İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Branda Ve Tente Nerede Kullanılır?

Branda Ve Tente Nerede Kullanılır?

Branda tente Maltepe işyerlerinin ve evlerin branda ve tente talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanarak branda ve  tente imal ediliyor Tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik, evlerin balkonları, teraslar, çay bahçeleri ve havuz başları gibi yerlerde yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava şartlarından korunmak için veya yaz aylarında güneşten korunmak için tercih ediliyor. Ayrıca tenteler kullanılacağı […]

Branda tente Maltepe işyerlerinin ve evlerin branda ve tente talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanarak branda ve  tente imal ediliyor

Tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik, evlerin balkonları, teraslar, çay bahçeleri ve havuz başları gibi yerlerde yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava şartlarından korunmak için veya yaz aylarında güneşten korunmak için tercih ediliyor. Ayrıca tenteler kullanılacağı yere göre farklı modellerde üretiliyor.

Mafsallı tenteler ise mafsal mekanizmaları sayesinde eklemli görüntüsüyle kullanıldığı alana şık bir hava katar. Mafsallı tenteler genel olarak dar alanlarda kullanılırken çift açılır tenteler her boyuttaki alanda kullanıma uygundur. Bunun yanında sabit tenteler de vardır ve bunlar açılır kapanır özellikte olmayan genellikle dükkânların ön kısımlarında kullanılan tentelerdir. İşyerleri dışında evlerin balkonlarında da kullanılan sabit tenteler evlerde kullanım için daha uygun olacaktır.

Tenteler kullanım amaçlarına göre üretiliyor ve her tente her alanda kullanılamayabiliyor. Örneğin manuel tenteler genellikle evlerde tercih edilirken otomatik tenteler daha çok kafe ve restoranların açık alanlarında tercih ediliyor.

Branda tente Maltepe birçok yerde kullanılıyor. Brandaların kullanım alanlarından bahsedecek olursak tekstil sektörü, mobilya sektörü, inşaatlar, yat ve tekneler, otomotiv sektörü ve fındık sektörünü örnek verilebilir. Tekstil sektöründe brandalar taşıma torbası olarak kullanılıyor çünkü brandalar kaliteli ve dayanıklı ürünlerdir bu yüzden ağır yük taşımak için uygundur. Mobilya sektöründe ise mobilya dükkânlarında toz olmaması için mobilyaların üzerlerine örtülüyor.

Sabit Tente - Tente Store Tenteciler istanbul

Dikkat Edilecek Noktalar

Branda tente Maltepe standart ölçülerde ve modellerde tente ve branda üretebildiği gibi müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı şekillerde de branda ve tente üretebiliyorlar. Tenteler alınırken dikkat edilmesi gereken şey alınacak tentenin mekânla uyumlu olmasıdır. Tenteler kullanım amacına yönelik üretilir.

Her tente her alanla uyumlu olmayabilir bu yüzden alırken ilk olarak kullanılacak alanın boyutu, dekorasyonu, özellikleri ve tentenin hangi amaçla kullanılacağı bilinmelidir. Yağmura karşı açık alanlarda kullanılacak tenteler açılır kapanır tente olurken, dükkân önlerinde kullanılacak bir tente için sabit tente alınabilir.

Örneğin mobilya sektöründe kullanacağınız brandalar mobilya koruma brandaları iken, inşaat sektöründe kullanacağınız brandalar inşaat koruma brandalarıdır. Brandalar kullanım amaçlarına göre farklı kalitede kumaşlardan elde ediliyor ve bu yüzden alırken ne amaçla kullanılacağı iyi bilinmelidir. Yağmurdan korunmak için alınan brandaların su geçirmez özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

Branda Üretimi

Brandalar genellikle çok kalın kumaşlardan elde edilir. Bunun nedeni brandaların dış etkenlere karşı koruma sağlayabilmesidir. Hasar gören brandaların dayanıklı olabilmesi ve buna bağlı olarak uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için farklı kalite sınıflarından farklı özellikteki kumaşlar kullanılıyor.

Bir diğer tente modeli körüklü tentelerdir ve bunlar güneşten koruma sağlamak için kullanır. Kasetli tenteler de bu modeller arasında en fazla tercih edilen tente modelidir ve sade bir görünüme sahiptir. Raylı tenteler kış bahçelerinde kullanılır ve son olarak kamyonet tenteler kamyonetlerin arkasını kapatmak için yardımcı olur.

Bu kumaşlar kalın pamuk iplerle dokunur ve branda bu sayede muşamba kadar kalın olur. Aynı zamanda ağır da olan brandaların tam koruma sağlayabilmesi için üretilirken özen gösteriliyor. Kumaşlar arasında en fazla kullanılanları polyester ve jüt branda kumaşlarıdır. Bazı işletmeler özel olarak akrilik kumaştan yapılmasını da talep edebiliyorlar.

Kullanım Alanları

Otomotiv sektöründe kullanılan brandalar genellikle dolu yağdığında arabaların üzerlerine örtülerek kullanılıyor. Aynı zamanda tekne ve yatların üzerleri de bu brandalar ile örtülerek dış etkilerden korunuyor. Tekstil sektöründe de taşıma torbası olarak kullanılan brandalar fındık toplayan kişilere de yardımcı oluyor.

Branda çeşitlerini, brandaların kullanım alanlarına göre sınıflandırabiliriz çünkü koruma brandaları kullanıldıkları alanların isimlerini alırlar. Bunlara bakacak olursak inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, beton koruma brandaları, fındık toplama brandaları olarak sayabiliriz. Bunların yanında asma germe brandalarını da farklı bir branda çeşidi olarak sayabiliriz. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Gebze Tente, Gebze Çadır Şemsiye ve Tenteler

Branda Ve Tente Fiyatı

Elle açılıp kapatılabilen manuel tenteler otomatik olarak açılıp kapatılabilen tenteler göre daha düşük fiyatlı oluyor. Brandalarda da fiyatı kullanılan kumaşın kalitesi ve özelliği etkiliyor. Su geçirmeyen kumaşlar, normal kumaşlara göre daha maliyetli olabiliyor. Tente ve brandalar hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM