İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Branda Tente Başakşehir

Branda Tente Başakşehir

Branda tente Başakşehir çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere branda ve tente imal ediyor. Branda ve tenteler dış etkilerden korunmak amacıyla kullanılsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Bunlardan en bilineni gölgelik olarak kullanılmasıdır. Özellikle tenteler, belirli bir alanı güneşten koruyarak gölgelik görevi görüyor. Kafe, restoran ve çay bahçeleri gibi yerlerde kullanılan tenteler açılır kapanır veya sabit olarak üretiliyor. […]

Branda tente Başakşehir çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere branda ve tente imal ediyor. Branda ve tenteler dış etkilerden korunmak amacıyla kullanılsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Bunlardan en bilineni gölgelik olarak kullanılmasıdır. Özellikle tenteler, belirli bir alanı güneşten koruyarak gölgelik görevi görüyor. Kafe, restoran ve çay bahçeleri gibi yerlerde kullanılan tenteler açılır kapanır veya sabit olarak üretiliyor.

Brandalar da tenteler gibi gölgelik olarak kullanılabilir. Asma germe brandalar olarak bilinen membran sistemler geniş alanlarda gölgelik görevi görür. Ancak brandaların membran sistemleri dışında kullanım amacı bazı malzeme veya eşyaların korunmasıdır. İşletmeler tarafından çok fazla kullanılan tente ve brandalar bireysel olarak da evlerde veya bahçelerde kullanılabilir.

Usta Branda Hizmetlerimiz / Pergole Tente istanbul

En Fazla Tercih Edilen Tenteler

Branda tente Başakşehir kullanılacağı alana uygun olarak tente üretir. Tente modellerinden fazla tercih edileni kasetli tentedir. Düz kaset şeklindeki görünümüyle kullanıldığı alanda şık b ir görünüm sağlar ve otomatik olarak üretilebileceği gibi manuel olarak da üretilebilir. Otomatik tenteler uzaktan kumanda ile açılıp kapatılırken manuel tenteler elle açılıp kapatılır. Tente modellerinde isteğe ve ihtiyaca göre bu özelliklerin hangisinin olacağına karar verilebilir. Bir diğer model ise körüklü tentelerdir.

Körüklü tenteler körük mekanizması sayesinde güneşe karşı tam koruma sağlıyor. Kademeli olarak ayarlanabilen kademeler uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor.  Kafe ve restoranların açık alanlarında kullanılan körüklü tenteler evlerin balkon veya bahçelerinde de kullanılabilir. Güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilen körükleri sayesinde büyük avantaj sağlıyor.

Diğer Tente Modelleri

Pergola tenteler de ihtiyaca göre ahşap, alüminyum veya kumaştan üretiliyor. Özellikle ahşaptan üretilen pergola tenteler bahçe ve teras gibi yerlerde kullanılıyor. Ahşap görünümü sayesinde doğanın içinde oturuyormuş gibi bir his bırakan pergola tenteler de otomatik veya manuel olarak üretilebiliyor.

Mafsallı tente modelleri de tercih edilen bir diğer tente modelidir. Mafsalları sayesinde eklem şeklinde görünen mafsallı tenteler, şık görünümleri nedeniyle birçok işyeri tarafından kullanılır. Ancak mafsallı tenteler geniş alanlar için kullanılacak özelliklere sahip değildir. Bu yüzden daha dar alanlarda kullanılır. Ayrıca mafsallı tentelerde alüminyum veya kumaştan yapılan brandalar kullanılır.

Sabit tenteler, açılıp kapatılamayan ve montaj edildiğinde uzun süre kullanılan tentelerdir. Genellikle mağaza ve butik gibi dükkânların kapı önlerinde kullanılır. Kapı önüne ürün koyan işyerleri ürünlerinin güneşten sararması ve yağmurdan ıslanmaması için bu sabit tenteleri kullanırlar. Evlerin balkonlarında ve bahçelerinde de kullanılan bu tente modeli, kullanıldığı yeri yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava koşullarından korur.

Brandalar Neyden Yapılır?

Branda tente Başakşehir, branda üretirken hangi amaçla kullanılacağını ve nerede kullanılacağını göz önünde bulundurarak kumaş seçimi yapıyor. Brandalar genel olarak kumaşlardan üretilir, tenteler ise bu üretilen brandalar kullanılarak elde edilir. Brandalarda kullanılan bu kumaşlar kalın ve dayanıklı kumaşlar olmakla birlikte genellikle su ve ışık geçirmez özellikte olur. Müşterinin ihtiyacına göre bu kumaşlara farklı özellikler de eklenebilir. Kullanılan başlıca kumaşlar jüt branda kumaşı, polyester branda kumaşı, teflon branda kumaşı, TPII branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu kumaşların ortak özelliği kalın ve pamuklu iplerle dokunuyor olmalarıdır.

Branda Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Brandalar birçok farklı sektörde ve farklı alanlarda kullanılıyor. Koruma amacıyla kullanılan brandalar, inşaat sektöründen mobilya sektörüne birçok sektörde tercih ediliyor. Koruma brandalarından bazıları; inşaat koruma brandası, mobilya koruma brandası, çatı koruma brandası, yat ve tekne koruma brandası, beton koruma brandası olarak sayılabilir.

İnşaat koruma brandaları inşaattaki yapı malzemelerini dış etkilere karşı koruyabilmek için kullanılırken çatı koruma brandaları yağmur sularının çatıya birikmesini önleyebilmek için kullanılır. Bu brandaların özelliği üzerlerinde yağmur tahliye kanallarının bulunmasıdır. Aynı zamanda otomatik sektöründe de kullanılan brandalar oto kılıfı olarak veya dolu yağdığında arabaların üstlerini örtmek için örtü olarak kullanılır. Mobilya koruma brandaları da özellikle mobilya dükkânlarında toz ve kir olmaması için mobilyaların üzerlerine örtülür.

Öz Güven Çadır, Branda, Tente Antalya'dan Tüm Türkiye'ye Çadır Branda Tente Sistemleri

Branda Ve Tente Fiyatları

Brandalar farklı kalitedeki kumaşlardan yapıldığı için doğrudan fiyata etki eden şey bu kumaşlardır. Tentelerde ise bu tentelerin fonksiyonları fiyata etki edecektir.  Aynı zamanda brandalar üretilirken su geçirmez özellik sağlayabilmek için mum eritme gibi yöntemlere de başvurulabiliyor. Bu yöntemler de fiyatı etkileyebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM