İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Branda Tente Türkiye

Branda Tente Türkiye

Türkiye’nin her yerinde hizmet vere branda tente Türkiye kaliteli hizmeti ile müşterilerini memnun etmektedir. Havuzda, kafeterya da, bahçede, arabalarda ve aklımıza gelmeyen farklı mekânlarda kullanılan bir üründür. Brandalar mekâna göre uygun şekilde dizayn edilmiştir. Hizmet kalitesine uygun şekilde en iyisi olma yolunda brandalar ilklere imza atmıştır. Hatta müşterilerin ilgi odağının olduğunu söyleyebiliriz. İşletmeler tarafından çok […]

Türkiye’nin her yerinde hizmet vere branda tente Türkiye kaliteli hizmeti ile müşterilerini memnun etmektedir. Havuzda, kafeterya da, bahçede, arabalarda ve aklımıza gelmeyen farklı mekânlarda kullanılan bir üründür. Brandalar mekâna göre uygun şekilde dizayn edilmiştir. Hizmet kalitesine uygun şekilde en iyisi olma yolunda brandalar ilklere imza atmıştır. Hatta müşterilerin ilgi odağının olduğunu söyleyebiliriz.

İşletmeler tarafından çok fazla kullanılan tente ve brandalar bireysel olarak da evlerde veya bahçelerde kullanılabilir

Brandaların tam koruma sağlayabilmesi için yüksek kalitedeki kumaşlardan elde edilir ve bu brandalar bazı tente modellerinde de kullanılır. Her tente kumaştan yapılmaz ancak bu kumaşlar su ve ışık geçirmez oldukları için tentelerin de kullanım amacına uyuyor. Tenteler kumaşın yanında alüminyum, ahşap, cam veya demirden de üretilebiliyor.

Türkiye branda tente yaparken farklı tipteki kumaşlardan yaralanıyor. Bu kumaşlardan bazıları su geçirmezken bazıları ışık geçirmez olarak temin edilebiliyor. Branda kumaşlarına çadır bezi de denebiliyor ve çadır yapımlarında da bu dayanıklı kumaşlardan elde edilen brandalar kullanılıyor. Brandalarda kullanılan kumaşların ortak özelliği kalın ve dayanıklı olmalarıdır. Bu kadar kalın olmalarının neticesinde brandalar aynı zamanda ağır gramajlı oluyor.

Ünal Branda - Çadır - Tente istanbul Pendik 0216 379 89 99

Branda tentenin özellikleri

Brandalardan beklenen özelliklerin başında da uygun kalınlık ve büyüklükte olması gelecektir. Brandaların dört mevsim kullanılabilir özelliklerinin yanı sıra, uygun büyüklük ve nemi geçirmeyecek özellikleri de son derece önem taşımaktadır. Brandalardan beklenen bir diğer özellik ise zor hava koşullarına karşı dayanıklı olmasıdır.

Fırtına ile yırtılmayacak kalın brandaların kullanımı, ürün nakliyat ve sergilenmesinde oldukça önem taşımaktadır. Depolarda, eşya nakliyat kamyonlarında geniş branda tasarımlarının kullanımı oldukça yaygındır.Kış bahçelerinde kullanılan malzeme %100 PVC’den imal edilmektedir. Cam gibi şeffaf olup, iç ve dış görüntüleme işlevine sahiptir. Şeffaf branda duvar ayırma alanı olarak kullanılabileceği gibi, kışın pahalı cam balkonlar yerine bahçe, kafe, otel, restoran ve diğer mekânlar yerine kullanılabilir.

Branda tente Türkiye nerelerde kullanılır? Örneğin; İnşaat koruma brandaları inşaattaki yapı malzemelerini dış etkilere karşı koruyabilmek için kullanılırken çatı koruma brandaları yağmur sularının çatıya birikmesini önleyebilmek için kullanılır. Bu brandaların özelliği üzerlerinde yağmur tahliye kanallarının bulunmasıdır. Aynı zamanda otomatik sektöründe de kullanılan brandalar oto kılıfı olarak veya dolu yağdığında arabaların üstlerini örtmek için örtü olarak kullanılır. Mobilya koruma brandaları da özellikle mobilya dükkânlarında toz ve kir olmaması için mobilyaların üzerlerine örtülür.

Yağmur ve güneşten koruma etkisi olduğu için teraslar içinde en uygun tente modelleri arasında yerini alıyor. Diğer tente kumaşlarına göre çok daha kullanışlı olmasından dolayı ön plana çıkan modellerden biri oluyor. Brandalar araç önlerine ve teknelerde de çok fazla kullanılan ürünlerden biridir. Güneş geçirmeme özelliğinden kaynaklı olarak pek çok alanda kullanımı söz konusu oluyor. Kafe gibi alanlarda güneş ve yağmurdan korumak için dış mekânda kullanılan tente modellerinden biridir.

Branda tentenin yapılışı

Branda yapılırken kullanılan kumaşlar genellikle kalın ve pamuklu iplerdir. Bu iplerin ağırlığı fazla olduğu için brandalar da ürün olarak ağırlardır. Bunun sebebi brandaların yıkıcı ve hasar veren etkilere karşı kullanılmasıdır. Böyle durumlarda branda örtülen malzemelerin zarar görmemesi hedeflenir. Bunun için de kalın ve dayanıklı brandalara ihtiyaç vardır. Brandalar kalın ve büyük boyutlarda oldukları için sürekli alınacak ürünler değildir, uzun süre kullanılmalıdır.

Dikkat edilmesi gerekenler

Tentelerin manuel veya otomatik olduğunu söylemiştik. Kullanılacağı mekâna göre tercih edilecek olan bu tente modelleri, alan darsa manuel olanı alan genişse ve hareket edecek alan fazlaysa manuel olanları tercih edilebilir. Branda ve tentelerin renkleri, kullanılan malzemeler, boyutları ve şekilleri fiyatı doğrudan etkileyecektir. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

ENGİN BRANDA TENTE SİSTEMLERİ ANTAKYA | Hatay Firma Rehberim, 2020 | Ev içinde bitki bakımı, Pergolalar, Evler

Branda tente çeşitleri

Körüklü tenteler, çift açılır tenteler, pergola tenteler, sunroof tenteler, mafsallı tenteler ve sabit tentelerdir. Körüklü tenteler yan taraflarının çıkıntılı olması sayesinde güneşe karşı koruma sağladığından kafe ve restoranlarda kullanılan bir modeldir ve aynı zamanda ortama şık bir hava katar. Bir diğer tente modeli olan pergola tenteler genellikle ahşap detaylı olmakla birlikte su ve ışık geçirmez kumaşlarla elde edilen brandalar kullanılarak yapılır. Pergola tenteler özellikle balkon ve teras gibi evlerin açık oturma alanlarında kullanılır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM