İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Çatalca Branda Tente

Çatalca Branda Tente

Çatalca branda tente genellikle çay bahçeleri, kafe, restoran, kumsallar ve yağmur ve güneşten korunması istenen diğer tüm açık alanlarda kullanılıyor. Branda ve tenteler talebe göre farklı modellerde farklı kalitedeki kumaşlar kullanılarak üretiliyor. Brandalar birçok farklı kumaştan elde edilebiliyor ve bu kumaşlar farklı özelliklerde oluyor. Örneğin su geçirmeyen, ışık geçirmeyen, yanmayan kumaşlardan yapılan brandalar vardır. Bu üretilen […]

Çatalca branda tente genellikle çay bahçeleri, kafe, restoran, kumsallar ve yağmur ve güneşten korunması istenen diğer tüm açık alanlarda kullanılıyor. Branda ve tenteler talebe göre farklı modellerde farklı kalitedeki kumaşlar kullanılarak üretiliyor.

Brandalar birçok farklı kumaştan elde edilebiliyor ve bu kumaşlar farklı özelliklerde oluyor. Örneğin su geçirmeyen, ışık geçirmeyen, yanmayan kumaşlardan yapılan brandalar vardır. Bu üretilen brandalar kullanılarak ise tenteler elde ediliyor. Tenteler de açılı kapanma şekillerine, boyutlarına veya görünümlerine göre farklı modellerde üretiliyor.

AKÖZ Branda Tente ve ÇadırTente Gosb I Gebze Tente Modelleri I Gebze Tente Fiyatları

Branda Üretimi

Çatalca branda tente kullandığı kaliteli kumaşlar sayesinde dayanıklı ürünler ortaya çıkarıyor. Brandalar yapılırken kullanılan kumaşlar kalın ve pamuklu ipler kullanılıyor. Bu yüzden brandalar muşambaya benzer bir görünüme sahip oluyor. Çok kalın ve dayanıklı olan bu brandalar üzerine konuldukları eşya için tam koruma sağlıyor ve uzun süre kullanılabiliyor.

Brandalarda kullanılan kumaşlar kalitelerine göre polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı olarak sayılabilir. Sadece bunlarla sınırlı değil, aynı zamanda farklı özellikte kumaşlar da isteğe ve ihtiyaca göre kullanılabiliyor. Brandaların asma germe şeklinde olanları da vardır ve bunlara membran sistemleri denir.

Branda kumaşları genellikle su ve ışık geçirmez özelliktedir ve her mevsim kullanılabilir. Brandalarda kullanılan bezlere çadır bez de denir ve bu bezler tente, çadır, yelken veya kayış yapımında da tercih edilir.

Branda Çeşitleri

Çatalca branda tente diğer tüm üretim yapan yerler gibi branda çeşitlerini kullanıldıkları alanlara göre sınıflandırıyor. Brandaların farklı özellikte kumaşlardan yapıldığını söylemiştik. Bu özelliklere göre de farklı modeller farklı kullanım alanlarına sahip. Brandalar kullanıldıkları yerlere göre inşaat koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, saman koruma brandaları, beton koruma brandaları olarak sıralanabilir.

Branda Kullanım Alanları

Branda kullanım alanlarına çeşitlerine göre sırasıyla açıklayacak olursak ilk olarak inşaat koruma brandaları, inşaatlarda yapı malzemelerinin üstlerini örtmek ve dış etkilere karşı korumak için kullanılır. Yat ve teknelerin üzerlerine de kötü hava koşullarından korumak için yat ve tekne koruma brandaları örtülür.

Bir diğer branda çeşidi olan mobilya koruma brandaları ise uzun süre boş bırakılan evlerde veya mobilya dükkânlarında mobilyaların toz olmaması için kullanılır. Çatı koruma brandaları çatını ıslanmasını engelleyerek zamanla çürümesini engeller. Saman koruma brandaları ise baklagiller veya buğdaygillerden yapılan hayvan yemlerinin güneşten veya yağmurdan korunması için kullanılır.

Genellikle şeffaf brandalardır, su ve ışık geçirmez özelliktedirler. Beton koruma brandaları da genellikle betonların üzerlerine örtülen ısı izolasyonlu brandalardır. Diğer kullanım alanlarında ise tekstil sektörü vardır. Tekstillerde bu brandalar taşıma torbaları olarak kullanılır. Otomotiv sektöründe de gördüğümüz brandalar dolu yağdığında arabaların üzerlerine örtülerek koruma sağlar.

 

Tente Çeşitleri

Tenteler de aynı brandalar gibi kullanım alanlarına göre farklı modellerde üretiliyor. Bu modellerden en fazla tercih edilenleri mafsallı tenteler, kasetli tenteler, körüklü tenteler, pergola tenteler, çift açılır tenteler, sabit tenteler ve raylı tenteler olarak sayılabilir. Bu tentelerin hepsi farklı görünümlerde, farklı alanlarda kullanılır.

Aynı zamanda bu tentelerin açılıp kapanma şekilleri de farklı olabilir. Sabit tenteler açılıp kapanır özellikte değilken diğer tente modellerinin bazıları manuel bazılar da otomatik veya motorlu olabiliyor. Manuel tenteler daha geniş, hareket kabiliyetinin yüksek olduğu terlerde kullanılırken, özellikle kafe ve restoranlarda otomatik veya motorlu tenteler kullanılır ve bu tenteler tek tuşla açılıp kapatılabilir.

TENTE MODELLERİ – Avrupa Branda

Tente Kullanım Alanları

Tenteler modellerine göre farklı kullanım alanlarına sahiptirler. Mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılır ve eklemli görüntüsüyle şık bir hava katar. Körüklü tenteler yan taraflarına doğru yapılan uzantıları sayesinde güneş ışınlarına karşı koruma sağlar ve bu uzantıları ayarlanabilir olduğundan kafe ve restoranlarda en fazla tercih edilen tente modellerinden biridir.

Kasetli tenteler de az yer kaplaması ve güzel görünümüyle yine restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılır. Pergola tenteler de genellikle ahşap kullanılarak yapılır ve özellikle evlerin teras, balkon ve bahçe gibi alanlarında tercih edilir.  Son olarak raylı tenteler ise kış bahçelerinde çok tercih edilen bir tente modelidir tenteler genel olarak kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik, çay bahçeleri, havuz başları, kış bahçeleri gibi yerlerde karşımıza çıkar. Tente kullanımı ile ilgili tüm bilgileri firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM