İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Çift Açılır Tente Fiyatları

Çift Açılır Tente Fiyatları

Çift açılır tente fiyatları model, tasarım ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Tente, ilk dönemlerde açık alanda bulunan bölgelerin yağmur, güneş ya da rüzgâr gibi olumsuz olabilecek durumlarda koruma amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Bez, kumaş ve su geçirmeyen malzemelerden yapılan tenteler zamanla teknoloji ile birleşerek form değiştirmeye başlamıştır. Daha çok iş yerlerinde kullanılan tenteler zamanla özel kullanım alanları […]

Çift açılır tente fiyatları model, tasarım ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Tente, ilk dönemlerde açık alanda bulunan bölgelerin yağmur, güneş ya da rüzgâr gibi olumsuz olabilecek durumlarda koruma amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Bez, kumaş ve su geçirmeyen malzemelerden yapılan tenteler zamanla teknoloji ile birleşerek form değiştirmeye başlamıştır. Daha çok iş yerlerinde kullanılan tenteler zamanla özel kullanım alanları olan evlerin bahçe ve balkonlarında da tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle katlanabilen, açılıp kapanabilen hem manuel hem de kumanda ile kontrol edilebilen tenteler son dönemin en fazla tercih edilen ürünlerinden biri olmaya başlamıştır.

Çift Açılır Tente Nedir?

Çift açılır tente büyük mekânlar için genellikle tercih edilen tente modelidir. Bu modelin en önemli özelliği konumlandırıldığı nokta da iki yöne de açılabilmesidir. Aynı anda iki yönlü kullanılabileceği gibi tek yönlü de kullanılabilir. Çift açılır tente de farklı modeller ve kumaşlardan üretim yapılır. Görünüm sırasında çift açılır tentenin bir den fazla mafsallı tentenin yan yana konumlandırılmış olduğu izlenimi olabilir ancak birden fazla yan yana konumlandırılan çift açılır tentenin geniş alanları kapatabileceği unutulmamalıdır. Çift açılır tente fiyatları ise kumandalı, manuel, sensörlü ya da kullanılan kumaşa göre değişkenlik gösterecektir.

Çift Açılır Tentenin Kullanım Alanları

Tente kullanımı özellikle son dönemlerde içerde sigara aşağının asal hale gelmesiyle arttı. Kapalı alanda sigara kullanımın yasak olduğu mekânlarda sigara kullanan müşteriler için açık alanlar yaratılmaya başladı. Bu açık alanlarda yağmur, rüzgâr, güneş gibi hava koşullarına karşı korunmak için tente kullanımı tercih edilir. Kullanım alanları çay bahçesi, kafeler, restoranlar, parklar ve toplu kullanım alanlarında tente sistemleri yer alır. Tente kullanımın avantajı açık alanlarda zaman geçirmeyi isteyen kişileri hedef alır. Tentenin su geçirmez özelliği yağmurlu havaları, güneşi engellemesiyle de sıcak havalarda gölgelik alanlar yaratır.

Çift Açılır Tente Yapımı

Çift açılır tente ütün denilen, alt kısımda iki direği bulunan ve farklı iki direk üzerinde konumlandırılarak açılabilecek şekilde üretilir. Tenteler bu iki direğin üzerine yerleştirilerek yapılır. Çift açılır tentelerde iki model vardır. Bunlardan biri manueldir çift açılır tente modelidir. Tenteyi açmak istediğinizde bir kol yardımı ile tenteyi istediğiniz uzunlukta açabilirsiniz. İhtiyaca göre yarı ya da tam açabilirsiniz. Diğer modeli ise otomasyon sitemi ile üretilen çift açılır tentedir. Bu tente modelinde uzaktan hareket ettirilebilen kumanda, rüzgârgülü ile çalışan ve güneş sensörü ile açılan tente modelleri vardır. Kumandalı üretilen tente modelleri uzaktan kontrol edilirken rüzgârgülü ve güneş sensörü bulunan tenteler hava durumuna göre açılır ya da kapanır.

Çift Açılır Tente Fiyatları Nelerdir?

Çift açılır tente fiyatları farklı özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu yüzden fiyat araştırması yapılırken dikkatli olunmalıdır. Açık mekânlar, balkon, teras, villa ve çiftlik gibi alanlarda tercih edilen çift açılır tente fiyatında üretim modeli ve kumaş kullanımı etkilidir. Eğer manuel tente tercih edilecek ise fiyatlar daha uygun aralıklarda belirlenir. Otomasyon özelliği ile üretilen tente fiyatları ise daha çok ticari mekânlarda kullanılır. Uzaktan kumandalı tentelerin fiyatları ise güneş sensörü ve rüzgârgülü sistemine göre daha farklı fiyatlandırmaları olacaktır. Fiyatları belirleyen bir diğer etken ise kullanılan malzemedir. Kumaşların su geçirmez ve ışık geçirmez özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Bu temel özelliklerin yanı sıra özel tasarımlar da fiyatlarda artış sağlar. En kaliteli çift açılır tente modeli ve fiyatları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM