İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Çadır Şemsiye Fiyatları istanbul

Çadır Şemsiye Fiyatları istanbul

Şemsiye, hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılan bir üründür. Kışın yağmurdan ge kardan, yaz aylarında ise güneşten korunmak amacı ile kullanılan bir çeşit aksesuardır. Çadır Şemsiye fiyatları istanbul ise şemsiye modeline göre, şemsiyenin üretildiği kumaş türüne göre ve şemsiyenin ebadına göre farklılık gösterir. Renk seçeneği arttığı zamanlarda da şemsiyenin fiyatında bir artış görülür. […]

Şemsiye, hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılan bir üründür. Kışın yağmurdan ge kardan, yaz aylarında ise güneşten korunmak amacı ile kullanılan bir çeşit aksesuardır. Çadır Şemsiye fiyatları istanbul ise şemsiye modeline göre, şemsiyenin üretildiği kumaş türüne göre ve şemsiyenin ebadına göre farklılık gösterir. Renk seçeneği arttığı zamanlarda da şemsiyenin fiyatında bir artış görülür. Yaz aylarında güneşi çekmemesi açısından daha çok açık renk tonlarında şemsiye tercih edilir. Şemsiyenin fiyatını etkileyen en önemli kriter üretildiği markadır. Marka şemsiyeler kaliteli olduğu için her zaman daha maliyetlidir.

Günümüzde bin bir çeşitte üretilen şemsiye modeli vardır. Cep şemsiye, bastonlu şemsiye, plaj şemsiyesi, kafe şemsiyesi, restoran şemsiyesi gibi farklı modeller bulunur. Kullanım alanına göre isimlendirilir ve günlük kullanımlarda daha çok cep şemsiye tercih edilir çünkü taşınma bakımından daha rahattır. Çadır şemsiye ise plaj şemsiyesi ile çok benzerlik gösterir ve genelde kamp yerlerinde kullanılır.

Çadır Şemsiye Kumaşının Özellikleri

Çadır şemsiye kumaşı iki farklı tipten oluşur. Bir tanesi polyester kumaş, diğeri pamuklu kumaştır. Yerli üretim şemsiyelerde genelde polyester kumaş kullanılır. İthal şemsiyelerde ise genelde pamuklu ve akrilik kumaş tercih edilir. Pamuklu kumaş olan şemsiyeler dayanıklı olduğu için açık alanlarda daha sık kullanılır. Özellikle bahçe, park, balkon gibi açık ortamlarda kullanıma gayet uygundur. Pamuklu kumaştan üretilen şemsiyelerin en iyi avantajı su geçirmez özelliğe sahip olmasıdır. Böylece kış aylarında kullanıcılarına büyük bir konfor sağlar.

Pamuklu kumaştan üretilen şemsiyeler aynı zamanda bulunduğu ortama serinlik sağlar. Bu da demek oluyor ki bu şemsiyeleri kullanmak yaz ayında da ekstra avantaj sağlıyor. Güneş ışınlarını önleyici bir özelliği olduğu için bu kumaşların altında yazın tadını çıkarmak mümkün oluyor. Polyester kumaştan üretilen şemsiyeler ise su geçirmez özelliğe sahip oluyor ve neredeyse pamuklu kumaşlar ile aynı özellikleri taşıyor. Her iki kumaşta da farklı renk seçenekleri bulunuyor ve uzun yıllar kullanılsa da rengini her zaman korumayı başarıyor.

Çadır Şemsiyelerinde Fiyat Kriteri

Çadır şemsiye fiyatları istanbul konusunda şemsiye de kullanılan kumaş fiyat belirleme konusunda büyük rol oynuyor. Çadır şemsiyelerin kumaş seçimini yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Şemsiyenin kullanılacağı alan, kumaşta kullanılacak renk seçeneği ve şemsiyenin boyutu gibi etkenler kumaş seçimi yapmakta yardımcı olabilir. Ancak şöyle bir durum var ki polyester kumaşlar pamuklu kumaşlara göre daha dayanıklı oluyor ve polyester kumaşlar pamuklu kumaşlara göre bir nebze daha pahalı oluyor.

Çadır şemsiyelerinde kullanılan her iki kumaşında temizliği son derece basittir. Üstünden su tutarak ya da nemli bir bez ile silerek temizlik işlemi gerçekleştirilebilir. Güneş ışınlarına karşı da yağmura karşı da kumaşlarda renk akıtma gibi bir sıkıntı ortaya çıkmaz.  Ancak dikkat edilmeli ki şemsiyenin temizliği yapılırken sıcak su kesinlikle kullanılmamalı ve mümkünse geceleri şemsiye kapalı tutulmalıdır. Akşamlarında bir sıkıntı çıkmaması için şemsiye depolanma esnasında dik olarak yerleştirilmelidir.

Şemsiye Modelleri

Şemsiye modelleri bidonlu ve bidonsuz olmak üzere iki grupta incelenir. Yerleşimi kolay olduğu için bidonlu şemsiye modelleri daha çok tercih edilir. Rüzgârlı havalarda ve dışarıdan gelen darbelere karşı bidonun devrilmemesi için içerisine su, kum ya da taş doldurulması akıllıca bir fikir olabilir. Bidonsuz şemsiye modelleri ise kuma gömülerek ya da etrafını sağlam ve ağır eşyalar ile sararak kullanılabilir. Aynı zamanda masaların üzerinde bulunan orta deliklere takılarak kullanılan bidonsuz şemsiye modelleri mevcuttur. Sizler de çadır şemsiyesi almak istiyorsanız çadır şemsiye fiyatları istanbul firmasını inceleyebilir ve firmamızdan şemsiye satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM