İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Corona Virüs Sedyeleri istanbul

Corona Virüs Sedyeleri istanbul

Coronavirüs, Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde, Huanan pazarı denilen, deniz ürünleri ve diğer hayvanların et satışının yapıldığı yerde ortaya çıkmıştır. Hayvanlardan insanlara bulaşan bu virüs, zatürre vakası şeklinde kendini göstermiş, öncelikle akciğerlerin çalışma sistemini felce uğratarak hasarın düzeyini artırmakta ve insanların boğularak ölmesine sebebiyet veren bir virüstür. Şu ana kadar tespit edilen Corana virüs ailesi […]

Coronavirüs, Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde, Huanan pazarı denilen, deniz ürünleri ve diğer hayvanların et satışının yapıldığı yerde ortaya çıkmıştır. Hayvanlardan insanlara bulaşan bu virüs, zatürre vakası şeklinde kendini göstermiş, öncelikle akciğerlerin çalışma sistemini felce uğratarak hasarın düzeyini artırmakta ve insanların boğularak ölmesine sebebiyet veren bir virüstür. Şu ana kadar tespit edilen Corana virüs ailesi ve alt grupların 33 tane idi, fakat 2019 yılında çıkan bu virüsün bu aileden farklı olarak 3 farklı formunun olduğu ortaya çıkmıştır.

2019 yılında çıktığı için literatürde Covid-19 olarak isimlendirilmiştir. Huanan hayvan pazarından çıktığı bilinen bu virüsün, hayvanlardan insanlara bulaştığı ve insanlardan temas edilen diğer kişilere hızla yayılarak bulaştığı tespit edilmiştir. Çin’de başlayan bu hastalığın insanlar arasında yayılmasıyla birlikte binlerce insan rahatsızlanmış ve bu sayı halen giderek artmaktadır, hastalık neticesinde de binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Özellikle kronik rahatsızlığı olanlar ile bağışıklık sistemi zayıf ve yaşlı insanları daha fazla etkileyen bir virüstür.

Çin’de başlayan bu virüs dünya ülkelerinin çoğunda görülmeye başlamış ve şu an pandemi olarak ifade edilen tüm dünyayı saran salgın olarak halen can almaya devam etmektedir. Corona Virüs Sedyeleri istanbul ilinde firmamız tarafından can kayıplarını minimum düzeye indirmek ve virüsün yayılma etkisini sıfırlayacak şekilde özel olarak sedye üretimi yapmaktadır.

Coronavirüs (Covid-19) İnsanlara Nasıl Bulaşır?

Coronavirüs, insandan insana hızlı bir şekilde yayılmaktadır ve bu yayılmayı kolaylaştıran en etkili yol insanın insana temasıdır. Covid-19, insandan insan solunum yolları hastalıklarına benzer bir şekilde bulaşma prensibine sahiptir. İnsanların ağızlarından, burunlarından çıkan tükürük ve sıvı damlacıklarının saçılması ile yayılmaktadır. Hasta kişi hapşırdığında ya da öksürdüğünde bu virüs o kişinin hemen yakınındaki kişilere bulaşmaktadır. Diğer bir bulaşma yolu ise damlacıkların bulaştığı nesneyi kullanma sonucunda yayılmasıdır. Bu yüzden bulaşama riskini minimum düzeye indirmek için hastaların özel kabinli sedyelerde tedavi edilmesi gerekir.

Coronavirüs (Covid-19) Hastası Nasıl İzole Edilmelidir?

Covid-19, insandan insana hapşırma, öksürme ya da damlacıkların temas ettiği nesne aracılığıyla bulaşmaktadır. Bu yüzden hastaların, diğer insanlara bulaşma riskini minimum düzeye indirecek şekilde izolasyonunun sağlanması gerekir. İzolasyonun tedavi sürecindeki önemi çok büyüktür. Temasın kesilmesi, damlacıkların bulaşmasını azaltmak için özel olarak üretilen medikal ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Hastanın taşınması için özel olarak tasarlanmış negatif basınçlı sedyeler, pozitif basınçlı sedyeler kullanılmaktadır. Corona Virüs Sedyeleri istanbul ilinde faaliyet gösteren firmamız tarafından maksimum izolasyon sağlayacak şekilde tasarlanarak satışı yapılmaktadır.

Coronavirüs (Covid-19) Sedyelerinin Önemi

Ülkemizde de görülen coronavirüs salgını yayılmaktadır. He gün yapılan test sayısı artmakta ve beraberinde de test yapılan insanlar içerisinde pozitif vaka sayıları da artmaktadır. Devlet yetkilileri virüs salgınının yayılmaması için tedbir almakta ve her gün bu tedbirlere ilave önlemlerle salgının önü kesilmeye çalışılmaktadır. Maalesef salgın yayılmakta ve test edilmeyen vatandaşlar içerisinde halen pozitif vakaların olduğu düşünülmektedir. Ülkemiz yurtdışı bağlantılı kişiler ve bunların temas ettiği vatandaşlar için gerekli karantina sürecin başlatmış ve karantinaya alınan insanların sayısında artış devam etmektedir.

Özellikle salgının hasta kimselerin etrafa saçtıkları damlacıklardan kaynaklı ve temas yoluyla bulaştığından, pozitif vakalarda hastaların izole edilmesinin önemi büyüktür. Modern teknoloji imkânlar kullanılarak üretilen sedyeler, bu hastalar için özel olarak tasarlanarak virüsün yayılmasını engelleyecek şekilde üretilmektedir. Corona Virüs Sedyeleri istanbul ilinde hastalar için özel olarak tasarlanarak negatif basınçlı sedye üretimi yapmakta ve firmamız tarafından satış için hizmete sunulmuştur.

Coronavirüs (Covid-19) Sedyelerinin Özellikleri

Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan corona virüsün yayılması, hızla devam etmektedir. Özellikle hastaların tedavi sürecinde maksimum düzeyde izole edilmeleri şarttır. Aksi takdirde pandemi düzeyindeki bu hastalığın yayılması engellenemez, gerek hastanın kendisine olan olumsuz etkileri artacak gerekse de bu hastalarla ilgilenen sağlık personeline de bulaşma riski en üst seviyeye çıkacaktır. Tüm bu detaylara dikkat edilerek firmamız, tüm izolasyon şartları göz önünde bulundurularak özel olarak coronavirüs sedyelerinin üretimini yapıyor ve hastaların tedavi süreçlerinin olumlu yönde seyretmesi için satışını yapmaktadır. Ürettiğimiz bu sedyelerin özellikleri şunlardır:

 • Özel olarak üretilen coronavirüs (covid-19) sedyeleri hava yoluyla bulaşıcı hastalıklara karşı tam bir önlem ve koruma amaçlı olarak dizayn edilmiştir.
 • Hastayı, dış ortamdan tamamen izole edilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Hastaya, temiz havayı ulaştırır ve hastanın ortama vermiş olduğu enfekte hava ise filtreden geçirilmesini sağlayacak mekanizma ile temizlenerek dış ortama verilmektedir.
 • Kişide hastalığın teşhis edilmesi anında yani tanı konulmasıyla beraber hastanın başka sağlık merkezlerine götürülmesi gerekebilir. Bu durumlar için hastanın taşınma sürecinde maksimum koruma sağlayan coronavirüs sedyelerine ihtiyaç duyulur.
 • Taşınma sırasında hastanın düşmemesi için dört tarafında, yanlarındaki mekanizma sayesinde açılır-kapanır özellikteki korkuluklar bulunmaktadır.
 • Hastanın durumuna göre sırt bölgesine zarar vermeyen ve hastanın taşınma sırasında rahatlamasını sağlayan özel kumaş kullanılmıştır.
 • Negatif basınçlı coronavirüs sedye üzerinde yer alan, hastanın dış ortamdan tamamen izole eden özel şeffaf koruyucu tabaka bulunmakta ve hastaya ani müdahale edilmesi gerekliliği ortaya çıktığında üzerindeki gözlerden müdahale edilebilmektedir.

Firmamız, modern teknolojiyi kullanarak dünyayı etkisi altına alan coronavirüs bulaşan insanların dış ortamdan tamamen izole edilmesini sağlayan özel coronavirüs sedyelerin üretimini yaparak satışını gerçekleştirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM