İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Branda Tente Esenyurt

Branda Tente Esenyurt

Branda; özellikle sert hava koşullarına dayanıklı olan bir kumaş çeşididir. Güneş ve ışığa karşı da koruyucu özelliktedir. Tente ise branda kumaş ve hazırlanan iskeletin birleşimiyle oluşan bir bütündür. Branda Tente Nedir? Branda tente yaz aylarında güneş ve ışıktan korunmak amacıyla kullanılır.  Kış aylarında ise soğuk rüzgar ve yağışlara karşı korunma kalkanıdır. Isı ışık ve su geçirmez […]

Branda; özellikle sert hava koşullarına dayanıklı olan bir kumaş çeşididir. Güneş ve ışığa karşı da koruyucu özelliktedir. Tente ise branda kumaş ve hazırlanan iskeletin birleşimiyle oluşan bir bütündür.

Branda Tente Nedir?

Branda tente yaz aylarında güneş ve ışıktan korunmak amacıyla kullanılır.  Kış aylarında ise soğuk rüzgar ve yağışlara karşı korunma kalkanıdır. Isı ışık ve su geçirmez özelliğiyle açık alanlarda çok kullanılan bir malzemedir.

DGN ANTALYA;Fethiye tente firmaları, tenteci, tenteciler, antalya tente branda çadır ve pergola, motorlu tente, kumandalı tente, gölgelik tente

Branda Tente Tercih Sebepleri

Restoran, kafe, havuz, otel gibi pek çok açık alanda tercih edilen bir üründür. Günümüzde kapalı mekânlarda sigara içilmemesinden dolayı bu tarz işletmeler açık alanlarını tente yardımıyla kapatarak sigara içme alanlarını yaratmaktadırlar.

Kötü ya da sıcak hava koşullarına rağmen açık havada zaman geçirilebilecek alanlar yaratmak için branda tente kullanılmaktadır. Branda Tente Esenyurt her alana uygun tente çeşitlerinin üretimini yapmaktadır.

Sıcaktan ve yağışlardan koruma özelliğine sahip olan tente bahçe, kafe ve restoran gibi alanların dışında tekne, yat ve araçlarda da kullanılmaktadır.

Başta da belirtildiği gibi ısı, ışık ve yağıştan korunması gereken her yerde branda tente kullanılabilir.

Branda Tente Kullanmanın Avantajları

Günümüzde çok çeşitli ve şık üretimleri olan tenteler genelde halka açık alanlarda kullanılmaktadır. Alanın dekorasyonuna uygun olarak da tasarlanabilen branda tente ürünlerinin kullanımları da oldukça kolaydır.

Restoran ve kafe gibi mekânlarda müşterilerin açık havada eğlenceli vakit geçirebilmeleri için tentelerin en çok kullanıldığı yerlerdir. Beklenmedik anlarda bastıran yağışlara yazın kavurucu sıcaklara karşı alınabilecek en iyi önlemdir.

Artık evlerde de kullanılabilen branda tente balkon ve terasların vazgeçilmezi olmuştur. Kışın sert hava şartlarında bile balkonunuzda vakit geçirebilirsiniz. Yazın yakıcı güneşin mobilyalarınıza zarar vermesini bu şekilde engellemiş olursunuz. Branda Tente Esenyurt ev ve işyerleri için her ölçüde tente üretimini yapmaktadır.

Branda Tente Nerelerde Tercih Edilir?

Branda tente son yıllarda özellikle iş yerlerinde çok tercih edilen bir  malzeme çeşididir. Restoran, kafe ve çay bahçeleri gibi işletmelerde açık alanları da değerlendirmek için branda tente yardımıyla bu alanlarda hizmete sunulur. Otellerin yine kafe ve restoran, havuz bölümlerinde yaralandıkları önemli bir malzemedir.

Mekânlar dışında artık evlerde de tercih edilmektedir. Her mevsim balkon veya teras keyfi yapmak isteyenler branda tente çeşitlerinden yararlanmaktadır. Tüm bunların dışında yat, tekne ve çeşitli arabalarda da kullanılan bir malzeme olmuştur.

elle açılır tente otomatik tente fiyatları balkon tente fiyatları - YouTube

Tente Çeşitleri

Tenteler kullanılacağı alana göre çeşitlilik göstermektedir. Tente çeşitleri şunlardır;

 • Körüklü tenteler
 • Çift taraflı sistemler
 • Mafsallı tente
 • Otomatik tenteler
 • Sabit tente
 • Yarasa tente
 • Dekoratif tente

Körüklü tenteler; genellikle balkon pencere üstü  ve giriş alanlarında kullanılan bu çeşit büyük alanlar için çok uygun değildir. Yanlarının da kapalı olmasıyla güneş ışınlarını minimum seviyeye indirir.

Çift taraflı sistemler; çift yöne açılabilen bu tente restoran, kafe ve bar gibi büyük alanlarda kullanılır. İki profil ayak üzerine monte edilerek elde edilir. Sigara içilebilen alanlarda kullanılarak insanların hava şartlarından etkilenmemeleri bu şekilde sağlanmış olur.

Mafsallı tente; Açılır kapanır özelliğiyle çok tercih edilen bir üründür.  Genellikle alışveriş merkezleri, dükkân ve büyük teraslarda kullanılır. Mafsallar sayesinde ileri ve geri hareket ettirilerek güneş ışınları ve yağıştan istenildiği alan kadar korutulabilir.

Otomatik tenteler; Elle açılır kapanır tentelerin aksine otomatik tenteler raylı bir sistem üzerine kuruludur. Otomatik bir sistem üzerinden açılıp kapatılır. Kullanımı oldukça kolay ve konforludur.

Sabit tente; Hareket gerektirmeyen alanlarda tercih edilen bir tente çeşididir. Genellikle dekoratif olarak kullanılır. Alışveriş merkezlerinde ve dükkânlarda sürekli güneş alan yerlerde tercih edilir. Kullanılacak mekânın dekorasyonuna uygun seçilerek şık bir görüntü elde edilebilir.

Yarasa tente; Görüntü olarak yarasaları andırdığı için bu ismi almıştır. Kullanıldığı alanlara şıklık katması tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Duvardan bağımsız da konumlandırılabilir. Kötü hava şartlarından korumasının dışında dekoratif olarak şık görünümü nedeniyle sahil kenarındaki işletmeler tarafından daha çok tercih edilir.

Dekoratif  tente; İş yerlerinin daha dikkat çeker hale gelmesi için tercih edilen tente çeşididir. Dekoratif liginin yanı sıra güneş ışınlarından kötü hava şartlarından da koruma özelliği vardır.

Branda tente çeşitleri kullanılacak alana göre çeşitlilik göstermektedir. Branda Tente Esenyurt her alana uygun boyutlarda ve dekorda siparişleri karşılamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM