İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Branda Tente Çekmeköy

Branda Tente Çekmeköy

Branda tente Çekmeköy gibi birçok yerde üretimi yapılan ürünlerdir. Brandalar bazı eşyaları veya daha büyük alanları yağmur, kar, dolu, rüzgâr gibi hava olaylarından veya diğer dış etkilerden korumak için kullanılan kalın kumaşlardan elde edilen ürünlerdir. Brandalar birçok sektörde kullanılır ve birçok avantaj sağlar. Tenteler ise kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılan yine aynı brandalar gibi […]

Branda tente Çekmeköy gibi birçok yerde üretimi yapılan ürünlerdir. Brandalar bazı eşyaları veya daha büyük alanları yağmur, kar, dolu, rüzgâr gibi hava olaylarından veya diğer dış etkilerden korumak için kullanılan kalın kumaşlardan elde edilen ürünlerdir. Brandalar birçok sektörde kullanılır ve birçok avantaj sağlar.

Tenteler ise kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılan yine aynı brandalar gibi kötü hava koşullarından korumak için tercih edilen bir üründür. İşyerleri dışında bazı evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık oturma yerlerinde de kullanıldığı görülür. Tentelerin birçok modeli vardır ve bazı modelleri brandalar kullanılarak yapılabilir. Brandalar ise farklı kalite sınıflarındaki yerli veya ithal kumaşlar kullanılarak elde edilir.

Çift Açılır Tente Modelleri ve Fiyatları

Tente Modelleri

Branda tente Çekmeköy işletmelerin ve bireysel olarak branda ve tente kullanacak kişilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Tenteler açık alanları kapalı alanlara çevirebilmek ve her mevsim kullanılabilir bir alan oluşturmak için kullanıldığı gibi kapalı alanları da kolayca açık alanlara çevirebilmek için kullanılır. Tenteler genellikle işletmeler tarafından kullanılsa da evlerde de kullanılıyor. Tente modelleri de tentelerin kullanılacağı alan göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde yapılabiliyor.

Bu tente modellerinden en fazla kullanılanları pergola tenteler, mafsallı tenteler, kasetli tenteler, körüklü tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler ve kamyonet tenteler olarak sınıflandırabiliriz. Bu tente modelleri manuel veya otomatik olarak imal edilir. Manuel olan tente modelleri elle açılıp kapatılabilirken otomatik tenteler ise uzaktan kontrol edilebilir türdendir. Bir diğer model ise motorlu tentelerdir ve bunlar yanlarında bulunan tuş sayesinde açılıp kapatılabilir. Sabit tenteler de genellikle dükkân önlerinde kullanılan veya balkonlarda tercih edilen açılıp kapanmaya imkân olmayan tente modellerinden biridir.

Tente Kullanım Alanları

Branda tente Çekmeköy ilçesinden temin edecek kişilerin dikkat etmesi gereken ilk şey bu tente veya brandaları nerede kullanacaklarıdır. Tenteler kullanım alanlarına uygun şekilde üretilir. Bu modellerden yola çıkarak kullanıldıkları alanlara bakılırsa mafsallı tenteler genellikle dar alanlarda kullanılmakla birlikte küçük mağaza ve butiklerde de kullanılabilir. Pergola tenteler ise genellikle ahşap veya alüminyum kullanılarak yapılan ve çay bahçeleri, havuz başları, evlerin bahçeleri gibi yerlerde kullanılır.

Körüklü tenteler köşelerinde çıkıntıları olan tente modelidir ve bu sayede güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlar. Aynı zamanda bu çıkıntıları uzaktan kumanda ile ayarlanabilir kademelere sahiptir. Körüklü tenteleri de genellikle kafe ve restoran gibi işletmeler tercih eder. Bir diğer tente modeli olan kasetli tente modeli ise bu modeller arasında en fazla tercih edilen tentedir. Bunun nedeni ise kasetli tentenin sade ve şık görünümü ve her alana uyumlu şeklidir. Raylı tenteler de kış bahçelerinde kullanılırken çift açılır tenteler geniş kullanım alanı sunduğundan geniş mekanlarda daha fazla tercih edilir.

Branda Çeşitleri

Brandalar farklı kalitedeki ve özellikteki kumaşlar kullanılarak elde edilir. Brandaların en temel kullanım amacı korumaktır. Koruma brandalarını sayacak olursak inşaat koruma brandaları, beton koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, çatı koruma brandaları, saman koruma brandaları ve mobilya koruma brandaları olarak sayılabiliriz. Bunların dışında otomotiv sektöründe oto kılıf olarak kullanılan veya tekstil sektöründe taşıma torbası olarak kullanılan brandalar da vardır. Ayrıca fındık toplarken de kullanılan branda çeşidine fındık toplama brandası olarak bilinir.

Branda Neyden Yapılır?

Brandalar birçok farklı kumaştan elde edilebiliyor. Bu kumaşların çoğu su ve ışık geçirmez özellikte oluyor. Branda kumaşlarına çadır bezi de deniliyor çünkü bu brandalar çadır yaparken de çok fazla kullanılıyor. Branda kumaş çeşitleri polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı, jüt branda kumaşı, TPII branda kumaşı, Black OUT branda kumaşı ve pilsa branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu kumaşlar yerli veya ithal olarak alınabilir ve kaliteleri birbirinden faklıdır. Bu yüzden fiyat aralıkları da farklılık gösterir.

Ozi Tente Branda - Bodrum | Mafsallı Tente

Branda Kullanım Alanları

Brandaların çeşitlerinden yola çıkarak nerelerde kullanıldığını anlayabiliriz. Mobilya koruma brandaları yazlık ve kışlık olarak kullanılan villalarda mobilyaların toz olmaması için kullanılırken inşaat koruma brandaları inşaat yapı malzemelerinin zarar görmemesi için kullanılıyor. Aynı zamanda yağmur yağdığında çatıda biriken yağmur sularının boşaltılması için yağmur tahliye kanalı olan brandalar kullanılıyor. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM