekilde kötü hava koşullarına ve dış etkilere karşı kullanılıyor. Bu ürünler sürekli değiştirilebilen ürünler olmadığı için kullanım sürelerinin uzun olması da kullanılan malzemenin kalitesine bağlıdır.

Burcu Tente – Milas – Bodrum Otomatik Pergole, Tente, Körüklü Yelken, Branda Çeşitleri

Brandaların Özellikleri

Esenler branda tente özellikle branda üretirken kullandığı malzemelerin, brandanın kullanılacağı alana uygun olmasına dikkat ediyor. Branda kumaşları farklı kalite sınıflarına ayrılıyor ve çoğunun ortak özelliği su ve ışık geçirmiyor olmalarıdır. Ancak bazen ihtiyaca göre farklı özellikteki kumaşların kullanılması da gerekebiliyor. Örneğin aleve dayanıklı kumaştan yapılan brandalar talep edilebiliyor. Bu yüzden brandalar yapılırken, talebe göre malzeme kullanılıyor diyebiliriz.

Brandalarda kullanılan bazı kumaşları akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı e teflon branda kumaşı olarak sayabiliriz. Bunlar arasında en fazla kullanılan ise polyester branda kumaşlarıdır. Bunlar kalın pamuklu iplerle dokunan kumaşlardır ve muşambaya benzer görüntüleriyle ağır gramajlıdırlar. Dayanıklı bir kumaş olan polyester branda kumaşı su ve ışık geçirmez özellikte olduğundan her alanda rahatça kullanılabiliyor.

Kütahya Simav Tente Pergola Modelleri | Pergola patio, Pergolalar, Çardak

Branda Kullanım Alanları

Esenler branda tente kullanılacağı alanı göz önünde bulundurarak kumaş seçiyor. Seçilen kumaşların özellikleri brandanın kullanım amacını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Brandaların kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte en fazla tekstil sektörü, otomotiv sektörü, mobilya sektörü ve inşaat sektöründe tercih ediliyor. Tekstil sektöründe dayanıklı brandalar taşıma torbası olarak kullanılıyor ve bu torbalarla kıyafetler taşınıyor.

Özellikle kıyafet depolarında brandalara ihtiyaç çok fazla oluyor. Bunun yanında otomotiv sektöründe de arabaların üzerlerine brandalar örtüldüğünü görüyoruz.  Özellikle dolu yağdığında arabaların üzerine brandalar örtülerek koruma sağlanır. Bir diğer branda kullanımını mobilya sektöründe görmek de mümkün. Özellikle mobilya mağazalarında mobilyaların üzerlerinde brandalar görürüz. Bunlar boş duran mobilyaların toz veya kir olmaması için kullanılır. Son olarak inşaat sektöründe de brandalar inşaattaki yapı malzemelerini korumak için tercih edilebiliyor.

Branda Çeşitleri

Branda çeşitleri, yukarıda bahsedilen kullanım alanlarına göre farklı isimlerle sınıflandırılıyor. Bunlar inşaat koruma brandası, mobilya koruma brandası, yat ve tekne koruma brandası, çatı koruma brandası, fındık toplama brandası, beton koruma brandası, saman koruma brandası olarak sayılabilir.

Yat ve tekneleri de korumak için kullanılan brandalar fındık toplarken de toplama aracı olarak kullanılabiliyor. Saman koruma brandaları da baklagiller kullanılarak yapılan hayvan yemlerinin yağmurdan ve güneşten korunabilmesi için kullanılıyor. İnşaatlarda kullanılan brandalar genellikle ısı izolasyonlu kumaşlardan elde ediliyor.

Tente Kullanım Alanları

Tenteler özellikle kafe, restoran, lokanta ve mağaza gibi yerlerde kötü hava koşullarından ve dış etkilerden korunmak için kullanılıyor. Kafe ve restoranların açık alanlarının her mevsim kullanılabilir olması, tenteler sayesinde mümkün oluyor. Kapalı alanlarda da kullanılan tenteler, kapalı alanların istenildiğinde havalandırılabilmesi için tercih ediliyor.

Aynı zamanda sadece işyerlerinde değil evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da tente kullanıldığını görebiliyoruz. Bu yerlerde yaz kış oturabilmek veya farklı amaçlarla kullanabilmek, yağmurda ıslanmasını veya güneş ışınlarının yansımasını engelleyebilmek için evlere tente takılıyor. Tenteler aynı zamanda bazı dükkânların kapı önlerine de konulabiliyor. Bunun sebebi dükkân önlerine konulan ürünlerin güneşte solmasını veya yağmurda ıslanmasını engellemektir.

Tente Modelleri

Tenteler kullanım alanlarına göre farklı modellerde ve farklı özelliklerde üretiliyor. Tentelerin genel özelliği su ve ışık geçirmez olmalarıdır ki bu özelliğe brandalarda da dikkat çekmiştik. Tentelerin en fazla tercih edilen modelleri kasetli, körüklü, pergola, mafsallı, çift açılır, raylı ve sabit tentelerdir.

Kasetli tenteler en şık görünümlü ve kapandığında en az yer kapayan tente modeliyken körüklü tente modelleri de yan taraflarına yapılan çıkıntıları ile her yönden gelebilecek güneş ışınlarını engelliyor. Çift açılır tenteler ise her iki tarafa uzayabilen başlıkları sayesinde alandan tasarruf etmeyi sağlıyor. Raylı tenteler kış bahçelerinde kullanılırken sabit tenteler de dükkân önlerinde tercih edilebiliyor. Tente ve brandalar hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM