İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Corona Virüs İçin Özel Sedyeler

Corona Virüs İçin Özel Sedyeler

Corona virüs,  bilindiği gibi son zamanlarda ortaya çıkan çok tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. İlk defa Çin’de ortaya çıkıp kısa sürede tüm dünyayı çepeçevre sarmıştır. Hayvanlardan bulaştığı söylenen bu virüs kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almıştır.  Yüz binlerce insanın sağlığını tehdit eden ve ölümcül etkiye sahip corona virüs, insanlara solunum yolu ile bulaşır.  Kısa zamanda çok geniş kitlelere yayıldı. Bu ölümcül mikrop […]

Corona virüs,  bilindiği gibi son zamanlarda ortaya çıkan çok tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. İlk defa Çin’de ortaya çıkıp kısa sürede tüm dünyayı çepeçevre sarmıştır. Hayvanlardan bulaştığı söylenen bu virüs kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almıştır.  Yüz binlerce insanın sağlığını tehdit eden ve ölümcül etkiye sahip corona virüs, insanlara solunum yolu ile bulaşır.  Kısa zamanda çok geniş kitlelere yayıldı. Bu ölümcül mikrop türü her insanda farklı sonuçlara sebep olmaktadır. Özellikle yaşlı dediğimiz ( 60 ve üzeri) insanlar ve bağışıklığı düşük olan,  tansiyon, şeker kalp gibi kronik hastalığı olan insanlarda daha çok etki bırakmaktadır.  Bu tür insanların hastalığa yakalanma riski daha fazladır.

 Hastalık Nasıl Bulaşır?

Corona virüs temas yoluyla bulaşan, hapşırma aksırma, öksürme, sarılma öpüşme gibi temaslarla hızlıca bulaşmaktadır. Corona virüsün belirtileri farklı olmakla beraber, genel olarak ateş, nefes darlığı, öksürük, burun akıntısı, baş ağrısı, nadir de olsa ishal, yorgunluk kırgınlık gibi nezle ve gribe benzer özellikler taşımaktadır. Corona virüs ile nezle ve gribi ayırmak için aşırı ateş, ani ve ani nefes darlığı ön planda olması gerekir. Böyle bir rahatsızlığı olanlar mutlaka doktora başvurulmalıdır. Corona virüsü etkileri her insanda farklı etkilere neden olur. Bu yüzden çoğu insan virüs taşıdığının farkında bile değildir. Çocuk ve gençler corona virüs hastalığını basit bir grip ya da nezle gibi geçirilirken, kronik hastalar hastalarda ölüme bile yol açmaktadır.

Corona Virüsten Nasıl Korunmalı?

Corona virüsten korunmak için öncelikle toplu alanlardan uzak durmak gerekir. Toplu taşıma gibi sürekli kullanılan otobüs, metro, tren, durak park AVM pazar, çarşı gibi yerlerden uzak durulmalı. İhtiyaç dışı dışarıya çıkılmamalıdır. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatler bir süre ertelenmelidir. El hijyenine çok dikkat etmek gerekir. El sıkışma, sarılma, öpüşme tokalaşma gibi hareketlerden kaçınmalıdır. Eller mutlaka sık sık sabunlu su ile yıkanmalı ve ağız burun yüz ve gözlere kesinlikle sürülmemelidir. Corona virüs önemli bir hastalıktır bu hastalığı ciddiye almak gerekir. Çevremizi  bilinçlendirmeli, hem kendi sağlığımız, hem de toplum sağlığı için mutlaka yetkililerin önerileri dikkate alınmalıdır.

Virüs dünyanın hemen her yerine yayılma gösterdi. Özellikle İtalya’da baş edilmez bir duruma gelmiştir. Ve bu ani gelişmeler karşısında hastanelerde medikal ürünlerinin yetersiz kalmasına ve bu medikal ürünlere olan ihtiyacın aniden artmasına neden oldu. Corona virüs için özel sedyeler, özel maske ve eldivenler, hastaları yatırmak için özel oda ve yatak alanlarıyla birlikte yeni hastaneler açılmaya başlandı.

Corona Virüs İçin Özel Sedyeler

Adından anlaşıldığı gibi Corona virüs sedyeleri özel ve donanımlı  bir şekilde üretilen sedyelerdir. Bu tür sedyelerin genel yapıları aynıdır.

Corona Virüs İçin Özel Sedyelerin Genel Özellikleri

Corona virüs gibi bulaşıcı ve tehlikeli olan bu hastalığın çevreye yayılmasını önlemek  amacıyla özel izolasyonlu sedyeler üretilmeye başladı. Bu sedyeler sağlık görevlileri tarafından kullanılan negatif basınçlı enfekte kontaminasyonu hasta sedyeleridir. Corona virüs için özel sedyeler hastayı dış ortamdan tamamen izole eder. Hastanın dışarıyla olan havaya temasını engeller. Sedye içerisindeki hastanın bulaşıcı hastalığı dışarıya bulaşmasını engellemek için özel bir şekilde tasarlanmıştır.

Corona Özel Sedyeler Neden Tercih Edilmelidir?

Bu sedyelerin üst kısmında fermuarlı çadır tarzında  bir tente mevcuttur. Bu fermuarları sayesinde kolayca açılıp kapatılabilir. Hastanın durumu rahatlıkla gözlenebilir. Corona virüs için yapılan bu özel sedyelerde yuvarlak kanallar mevcuttur. (8ya da 10 adettir) Bu özel kanallarda değiştirilebilir eldiven aparatları bölümleri vardır. Bu eldiven aparatları sayesinde hastaya olası bir durumda kolayca müdahale edilebilir. Bu tür sedyeler genellikle şazlıdır ve bu şarj 12 saate kadar dayanıklıdır.

Nakil yapılırken hastanın dikkatlice sabitlenmesi sağlanır. Solunum destek yuvası ve serum bağlantıları tüm tıbbi bağlantılarla uyum sağlanabilecek özellikte üretilmişlerdir. Sedyeler her türlü acil ambulans araçlarıyla uygun ebattadırlar. Corona virüs için özel sedyeler, negatif basıncıdır ve bu negatif basınç sayesinde, hastaya temiz hava verilirken, hastadan gelen enfekte havada filtreden temizlenip dışarıya verilir. Bu sedyeler hastayı dış ortamdan tamamen izole eder. Sedyenin arkasındaki deliklerden temiz hava içeriye alınıp hasta ile buluştuktan sonra çevreye bulaşmaması için filtre çekilip o hava dışarıya aktarılır. Böylelikle mevcut havayla sedye içerisindeki hastanın tamamen izole edilmesi sağlanır.

Sağlık Çalışanları ve Hastalar İçin Özel Sedye

Corona virüs için özel sedyeler sayesinde hem hastaların hem de sağlık çalışanların güvende olmaları sağlanılır. Özel izolasyonlu bu sedyeler hastalığın yayılmasını engellemek için su ve hava geçirmeyen hastayı dış temasla bağlantısını kesen özel yalıtım sistemi ile üretilmiştir. Corona virüs sedyesinin bir diğer özelliği de hava basınç özelliğidir. Bu hava basıncı özelliği sayesinde kendisini virüs ve bakterilerden arındırıp tekrar kullanılabilir bir şekilde getirir. Yani kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Corona virüs için yapılan bu özel sedyeler çok geniş bir donatıma sahiptir. Bu sedyelerin taşınması, kurulumu ve bakımı çok pratik ve kolaydır.

Firmamız tarafından üretilmekte olan  bu özel donanımlı corona virüs sedyeler ile büyük bir titizlikle her türlü hizmeti vermekteyiz. Corana virüs gibi tehlikeli olan bu hastalığa karşı güvende olmak için tam koruma sağlayan sedyelerimiz satışa sunulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM