İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Çekmeköy Branda Tente

Çekmeköy Branda Tente

Çekmeköy branda tente işyerlerinin ve evlerin tente ve branda ihtiyacını karşılıyor. Tenteler, özellikle kış aylarında yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava koşullarından korunmak veya yaz aylarında güneş ışınlarının gelmesini engellemek için kullanılırken brandalar bazı eşyaları koruma amacıyla üzerlerinin örtülmesi için kullanılır. Brandaların tam koruma sağlayabilmesi için yüksek kalitedeki kumaşlardan elde edilir ve bu brandalar bazı […]

Çekmeköy branda tente işyerlerinin ve evlerin tente ve branda ihtiyacını karşılıyor. Tenteler, özellikle kış aylarında yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava koşullarından korunmak veya yaz aylarında güneş ışınlarının gelmesini engellemek için kullanılırken brandalar bazı eşyaları koruma amacıyla üzerlerinin örtülmesi için kullanılır.

Brandaların tam koruma sağlayabilmesi için yüksek kalitedeki kumaşlardan elde edilir ve bu brandalar bazı tente modellerinde de kullanılır. Her tente kumaştan yapılmaz ancak bu kumaşlar su ve ışık geçirmez oldukları için tentelerin de kullanım amacına uyuyor. Tenteler kumaşın yanında alüminyum, ahşap, cam veya demirden de üretilebiliyor.

Korkmaz Çadır Branda Tente Pergole Sistemleri | Ana Sayfa

Tente Modelleri

Çekmeköy branda tente farklı fonksiyonlarda ve şekillerde tente üretiyor. Bazı tenteler görünümlerinin estetik açıdan şık olması nedeniyle de tercih edilebiliyor. Bu tente modeline kasetli tenteleri örnek verebiliriz. Kapandığında çok az yer kaplayan ve çok şık görünen kasetli tenteler dekorasyon amacıyla da kullanılabiliyor.

Bunun yanında diğer tente modelleri körüklü tenteler, çift açılır tenteler, pergola tenteler, sunroof tenteler, mafsallı tenteler ve sabit tentelerdir. Körüklü tenteler yan taraflarının çıkıntılı olması sayesinde güneşe karşı koruma sağladığından kafe ve restoranlarda kullanılan bir modeldir ve aynı zamanda ortama şık bir hava katar. Bir diğer tente modeli olan pergola tenteler genellikle ahşap detaylı olmakla birlikte su ve ışık geçirmez kumaşlarla elde edilen brandalar kullanılarak yapılır. Pergola tenteler özellikle balkon ve teras gibi evlerin açık oturma alanlarında kullanılır.

Bir diğer tente modeli olan mafsallı tenteler eklem görünümlü tentelerdir ve diğer tente modellerine göre daha dar alanlarda kullanılır. Bu dar alanlara küçük kafe ve büfeleri örnek verebiliriz. Sabit tenteler ise açılıp kapanma özelliği olmayan ve özellikle dükkanların önlerinde kullanılan tente modelidir. Diğer bazı tente modelleri sabit olarak yapılır. Özellikle evlerin balkon ve teras gibi açık alanlarında sabit tenteler kullanılır çünkü maliyetleri diğer tentelere göre daha düşüktür.

Tente Kullanım Alanları

Çekmeköy tente branda tentelerin kullanım alanlarına göre farklı tente modellerini piyasaya sunuyor. Her tente modeli her alanda kullanıma uygun olmayabilir nacak tenteler genellikle kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açık alanlarını dış etkiler karşı korumak için kullanılıyor. İşletmelerin yanında evlerin balkon, bahçe ve teras gibi yerlerinde de branda ve tente kullanıldığı görülüyor.

Bu yüzden günümüzde tente ve brandalara olan ihtiyaç artmış ve eskisine göre çok daha fazla talep edilen ürünler haline gelmiştir. Tentelerin modellerine göre kullanım alanlarından bahsedecek olursak pergola tenteler daha çok teras ve balkon gibi yerlerde kullanılırken çift açılır tenteler alandan tasarruf etmek istenilen mekanlarda kullanılır.

Bunun yanında kasetli tenteler her yerde kullanıma uygun olmasıyla birlikte genellikle şık görünümü nedeniyle işyerlerinde kullanımı tercih ediliyor. Evlerde daha çok sabit tenteler tercih edilirken balkonlarda körüklü tenteler de kullanılabilir. Körüklü tenteler özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından tam koruma sağlıyor ve kademeleri ayarlanabiliyor.

Kağıthane Tenteci -istanbul Tente Tamir ve Branda Sistemleri Fiyatları

Branda Çeşitleri

Brandalar birçok sektörde kullanılıyor. Bu sektörlere otomotiv sektörü, tekstil sektörü, inşaat sektörü, mobilya sektörü örnek verilebilir. Brandaları kullanıldıkları alanlara göre sınıflara ayırırsak bunlar inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, fındık toplama brandaları, saman koruma brandaları ve mobilya koruma brandalarıdır.

Brandalar Nasıl Kullanılır?

Brandaların modellerine göre nasıl kullanıldıklarından bahsedecek olursak ise tekstil sektöründe brandaların taşıma torbası olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. İnşaat sektöründe ise inşaat yapı malzemelerinin üstlerinin örtülmesi için özel brandalar kullanılır. Mobilya koruma brandaları ise kullanılmayan evlerde veya mobilya işletmelerinde mobilyaların korunması için üzerlerine örtülerek kullanılıyor. Fındık toplama brandaları da fındık toplarken bir araç olarak kullanılarak fındıklar bu brandalar ile saklanıyor. Saman koruma brandaları da hayvan yemlerinin su ve ışık geçirmeyen bir alanda korunması için özel brandalar tercih ediliyor.

Branda Neyden Yapılıyor?

Brandalar kullanım amaçlarına göre farklı özellikteki kumaşlardan yapılır. Ancak bu kumaşlar genellikle kalın ve dayanıklı iplerle dokunur. Su ve ışık geçirmez kumaşlar da kullanılarak yapılan brandalar aynı zamanda yanmaz özellikte de olabiliyor. Brandalarda en fazla kullanılan kumaş çeşitleri polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı ve teflon branda kumaşıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM