İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Çift Açılır Tente istanbul

Çift Açılır Tente istanbul

Çift açılır tente, duvara montaj imkânının olmaması ya da yeterli olmaması durumlarında kullanılan, açık havada oturma hissi yaratan, yağmur, kar, güneş gibi etmenleri engelleyen tente modelidir. İstediğiniz ölçülerde 2 metreden 7 metreye kadar olan seçenekleriyle hem hoş bir ambiyans hem de yaz günlerinde gölgelik bir alan oluşturmak için uygun ve kullanışlı bir seçenektir. Kullanım Kolaylığı  […]

Çift açılır tente, duvara montaj imkânının olmaması ya da yeterli olmaması durumlarında kullanılan, açık havada oturma hissi yaratan, yağmur, kar, güneş gibi etmenleri engelleyen tente modelidir. İstediğiniz ölçülerde 2 metreden 7 metreye kadar olan seçenekleriyle hem hoş bir ambiyans hem de yaz günlerinde gölgelik bir alan oluşturmak için uygun ve kullanışlı bir seçenektir.

Kullanım Kolaylığı 

Çift açılır tente, istediğiniz, gerek görülen bir alana konuşlandırarak kullanabileceğiniz, farklı renk ve desenleriyle görünüm olarak şık ve temiz bir hava yaratmak için tercih edilir. 2 tentenin mafsalla birleştirilmesi sonucu oluşturulan bu mekanizma genel olarak elle manuel olarak çalıştırılsa da basit bir motor da takılarak otomatik olarak açılır-kapanır hale getirmek sizin tercihinizdedir.

Dilerseniz tekerlekli, hareket ettirilebilir bir tente seçeneği ile bir de yere monteli, sabit olanları da mevcuttur. Son zamanlarda uzaktan kumanda ile açma ve kapama yapan motor sistemleri de bu tentelere eklenerek daha kolay bir kullanım imkânı sağlanmıştır.

Bu motorlar ise opsiyonel olarak güneş ve yağmur senyörleriyle de desteklenebilmektedir. Bu durumda tentenin hava koşullarına bağlı olarak sizden bağımsız, otomatik olarak açılıp kapanması da sağlanmış olacaktır.

Teknik Bilgiler

Çift açılır tente, ihtiyaç durumlarına göre dizayn edilen, tercihe göre boyut seçilebilen, tekerlek ya da sabit montaj seçenekleri mevcut olan sistemlerdir. Maksimum 7 metreye kadar açılabilen her bir kanat, geniş kullanım alanıyla maksimum gölgelendirme yapabilen, su sızdırmayan malzemesiyle yağmurdan korunabilen alanlar yaratmak için en hızlı çözümlerden biridir.

Kanatların dilerseniz sadece bir kısmını kullanabilir, yer montajı tercih edilmeyen modellerde ise kullanılmaması durumlarında kapatıp istediğiniz yere koyabilirsiniz. İki tente kanadının arasında üstte boş kalan kısımlarda alüminyum yapı malzemesi kullanılarak yağmur suyu aktarımı daha işlevsel hale getirilmiştir.

Çift açılımlı tentelerde 2 tane direk ve bu direklerin arasında bir metrelik bir makas sistemi bulunur. Bu direklerin hareket etmesi için de tabanda bir tabla sistemi mevcuttur. Çatı ve ayaklar ile bağlantı pimleri ve vidaları da paslanmaz INOX malzemelerden üretilmektedir. Yağmur ve kar suyunun dışa aktarımı için kanallar entegre edilmiştir. Kanatlarda 45 dereceye kadar ayarlanabilir şekilde eğilim verilmiştir. En az 5 yıl boyunca güneşte ve rüzgârlı ortamlarda rengi solmayan, su tutmaz ithal akrilik kumaşlardan dizayn edilen bu tentelerin, 100’den fazla renk ve desen seçenekleri de mevcuttur.

Kullanım Alanları

Açılır tente sistemi, birçok kafe, restoran, park, otel ve  evlerin bahçelerinde tercih edilen, en ekonomik çözümlerden biridir. Dış mekân alanlarının en fazla değerlendirdiği seçenek olan çift yöne açılan bu tenteler işletmeler ve özel mülkiyet sahiplerine de birçok avantaj sağlarlar.

Farklı ihtiyaçlara cevap veren, mekânın büyüklüğü ve görünümü ile bağlantılı olarak talep ve ölçülere göre üretilen bu tenteler, güneşin birçok zararlı ışınlarını engellediği gibi olumsuz diğer hava şartlarına karşı da bir bariyer görevi edinmiştir. Bahçeli kafe ve restoranlar bu sistemi tercih ederek müşteriler ilerine hem açık hava hissi verirler hem de herhangi bir olumsuz duruma karşı korunma sağlarlar. Yemek yerken gökyüzünden düşecek herhangi bir maddenin tabağa düşmesi istenen bir durum değildir. İkili muhabbetlerde güneş gözlüğü ile oturup, göz teması kuramamak da hoş bir durum değildir. Ya da tentesiz ve korunaksız bir mekân, yağmurlu ya da güneşli günlerde müşterilerin tercih edeceği bir mekân olamayacaktır.

Günümüzde artık kapalı alanlarda sigara yasakları vardır ve ülkemizde sigara içen sayısı içmeyen sayısından maalesef fazladır. Bu durumlarda işletme sahipleri müşterileri bu ihtiyaçlarını karşılaması için bahçe ya da kapı önüne yönlendirmektedir. Hiçbir müşteri yağmurlu bir günde korunmasız bir alanda ıslanmak istemeyecektir. Tente sisteminin olduğu oturma alanları bu sorunu da ortadan kaldıracaktır.

Özel mülkiyet alanlarının da vazgeçilmezleri arasında bulunan bu tenteler, evlerin bahçeleri ve terasları için de hem ekonomik hem de kullanışlı bir çözüm olacaktır. Bahçede masanızın üstüne yerleştireceğiniz bu tente sizi hem güneş ışıklarından hem de yağmurdan koruyacak, keyifle açık havada oturmanın keyfini sürebileceksiniz. Üstünüze ağaçlardan düşebilecek her türlü yaprak, böcek ve toz tanelerine de maruz kalmanızı engelleyecektir. Çocuk oyun alanları ve havuzlarının üstüne de kullanabileceğiniz bu tenteler, zaman içinde evlerin teraslarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Bizimle İletişime Geçin

Ürünlerimizde kullandığımız kaliteli materyaller ve işçilikle sizlere her zaman en kaliteli ürün ve en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Daha detaylı bilgi edinmek ve siparişinize fiyat bilgisi almak için lütfen firmamızla iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM