İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Ceset Torbası Fiyatı istanbul

Ceset Torbası Fiyatı istanbul

Hayatını kaybeden, bebek, çocuk, yetişkinler için farklı ebatlarda (mini, orta, battal) olmak üzere üretilen medikal ürünlere ceset torbası denmektedir. Ceset torbası, sağlık kuruluşları, belediyeler olmak üzere kamu kurumları ve tüzel kişiliğe sahip işletmelerde kullanılan medikal bir üründür. Sağlık Bakanlığı, belediyeler, özel sağlık kuruluşları tarafından binlerce ceset torbası toptan olarak satın alınmaktadır. Vefat eden insanların konulacağı […]

Hayatını kaybeden, bebek, çocuk, yetişkinler için farklı ebatlarda (mini, orta, battal) olmak üzere üretilen medikal ürünlere ceset torbası denmektedir. Ceset torbası, sağlık kuruluşları, belediyeler olmak üzere kamu kurumları ve tüzel kişiliğe sahip işletmelerde kullanılan medikal bir üründür. Sağlık Bakanlığı, belediyeler, özel sağlık kuruluşları tarafından binlerce ceset torbası toptan olarak satın alınmaktadır. Vefat eden insanların konulacağı ceset torbalarının, belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Örneğin belli ağırlığı taşıyabilecek malzemelerden imal edilmesi gerekir. Ceset torbaları çift başlı fermuarlı olarak, farklı renk ve kalitedeki kumaşlardan üretimi yapılabilmektedir. Ceset torbası fiyatı istanbul ilinde faaliyet gösteren firmamızdan farklı özelikteki ve kalitede üretilen fiyatlarda bulmanız mümkündür.

Kimler Ceset Torbası Satın Alır?

Ülkemizde farklı birimlerde, hayatını kaybedenler için kullanılan ceset torbaları gerek bireysel gerekse de kamu ya da tüzel kişiliğe sahip birimler satın almaktadır. Ceset torbası alımı yapan yerler şunlardır;

 • Sağlık Bakanlığı
 • Emniyet Genel Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlükleri
 • Jandarma Genel Komutanlığı ve İl jandarma Komutanlıkları
 • Belediyeler,
 • Hastaneler,
 • Özel Sağlık Kuruluşları
 • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve İllerde Teşkilatlanan AFAD
 • Bireysel olmak üzere kamu kurumları, tüzel kişiliğe sahip özel sağlık birimleri ve kişisel olarak satın alınmaktadır.

Ceset Torbasının İhtiyaç Duyulduğu Alanlar

Deprem, sel felaketleri gibi doğal afetlerde, trafik kazalarında, yangınlarda, salgın gibi durumlarda vefat eden insanlar için çok sayıda ceset torbasına ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle depremlerde ve salgınlarda birçok insan hayatını kaybetmektedir. Dünyada farklı zamanlarda birçok salgın hastalıktan dolayı binlerce insan ölmüştür. 2003 yılında SARS ve 2012 Eylül ayında MERS virüsü ve 2019 Aralık ayında ise covid-19 olarak isimlendirilen corona virüsten dolayı binlerce insan hayatını kaybetmiştir.

Coronavirüs salgınının etkileri halen devam etmekte ve dünya ülkelerinin birçoğunda görülmüş ve bu virüsle mücadelede birçok ülke yetersiz kalmıştır. İnsanlar çaresiz bir durumda bu salgına teslim olmuş ve salgıda can almaya devam etmektedir.

Pandemi olarak salgının her yere yayılması ve bu hastalıkların en çok yayılma sebebi ise hastaların ağızlarından burunlarından öksürme ya da hapşırmak suretiyle sıvı damlacıkların hastaya yakın mesafedeki kişilere temas etmesi sonucu ya da sıvı damlacıklarının sirayet ettiği eşyalar, nesnelere dokunulmak suretiyle yayılmaktadır. Bu tür hastalıklara karşı etkin mücadele yöntemi ise maksimum seviyede izolasyonun sağlanarak insanlarla temasın engellenmesidir.

Sadece salgın, hastalarla bulaşmamaktadır. Hastalıktan dolayı hayatını kaybeden insanların cesetlerinden de bulaşmaktadır. Bu yüzden vefat eden insanların da izole edilmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Cesetlerin, kaliteli ve maksimum koruma sağlayan, sıvı sızdırmayan nitelikteki ceset torbalarına konması gerekmektedir.

Ceset Torbasının Özellikleri

Salgınlarda, kazlarda, afetlerde vefat eden insanların konulduğu ceset torbalarının kaliteli olması önemlidir. Örneğin, kazalarda vefat eden ya da cinayete kurban giden kişilerin konulduğu ceset torbalarının koku ve sıvı sızdırmaması gerekir. Salgın hastalıklarda ise ölüme sebebiyet veren virüsün cesedi taşıyan insanlara bulaşmamasını sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bu açıdan bakıldığında ceset torbalarının belli özelliklere sahip olması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.  Ceset torbalarının özellikleri şunlardır:

 • Ceset torbaları farklı ebatlarda olmak üzere üretilmiştir.
 • Kullanılan kumaşlar, kaliteli vinleks ve nonvomen malzemeleri kullanılarak üretilmiştir.
 • Sıvı ve su sızdırmayan niteliktedirler.
 • Cesedin rahat taşınabilmesi için tutma kolları bulunmaktadır.
 • Çift başlı Fermuarlı ve farklı renklerde modelleri bulunmaktadır.
 • Bebek, çocuk, yetişkin olmak üzere farklı boylarda ve abatlarda üretilen ceset torbalarının içindeki cesedi taşıyabilecek sağlamlıkta üretimi yapılmaktadır.
 • Ceset torbası tek parçadır ve kenarları dikişsiz olarak üretilmektedir.
 • Kimlik bilgilerinin yazılabilmesi ya da aparatların konulması için şeffaf bölmeler mevcuttur.
 • İsteğe bağlı olarak logo basımı yapılabilmekte ve farklı renklerde olmak üzere üretimi yapılmaktadır.

Afet ve ya da salgınlarda vefat eden insanların konulması için toptan alım yapmak isteyenler için ceset torbası fiyat istanbul ilinde faaliyet gösteren firmamızdan gerekli bilgileri alıp, temin edebilirsiniz.

Toptan Alım İçin Başvurulacak Firma

Özellikle afetlerde ve salgın hastalıklarda çok sayıda kişinin vefat emesi durumunda ceset torbalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda hastanelerde de vefat eden insanların konulması için kurumlar, özel sağlık kuruluşları ceset torbası satın almak durumundadırlar. Ceset torbası üretimi yapan firmamı, talebe göre farklı renk ve kalitede olmak üzere ceset torbası tasarı yapmaktadır.

Kamu ya da özel kurumların isteğine göre ceset torbasının üzerinde kimlik bilgilerinin asılacağı özel tası ya da logo isteyebilmektedir. Bu durumlarda firmamız, istenilen özellikteki ceset torbalarını üretimini yaparak satışa hazır hale getirmektedir. Kalite standartlarına uygun özellikte ve kalitedeki kumaş kullanarak üretimini yaptığımız ceset torbalarını, istenilen ebatlarda ve boylarda olmak üzere farklı renk seçenekleriyle talep eden kuruma teslim etmek üzere üretimini gerçekleştiriyoruz.

Çocuk ceset torbalarında, taşıma işleminin yapılması için 4 adet taşıma kulpu ve yetişkinler için kullanılan ceset torbalarında ise taşıma işlemi için 6 adet taşıma kulpu olacak şekilde üretmekteyiz. Fiyatlarımız abartılı olmayıp, ucuzluk ve kalite beraber sunulmaktadır. Ceset torbası fiyat istanbul ilinde satış yapan firmalar içerisinde en ideal oranlarda satışa sunulmaktadır. Firmamız, yılların tecrübesi ve son teknoloji makineleri kullanarak en ideal fiyatlarda yüksek kaliteyi bir araya getirerek hizmet etmektedir. Firmamıza web adresimiz üzerinden ya da telefonla irtibat kurarak ceset torbası siparişinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM