İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Büyükçekmece Branda Tente

Büyükçekmece Branda Tente

Büyükçekmece branda tente farklı özellikte ve kalitede kumaşlardan elde ettiği brandalar ile işletmelerin branda ve tente ihtiyaçlarını karşılıyor. Brandalar yerli kumaşlardan üretilebildiği gibi ithal kumaşlardan da üretilebiliyor. Aynı zamanda bu brandalardan tenteler de imal edilebiliyor. Branda ve tenteler genellikle kötü hava koşullarından korunmak için kullanılsa da bazı işletmeler bunları dekorasyon amacıyla da kullanma yoluna gidebiliyorlar. Brandalar […]

Büyükçekmece branda tente farklı özellikte ve kalitede kumaşlardan elde ettiği brandalar ile işletmelerin branda ve tente ihtiyaçlarını karşılıyor. Brandalar yerli kumaşlardan üretilebildiği gibi ithal kumaşlardan da üretilebiliyor. Aynı zamanda bu brandalardan tenteler de imal edilebiliyor.

Branda ve tenteler genellikle kötü hava koşullarından korunmak için kullanılsa da bazı işletmeler bunları dekorasyon amacıyla da kullanma yoluna gidebiliyorlar. Brandalar örtüldükleri eşyayı dış etkilere karşı korurken tenteler açık alanların üzerlerine yaptırılarak bu alanlarda hem gölgelik bir ortam sağlıyor hem de kötü hava koşullarından koruyor. İşletmeler bu tente ve brandaların üzerlerine reklamlarını ve tanıtımlarını bastırarak bu branda ve tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla da kullanabiliyor. Tenteler ve brandalar istenilen renkte ve desende üretilebiliyor.

Branda Tente Pergola Uygun Fiyatlar - Brandacı Tenteci

Tente ve Branda Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyükçekmece branda tente yaparken kullanılacağı mekâna uyumlu olarak üretim gerçekleştiriyor. Branda ve tenteler alınmadan önce mekân gezilmeli ve özelliklerine bakılmalıdır. Bu özelliklerden en önemlisi mekânın boyutudur. Kullanılacak mekân ile uyumlu formatta alınacak tenteler işyerinizi güvenli ve konforlu bir alana dönüştürecektir. Brandalarda kullanılan malzemeler de kullanım amacıyla uyumlu olmalıdır.

Örneğin yağmurdan korunmak istenen yerde su geçirmez kumaşlardan üretilen brandalar kullanılırken güneşten korunmak istenen yerlerde ışık geçirmez kumaşlardan elde edilen brandalar kullanılır. Tentelerde de durum farklı değildir. Birçok tente modeli vardır ancak bu modeller her alanda kullanıma uygun olmayabilir. Mekânınızla en uyumlu tente modelini seçmek doğru olacaktır.

Branda Kumaşları

Büyükçekmece branda tente kullanılacak alana uyumlu olabilmesi ve amaca hizmet etmesi için kumaşların özelliklerine ihtiyaca göre karar veriyor. Birçok farklı kalitede branda kumaşları vardır ve bunlar yerli veya ithal olarak alınabiliyor.

Branda kumaşlarından bazıları akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşı jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı ve pilsa branda kumaşı olarak sıralanabilir. Bu branda kumaşları kalın iplerle dokunan ve dayanıklı olan kumaşlardır. Bu yüzden brandalar da ağır formda ve muşambaya benzer yapıdadırlar. Brandalarda kullanılan kumaşlar su geçirmez, ışık geçirmez, yanmaz özellikte olabilir.

Branda Modelleri

Brandalar kaliteli kumaşlardan üretilirler ancak bazı brandalar özelliği olmayan düz bezlerden de yapılabilir. Brandalar yapılırken önemli olan ne amaçla kullanılacağıdır. Amaç göz önüne alınarak yapılan brandalar genellikle korumak için kullanıldığından brandalar hep bu isimlerle sınıflandırılmıştır. Başlıca branda modelleri inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları ve saman koruma brandalarıdır.

Bunların dışında fındık toplama brandaları, çadırlarda kullanılan brandalar, şemsiyelerde kullanılan brandalar da diğer branda modelleridir. Ayrıca tente gibi bir alanı kötü hava koşullarından korumak ve kapalı alan oluşturmak için kullanılan asma germe brandalarına da membran sistemleri denmektedir.

 

Branda Kullanım Alanları

Brandalar modellerine göre farklı alanlarda kullanılır. Bu alanlara bakıldığında, tekstil sektörü, otomotiv sektörü, inşaat sektörü, mobilya sektörü gibi sektörler vardır. Tekstil sektöründe taşıma torbası olarak kullanılan brandalar otomotiv sektöründe ise oto kılıf olarak kullanılıyor. Fındık toplarken de toplanılan fındıklar bu fındık toplama brandalarına konuluyor.

Çatılarda yağmur yağdığında biriken suların çatıya zarar vermemesi için serilen çatı koruma brandalarının üzerlerindeki yağmur tahliye kanalları sayesinde su birikmesinin önüne geçilmiş oluyor. İnşaatlarda da kullanılan brandalar yapı malzemelerinin üzerlerini örtmek için tercih ediliyor.

Kış Bahçesi Brandası – Ayışığı Branda Çadır Tente Sistemleri

Tente Modelleri

Tente modelleri de farklı fonksiyon ve özelliklere sahiptir. Tenteler açılır kapanır özellikte olabildiği gibi sabit de olabiliyor. Açılır kapanır özellikteki tenteler manuel, otomatik ve motorlu tentelerdir. Bu özelliklere sahip olan farklı görünümdeki tente modellerini sayacak olursak bunlar mafsallı tenteler, pergola tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler, kasetli tenteler, körüklü tenteler olarak sayılabilir. Mafsallı tenteler bağ şeklindeki görünümleriyle kullanıldıkları alanda güzel bir görünüm sağlar.

Körüklü tenteler özellikle güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. Kademeli olarak ayarlanabilen körükleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Bir diğer tente modeli olan kasetli tenteler düz ve sade görünümleri sayesinde birçok işletme tarafından tercih ediliyor. Pergola tenteler ise alüminyum veya ahşaptan üretilen ve özellikle çay bahçeleri ve teraslarda gördüğümüz tente modelidir. Evlerin bahçelerinde de çok fazla tercih edilir. Son olarak raylı tentelerin de kış bahçelerinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM